Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

15 minut temu, joker5513 napisał:

z zerowym zainteresowaniem i dość optymistyczną ceną.

A za ile wystawiłeś (nie mam teraz czasu na buszowanie po allegro)? Bo używane 4080-tki z mocnej średniej półki (czyli na przykład Gainwardy) sprzedają się teraz w okolicy 4500 zł. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, joker5513 napisał:

PNY, KFA2 czy inne wynalazki może tak.

Gainward dla wielu to też wynalazek:)

 

Palit spoko opcja jest (ta sama firma w końcu) 5680zł( było taniej ale dolar skoczył:)

https://www.krsystem.pl/palit_geforce_rtx_4080_gamingpro_oc_16gb_gddr6x_256bit_hdm3dp_-item-69564.html

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-rtx-4080-gamingpro-oc-review,1.html

 

Ja też nie mam ciśnienia ale wg mnie cena oderwana od realiów:)

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

Panowie - jako że do kolejnej generacji kart zielonych jeszcze prawie dwa lata oczekiwania - zaczynam się coraz poważniej zastanawiać nad sprzedażą swojej 4080, dołożeniu 1,5 k i nabyciu 4090. Były by 2 spokojne lata z topowym GPU w rozdziałce 3440x1440. Pojednało mnie, czy gra warta świeczki, jak myślicie?

 

13600K raczej na pewno zostaje, 14 gen Intela zupełnie do mnie nie mówi a i z 4090, grając w wysokiej rozdzielczości, po OC powinien sobie chyba godnie poradzić prawda? Więc 800zł z planowanego upgrade procesora mogę w kartę utopić. :) Trochę się dołoży i cyk 4090 :) 

 

Może ktoś chętny na 4080?

 

Teraz to i tak po ptakach bo złotówka się osłabiła i przez weekend ceny kart poszły parę stówek w górę.

40 minut temu, joker5513 napisał:

Na razie 4080 sobie radośnie wisi na alegrze z zerowym zainteresowaniem i dość optymistyczną ceną. Jeść nie woła... Zobaczymy. Jak nie pójdzie to się stopniowo cenę będzie obniżać. Ale jak mam ją oddawać za grosze to zostaje do 2025.  

 

Ech żeby mieć więcej giercowych znajomych tego typu migracje zawsze byłyby łatwiejsze, a tak jak mam wystawiać i rozmawiać z januszami to... :( 

Za ile wystawiłeś?

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej możliwe, u nas cena reaguje szybko na kurs waluty tylko w jednym kierunku, w górę, a spada już znacznie dłużej.

Szkoda bo już zaczynały mnie kusić te 4080 po 4500 zł, w sumie nie wiem po co bo nawet 3080 się u mnie nudzi, no ale w dobrej cenie żal nie wziąć.

Nawiasem mówiąc dzisiaj ktoś wystawił za 5100 zł jakiegoś 4090 od GB.  ;)

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-4090-gaming-oc-24-gb-14323957132

Edytowane przez Mst74
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Ale do 4080 Suprim jednak jeszcze brakuje

To było o Gainward 4080 vs MSI 3080 bo Joker pisał że cichszy Gainward.
Praktycznie wszystkie te 4080 mają wykoszone chłodzenie, co tam 1 stopień różnicy jak maks 65.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Te testy to wiecie gdzie można sobie wsadzić. "Redaktury" "testują" sobie karty na otwartych testbenchach w klimatyzowanych studiach gdzie panuje constant 20 C. Normalnie użytkując kartę w obudowie nie ma wuja żeby było tak kolorowo. Poza tym w generacji Lovelasów MSI i Asusy (które były najlepszymi konstrukcjami w ampere) notorycznie według wrażeń użytkowników śpiewają cewkami. Głównie wybierałem kartę sugerując się tym testem a do tego Gainward miał dobrą cenę jak kupowałem:

 

https://youtu.be/3v9-cEbeOP4?si=swtPlEPFwPyt5nkO

 

Pograłem sobie przez chwilę w Hogwart's legacy, zostawiwszy w MSI afterburnerze podgląd na rpm wentylatora - maks doszło do około 1500-1550, ale chyba widziałem już wyższe odczyty w innych grach i w bardziej upalne dni więc napisałem o 1800. Mimo takich obrotów dla mnie karta jest bezgłośna - zagłusza ją moje AIO od procesora a ono też nie należy do najgłośniejszych.

