Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

13 godzin temu, Tiamina napisał:

 

Mam 1080p 60Hz czasem wymuszam przez sterownik 1440p
 

 

Jak wymusić przez sterownik wyższą rozdziałkę, no te 1440p? Pytam bo mam monitor 1080p i gry domyślnie działają mi w tej rozdziałce a czasem w niektóre gry zagrałbym w wyższej. Moje gpu może nie jest jakoś giga wydajne ale niektóre gry spokojnie poszły by mi na 1440p nawet te nowsze.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

@Tomi29skalowanie rozdzielczości w danej gierce.

 

 

No ok, ale jak włączam grę to nie ma w opcjach graficznych gry możliwości zmiany rozdziałki na wyższą niż 1080p. Czyli jak zwiększyć rozdziałkę w grze na wyższą niż domyślna dla monitora, coś w panelu nvidia trzeba ustawić?

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Tomi29 napisał:

 

No ok, ale jak włączam grę to nie ma w opcjach graficznych gry możliwości zmiany rozdziałki na wyższą niż 1080p. Czyli jak zwiększyć rozdziałkę w grze na wyższą niż domyślna dla monitora, coś w panelu nvidia trzeba ustawić?

No toż Ci napisałem że w menu ustawień graficznych gry mają suwaki i można ustawić skalowanie rozdzielczości.

Gierki Ubisoftu mają, CoD chyba zależy od gry. Jeśli oferuje to bez problemu z poziomu gierki ustawisz więcej. 

Kiedyś ustawiałem 4K na FHD.

Oczywiście to będziesz miał na niby podniesione.

Link to post
Share on other sites

DSR/VSR to IMO najlepsza opcja AA ale i najbardziej kosztowna. Polecam przetestować, nawet na 27" gołym okiem widać różnicę między 1440p a 4k.

37 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Oczywiście to będziesz miał na niby podniesione

Taka odwrotność DLSS/FSR, renderuje obraz w wyższej rozdzielczości i skaluje do natywnej.

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Bez zmiany monitora to 9900k z 4070ti  to bottlenecka nie będzie, albo będzie minimalny. Po karcie najwięcej da zmiana monitora na minimum 1440p, 144hz albo lepszy. Potem bym jak kasy starczy wymieniał procka

Zaproponujesz płytę,procek do 4070Ti  nie wiem czy ram 3300MHz też do wymiany czy zostawić.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rebelmind napisał:

Kolejny przeciek nt 4060 Ti: Videocardz dostał wyniki w 3dMark od kilku źródeł, które testują już produkt i potwierdza się 10% przewaga nad 3060 Ti :/

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-7600-and-nvidia-geforce-rtx-4060-ti-3dmark-performance-leaks-out

Daj spokój z tymi nowymi kartami. 

A ludzie i tak to kupować będą.

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Daj spokój z tymi nowymi kartami. 

A ludzie i tak to kupować będą.

Imho trzeba wszędzie pisać gdzie się da, że to będzie padło i skok na kasę. Jeśli faktycznie fabryczne 4060 Ti będą 1-2% szybsze od kręconych 3060 Ti to mamy do czynienia z niespotykanym od czasów Maxwella (gtx 960 2GB vs gtx 760) robieniem klientów w balona. Ta karta w najlepszym przypadku powinna być pozycjonowana jako 4060 nonTi. Poza tym jest to produkt ewidentnie do FHD i nie zyska on wiele przy DLSS3 (~bez znaczącej utraty jakości).

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Rebelmind napisał:

potwierdza się 10% przewaga nad 3060 Ti :/

Z 10% przewagi to nawet nie sięgnie 3070, dobrze się orientuję? Ta karta powinna nazywać się 4060, a aktualne 4060 zredukowane do rangi 4050. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, Artok napisał:

Ta karta powinna nazywać się 4060, a aktualne 4060 zredukowane do rangi 4050

Na tym cały przekręt polega, cała ta generacja ma numerek w nazwie podciągnięty o oczko w górę. RX 7600 to też 7500xt co najwyżej. No i nie zapominajmy o 4070ti który miał się nazywać 4080 12GB ;)

Link to post
Share on other sites

W nowej generacji dobrą propozycją jest tylko 4090. Moja 4080 jeszcze powiedzmy jak cie mogę.... powinna być gruby tysionc tańsza. 4070ti do 4 tys zł tez powiedzmy karta do 1440p, energooszczędna i do wspomnianej rozdzielczości wystarczająco wydajna. Ale reszta to smutny żart i efekt braku sensownej konkurencji niestety. 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, joker5513 napisał:

Ale reszta to smutny żart i efekt braku sensownej konkurencji niestety. 

