Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

20 minut temu, Rebelmind napisał:

DLSS performance włączył mi się raz przypadkiem toooo różnica była ogromna. 

 

Swoją drogą Gosu chyba się nie doczekasz 4090 Ti, chyba że za rok. 

 

No naturalnie, różnica pomiędzy DLSS Quality, a DLSS Performance jest znaczna w kwestii jakości obrazu ale i boost wydajności sowity wiadomo. Niemniej im wyższa rozdzielczość wyjściowa, tym mniejsza zauważalna strata. Do tego można się pobawić filtrami ostrości, naturalnie nie zredukuje to straty jednak coś tam pomoże. No ale faktem jest, ze bez RTX 4080 / RTX 4090 ciężko do PT podchodzić. Co do RTX 4090 Ti, nie czekam już nawet, nic nie wskazuje na to żeby się pojawiła, a jeśli miałaby zadebiutować kilka miesięcy przed premierą next genu to szkoda LC rozbierać. Kolejny przystanek RTX 5090 ale dopiero w 2025 wszystko na to wskazuje.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, EH_Gosu napisał:

Niemniej im wyższa rozdzielczość wyjściowa, tym mniejsza zauważalna strata


Więcej klatek to też wyższa jakość obrazu. Takie metody rekonstrukcji korzystają z informacji poprzednich klatek. Widać to na przykładzie otwieranych drzwi. Gdy na ekranie pojawia się masa nowych elementów i algorytm potrzebuje czasu aby upsamplować.   

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, joker5513 napisał:

Mnie, posiadacza 4090 jakoś to nie martwi :);) 

Mnie jako zwolennika gier 10+ też nie.  Za 10 lat spokojnie odpalę sobie na byle czym z 150+ FPS natywnie z wszystkimi wodotryskami.  Może do tego czasu spaczują grę. Ostatnio pogrywałem w Lords Of Shadow 2, świetna gierka, nawet niebrzydka jak na swój wiek, klimat jest - a ruszy nawet na UHD :)

 

Następny produkt z Nvidią jaki kupię na premierę to zapewne SWITCH 2. Tutaj szykuje się coś niesamowitego. Jak zwykle urządzenie będzie minimum 2 generacje do tyłu, ale za to nowe Mario ;) 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, joker5513 napisał:

Mnie, posiadacza 4090 jakoś to nie martwi :);) 

 

Cóż, mi się już RTX 4090 znudziły już mocno ale też sporo sztuk już miałem, szkoda, iż premiera RTX 5090 zapowiada się dopiero na 2025. Finalnie zrobiłem przesiadkę z RTX 3090. Moja główna karta wraz z blokami poszła do stacji roboczej (gdzie wymogiem między innymi było właśnie 3090) w bardzo satysfakcjonującej dla mnie cenie. Siłą rzeczy nic wydajniejszego od RTX 4090 nie ma na ten moment więc niech siedzi dziad w konfigu. Czekałem na RTX 4090 Ti no ale z braku jakiejkolwiek konkurencji ze strony AMD w segmencie topowym, 4090 Ti się nie pojawi o ile NV nie zechce po prostu jej wydać.

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, EH_Gosu napisał:

Cóż, mi się już RTX 4090 znudziły

 

Mi też ale zostałem namówiony ;). Jakbym miał LC na grafie to nawet by mi sie tego nie chciało ruszać, moze to jest metoda zeby w kompie ciągle nie dłubać.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Adames napisał:

 

Czy dobrze widzę? Jak już ograne gierki które obecnie wymagają top-topów, to dalej wieje nudaaa ;)
 

Jeszcze kilka produkcji mam zaległych do ogrania, ale nie licząc CP 2077 z PT (przejście od nowa + dodatek) celując w okolice 100 fps to RTX 3090 i tak i tak pięknie robiłby w nich robotę. Generalnie dla mnie RTX 3090 oraz RTX 3090 Ti to moje ulubione karty od czasu GTX TITAN X Maxwell. Mam do nich sentyment, bardzo fajne sprzęciory :)

19 minut temu, r1023 napisał:

 

Mi też ale zostałem namówiony ;). Jakbym miał LC na grafie to nawet by mi sie tego nie chciało ruszać, moze to jest metoda zeby w kompie ciągle nie dłubać.