 

Meshify S2 fakt jest duża ale wytłumienia to tam nie ma wcale (poprzednio miałem Define R4 i tam mat bitumicznych było od cholery). Tu są tylko meshowe panele i siateczkowe filtry przeciw-kurzowe.

 

Dziwne te wasze tyrady dyskredytujące moje GPU, ale mam je delikatnie mówiąc w doooopie. Każdy chcący sprzedać kartę spotyka się tu z takimi docinkami?  Cena obniżona na 5150zł i powoli coś się zaczyna dziać. Daje karcie 3 dni i znajdzie nowego właściciela. A za przysłowiową czapkę śliwek na pewno jej nie oddam.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, joker5513 napisał:

Cena obniżona na 5150zł i powoli coś się zaczyna dziać. Daje karcie 3 dni i znajdzie nowego właściciela.

Trzymam kciuki :D

3 godziny temu, Mst74 napisał:

Nawiasem mówiąc dzisiaj ktoś wystawił za 5100 zł jakiegoś 4090 od GB.  ;)

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-4090-gaming-oc-24-gb-14323957132

No to teraz wystarczy że ktoś kupi 4080 za 5100zł i będzie miał Joker wymianę 1:1 ;)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, joker5513 napisał:

Te testy to wiecie gdzie można sobie wsadzić. "Redaktury" "testują" sobie karty na otwartych testbenchach w klimatyzowanych studiach gdzie panuje constant 20 C.


Kolega może poczyta, że na otwartych testbenchach bez wiatraków co napędzają powietrze to nawet gorzej niż w porządnej budzie co wspomaga przepływ powietrza.
JZ2C ma video gdzie nawet 20% obrotów wiatraków w budzie dorównuje open testbenchowi w temperaturze.

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, joker5513 napisał:

Te testy to wiecie gdzie można sobie....

 

Meshify S2...

 

Dziwne te wasze tyrady dyskredytujące moje GPU, ale mam je delikatnie mówiąc w doooopie.

Zgadza się, ja zawsze mam cieplej niż na tych "testach"

Meshify S2 zacna buda, mam i sobie chwalę.

 

Capnąłeś tego 4090? Podobno trochę leżał, kumpel mi podesłał, niestety byłem poza domem i jak na złość poczty nie sprawdzałem...  :cry:

 

Tak, tylko test bench w pomieszczeniu z klimą gdzie masz 20-22* to trochę mniej niż zamknięta buda gdzie masz 30+ lekko licząc, zobacz jakie powietrze wylatuje z budy kiedy karta ma 100% load.

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Mst74 napisał:

 

Capnąłeś tego 4090? Podobno trochę leżał, kumpel mi podesłał, niestety byłem poza domem i jak na złość poczty nie sprawdzałem...  :cry:

Nie ;) Najpierw sprzedaż starego, później nowe bo zostanę z dwoma kartami i co?... SLI se zrobić?? :d :d

 

Godzinę temu, zbiku90 napisał:

No to teraz wystarczy że ktoś kupi 4080 za 5100zł i będzie miał Joker wymianę 1:1 ;)

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-4090-windforce-24gb-gddr6x-bon

 

Tu macie nawet za 4,5 - pewnie bez gwarancji. Można tylko kto chce taką kartę posiadać. W razie najmniejszej awarii zostajemy z 1,5 kg przyciskiem do papieru.

 

EOT więcej na prowokacje reagował nie będę.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Mst74 napisał:

Tak, tylko test bench

Na bench zawsze niżej choćby obudowa była sitko,pozatym osoby co testują dostają kasę lub sprzęt wiec wychodzą odpowiednie wyniki

Swego czasu był tu jeden mod (juz go nie ma kupę lat bo sie pozerli miedzy sobą) co dostał 2x980TI za test

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...