Nie braku konkurencji tylko zmowy cenowej prędzej.

 

Gdbyby 4080 wyszedł od razu z 5000 PLN MSRP, 4070 Ti jako faktyczny 4070 za 4000 PLN, 4070 zaś jako 4060 Ti za 2700 PLN, 4060 Ti 16GB jako prawdziwy 4060 za 2000 PLN i 4060 jako 4050 Ti za 1200 PLN to Ada znikałaby ze sklepów w expresowym tempie. Tymczasem mamy bezczelny upsale, w efekcie czego 4070 tanieje o 15% w dwa tygodnie po premierze, bo nikt tego nie kupuje, a taki 4080 nawet 1000 PLN taniej pół roku po premierze nadal nie jest ciekawym wyborem :roll:

 

4090 jako karta za 10.000 PLN też jest przegięciem, bo ja nie kupuję tłumaczenia "że jest najlepsza" (ale ja nie kupowałem tego samego gadania już przy 3090).

 

Moim zdaniem trzeba o tym pisać, bo nie każdy entuzjasta powinien dawać się robić w balona na nowościach. (+ tak, pamiętam że są inne zastosowania dla sprzętu niż rozrywka). Jest kryzys, wojna, Singapurski pomór nietoperzy czy inna wymówka by ceny rosły -> jasne, tyle że ja nawet zmieniając robotę dwa razy w ciągu ostatnich trzech lat widzę totalny odjazd cen to co ma powiedzieć entuzjasta, któremu sytuacja zawodowa się niespecjalnie zmieniła... 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Rebelmind To dlatego prywatny sprzęt do grania to mam niespecjalny. Nie śpieszę się,  gierki 10+ też bywają fajne. Potem jednak przychodzi projekt i kupuje się pod projekt to co aktualnie jest na rynku dostępne. Jak miałem projekt podczas największego ździerstwa cenowego, wtedy płaciłem po 6 tyś+ za RTX 3070, kupiłem wtedy 3 sztuki -.-" . Kolejny projekt i znów zakupy, to co jest na rynku, to co da się kupić, nawet jeżeli oferta jest "niespecjalna". 

 

Te chore ceny to skomplikowany mechanizm i tak naprawdę to potrzeba by wywołać pewien zastój / kryzys rynku aby ceny poszły w dół, puki są pieniądze na zakup drogiego towaru, to ten drożeje, tyczy się to nie tylko GPU. Panie spróbuj Pan kupić moduł IO WAGO, albo coś podobnego w mniej jak 4 miesiące. Chcesz kupić PLC? Czekaj na miejsce w fabryce ... i to nie ważne ile chcesz przepłacić.

 

Produkty zielonych przynajmniej się da kupić:

https://botland.com.pl/moduly-nvidia/16536-nvidia-jetson-nano-b01-arm-cortex-a57-4x-143ghz-nvidia-maxwell-4gb-ram-5903351241519.html

Przed korona party kupowałem je po 499 zł brutto.

 

Jak chcesz Ampera to płać słono:

https://kamami.pl/komputery-nvidia-jetson/1184505-nvidia-jetson-orin-nano-8gb-development-kit-zestaw-deweloperski-z-arm-cortex-a78ae-8gb-ram.html

To miało kosztować 199$

 

A takie coś kosztowało 350 zł:

https://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-4b/14751-zestaw-z-raspberry-pi-4b-wifi-4gb-ram-32gb-microsd-oficjalne-akcesoria-5903351242554.html

 

Także cierpią nie tylko PCMR

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Adames napisał:

Za podobny zestaw ale z aktywnym chłodzeniem płaciłem 2 lata temu 395zł, teraz 879 :facepalm:Przynajmniej są nówki dostępne w sklepach, bo na jesieni to po tyle używki potrafiły chodzić, absurd.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Daj spokój z tymi nowymi kartami. 

A ludzie i tak to kupować będą.

No raczej że będą bo zapominacie że tylko garstka osób zmienia kartę co generację. Dla tych co siedzą na 10xx albo 20xx będzie to interesująca opcja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, ODIN85 napisał:

Dla tych co siedzą na 10xx albo 20xx będzie to interesująca opcja

Myslisz, że gdybym teraz siedział na 1080/Ti lub jakimś 2060 6GB to rozważałbym przesiadkę na 4060/Ti? Raczej polowałbym na promocję 4070 i próbował pchać kod do D4 tak żeby zmieścić się w budżecie w okolicach ~2500 PLN (czyli tyle, ile kosztowały ich te 1080 te 7 lat temu). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...