Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Godzinę temu, r1023 napisał:

Ciekawe czy to tylko pitu pitu jak przy Cyberpunk 2077 i można normalnie ograć a plują się w większosci posiadacze 1060 - Przecież w podstawową wersje grali na ultra !!! ;)

Wielu nie może tego nawet odpalić a na Ps5 tryb Rt też jest skopany. Trzeba czekać na patcha do patcha:rotfl:

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Karister napisał:

IMO ponad dwukrotny spadek FPS przy RT z DLSS względem oryginału to nie jest elegancko. FSR natomiast wygląda znacznie gorzej. Lepiej działają i IMO też lepiej wyglądają w W3 fanowskie mody poprawiające tekstury i modele...

 

Dla mnie ta aktualizacja to taki przejaskrawiony bohomaz.

 

Polecam zapoznać się z poniższym materiałem. IMO wygląda to naprawdę dobrze. Zdecydowanie nie są to jedynie kosmetyczne poprawki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=MTGRqtPAT0c

 

xaqmSAf.png

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Fix na brak OSD. Niebawem będę sprawdzał :)

 

obraz.thumb.png.0ee76f2eba0d89c20298c355dbf31f0a.png

Przymiarka do testowania, sprawdzałem akurat na swojej platformie ustawionej w trybie eco. Testy na RTX 3090 vs RTX 3090 Ti vs RTX 4090 dogrywam i leci rozbudowany materialik. Ze wstępnych obserwacji w pełni grywalne (maksując RT i inne opcje oraz DLSS na Q) komfortowo (silnik W3 niezmiennie dobrze przy 60 fps responsywność zachowuje) na topowych Ampere czy RTX 4080 w 3440x1440p / 2560x1440p / 1920x1080. 4K już gorzej, tutaj tylko RTX 4090 :D

 

To wszystko oczywiście jeśli wyeliminują chrupanie upierdliwe, stuttery na jakie cierpi każda platforma i odbija się to bardzo mocno na 1% low.

 

 

  • Dzięki 3
Link to post
Share on other sites

Polecam nasz redakcyjny test :)
https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wiedzmin-3-4-0-rt-test-kart-i-procesorow.html

Zaskakująco dobrze radzą sobie nowe Radeony (abstrahując od tego że teraz nie da się na nich grać) - jak ogarną sterownik aby nie było stutteringu to będzie bliżej 4080 niż 3090 Ti  z pełnym RT (a tego tu jest bardzo dużo).  

A porównanie graficzne trzeba oglądać na filmach - zdjęcia oddają tylko połowę roboty jaką robi RT.... Ostatecznie to technika "real time" :)

 

 

EDIT:

Jeszcze takie luźne przemyślenie - gra z RT ON jest miejscami bardzo mocno ograniczana przez CPU. Bardziej niż bym się tego spodziewał... Co prawda to stary silnik, który nigdy jakoś szczególnie nie korzystał z wielu rdzeni, ale sądziłem że przesiadka na DX12 to poprawi. Z drugiej strony, skoro jest DLSS 3.0 to może wygodniej dla kogoś było nie optymalizować za bardzo ;) 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wojciech spychała napisał:

Zaskakująco dobrze radzą sobie nowe Radeony (abstrahując od tego że teraz nie da się na nich grać) - jak ogarną sterownik aby nie było stutteringu

Coś tak czułem że CDPR "znowu zrobili"TM promo dla zielonych. Na RX 6800 niezależnie od FPS jest pokaz slajdów i CTD przy zmianie ustawień . Najnowsze sterowniki AMD z 30.11, może na nowszej wersji będzie się dało coś pograć.

EDIT: Po trzecim CTD gra przestała się uruchamiać wcale :D CP2077 już lepiej działał u mnie po premierze.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, wojciech spychała napisał:

Polecam nasz redakcyjny test :)
https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wiedzmin-3-4-0-rt-test-kart-i-procesorow.html

Zaskakująco dobrze radzą sobie nowe Radeony (abstrahując od tego że teraz nie da się na nich grać) - jak ogarną sterownik aby nie było stutteringu to będzie bliżej 4080 niż 3090 Ti  z pełnym RT (a tego tu jest bardzo dużo).  

A porównanie graficzne trzeba oglądać na filmach - zdjęcia oddają tylko połowę roboty jaką robi RT.... Ostatecznie to technika "real time" :)

 

 

EDIT:

Jeszcze takie luźne przemyślenie - gra z RT ON jest miejscami bardzo mocno ograniczana przez CPU. Bardziej niż bym się tego spodziewał... Co prawda to stary silnik, który nigdy jakoś szczególnie nie korzystał z wielu rdzeni, ale sądziłem że przesiadka na DX12 to poprawi. Z drugiej strony, skoro jest DLSS 3.0 to może wygodniej dla kogoś było nie optymalizować za bardzo ;) 

Z Dlls3 też nie jest za różowo. Także to typowe schrzanienie optymalizacjii.;)

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, wojciech spychała napisał:

Będzie trzeba dodać 8K do procedury testowej… a 1440p pewnie wyleci :p

 

10 do 15% niewiele zmieni w wypadku 4090 s 4090 Ti jeśli chodzi o wywalenie 1440p z pocedury :)  Zmieni natomiast w kwestii tego jak dobrze będzie sobie karta radzić w 4K gdzie te przysłowiowe kilka fps już robi różnicę.  Przy 8K różnica pomijalna to będzie i tak bo przykładowo 38 fps vs 44 to i tak nie wiele zmieni :)  Na jednej i drugiej karcie bez DLSS przy RT podejścia nie będzie.

RTX 4090 mam przeoraną już w 6880x2880 i sporo maksowanych gier bez RT ponad 60 fps trzyma, z RT + DLSS Q również. No ale to nadal nie 8K :)

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, EH_Gosu napisał:

 

10 do 15% niewiele zmieni w wypadku 4090 s 4090 Ti jeśli chodzi o wywalenie 1440p z pocedury :)  Zmieni natomiast w kwestii tego jak dobrze będzie sobie karta radzić w 4K gdzie te przysłowiowe kilka fps już robi różnicę.  Przy 8K różnica pomijalna to będzie i tak bo przykładowo 38 fps vs 44 to i tak nie wiele zmieni :)  Na jednej i drugiej karcie bez DLSS przy RT podejścia nie będzie.

RTX 4090 mam przeoraną już w 6880x2880 i sporo maksowanych gier bez RT ponad 60 fps trzyma, z RT + DLSS Q również. No ale to nadal nie 8K :)

Nie no, żartem pisałem ;) w 8K na wykresach były by 2 karty - 4090 i 4090 Ti :p 

 

Ale fakt ze to realnie pierwsze karty które cokolwiek mogą się z ta rozdzielczością mierzyć (nawet jezeli nie ma to sensu). 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, EH_Gosu napisał:

Wiadomo co i jak :) Realnie pewnie seria RTX 60xx czy nawet 70xx zapoczątkuje sensowne granie w 8K. Poczekamy, zobaczymy.

Pamiętam jak kupowałem GTXa 770 to też był temat, że do 1080p GTX 780 to overkill. Minęło trochę czasu i widać jak się to zmieniło. Na początku może i wystarczą, ale jak wiemy rozwój grafiki to nie tylko ilość pikseli. Żeby się nie okazało, że za 5 lat będziemy mówić, że wreszcie RTX 7090 osiąga stałe 60 fpsów w Cyberpunku z RT na ultra bez klatkododawacza ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...