Zgadza się, rozbudowane LC na twardych rurkach mocno hamuje zapędy do zmian, tudzież ja i tak i tak w sumie przynajmniej raz w roku, nawet dwa coś zmieniam u siebie. Pasja to pasja, to daje przyjemność, więc wiadomo. No ale i tak i tak cały czas jest ten element myślenia na zasadzie "a, dobra i tak wszystko lata mega fajnie, to ciśnienia nie ma". No i dochodzi u mnie do tego też to, że obcuje z nowym hardware na bieżąco przy regulacjach i budowie konfigów dla ludzi więc ten głód zabawy siłą rzeczy jest zaspokajany. No ale co prywatny konfig to jednak inna skala radochy.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Z tej drogi nie ma powrotu. Kończy się na rozkminach w stylu "co z tego że 3060 ma tylko 180W TDP i jest niespecjalne głośny skoro z blokiem będzie jeszcze bardziej cichy i chłodniejszy..." 

 

 

A to jest spoko czy jakies kompletne G... https://www.angela.pl/p17090,alphacool-eiswolf-2-aio-360mm-rtx-4090-amp-with-backplate.html

Link to post
Share on other sites

To zależy czy pytasz mnie czy np Gosa :rotfl: teoretycznie w przyszłości możesz wymienić sam blok na kompatybilny z kolejna seria od Alphacool pod rtx 5000 i będzie to działać, ale... 

 

No i gdybyś chciał rozbudować loop np o CPU to na tej dołączonej pompie - zapomnij. 

 

Moim zdaniem jako wstęp do przygody "na mokro" i o ile znajdziesz jakąś wybitna promocję to można jak najbardziej (sam tak zaczynałem), ale używana pompa + używany rad + używane złączki + nowy blok + nowy płyn zazwyczaj wychodzą w podobnym budżecie a są mocniejsze (plus masz wszystko pod rozbudowę w przyszłości) 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, joker5513 napisał:

Ja sie LC nie tykam - z moim talentem bym tak wszystko poskładał że zalało by się wszystko w PISdu po 5 h pracy.

 

Jak sie nie wywrócisz to się nie nauczysz ;)

 

Mnie trochę kusi bo miałbym totalnie w nosie jakie chłodzenie oryginalne ma karta, kupujesz jakaś suszarkę zmieniasz chłodzenie na blok i masz ciszę. Można by zapomnieć o wszystkim poza ew jęczącymi cewkami.

Z drugiej strony w niektórych grach wenty na karcie często się nawet nie kręcą albo robią to sporadycznie.

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, r1023 napisał:

Z drugiej strony w niektórych grach wenty na karcie często się nawet nie kręcą albo robią to sporadycznie.

To akurat fakt, overkill w chłodzeniach GPU wszechobecny. Aktualna średnia półka jeszcze jakieś 5 lat temu byłaby topką.

Z trzeciej strony wciąż zdarzają się miłośnicy paździerzy którym >2000 rpm nie przeszkadza w niczym :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

kupujesz jakaś suszarkę zmieniasz chłodzenie na blok i masz ciszę

Tj właśnie najpiękniejsza! Bodajże przy Turingach pisałem, że różnica między Strix 2080 Ti a bodajże właśnie Zotac (nie ten najtańszy) to było ponad 1500 PLN, gdzie Zotac z blokiem za 450 PLN wiecie co robił ze Strixem... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

To akurat fakt, overkill w chłodzeniach GPU wszechobecny. Aktualna średnia półka jeszcze jakieś 5 lat temu byłaby topką.

Z trzeciej strony wciąż zdarzają się miłośnicy paździerzy którym >2000 rpm nie przeszkadza w niczym :D

Gram na słuchawkach i może sobie być te ponad 2000:]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...