Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

45 minut temu, grzech1991 napisał:

+10% lepiej, za -80% wydajności.

W niektórych scenach + 50% lepiej, w niektórych w ogóle...

Obejrzałem wczoraj parę filmików i faktycznie masz rację :D W wielu scenach praktycznie nie ma różnicy między RT na PT. Dałem się złapać na marketing w zapowiedziach jak dziecko :rotfl:

 

Obstawiamy ceny 4070 w polskich sklepach? Ja strzelam że taki Strix będzie po 3999zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Rebelmind napisał:

4080 imho nie jest średniakiem do 2K - bardziej bym napisał, że jest to model do maksowania 2K lub komfortowego grania 60Hz 3440x1440. 

 

W teście 4070 Sebastiana na PurePC jest błąd, bo napisał on że tj wydajność 3080 w cenie 3080 - tyle że zakladajac faktyczne MSRP 3200 PLN (kilka sklepów w Se ma już placeholder w takiej cenie oraz zapowiadają dobra dostępność o 15:00) to jest to jednak karta wyraźnie tańsza od 3080. Przy dużej dostępności ceny mogą w nieodległej przyszłości spaść w okolice 3000 i wtedy będzie to bardzo smakowity kąsek dla każdego kto siedzi na Turingu lub starszej. 

 

@RysiekTyDraniu

@grzech1991

Tj temat o GPU, konkretnej rodzinie uściślając, i jeśli chcecie ciągnąć offtop o PSU to zapraszam do stosownego działu.

80zł mniej to jest wyraźnie taniej:co:

Teraz, zbiku90 napisał:

Obejrzałem wczoraj parę filmików i faktycznie masz rację :D W wielu scenach praktycznie nie ma różnicy między RT na PT. Dałem się złapać na marketing w zapowiedziach jak dziecko :rotfl:

 

Obstawiamy ceny 4070 w polskich sklepach? Ja strzelam że taki Strix będzie po 3999zł

U mnie 19fps mniej:/

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, ODIN85 napisał:

80zł mniej to jest wyraźnie taniej:co:

W dolarach jest 100$ tańsza (599/699 na premierę), ale na skutek pewnych działań 



LANDSCAPE_840

 

ceny się niemalże wyrównały. Dolar droższy o 50 groszy robi swoje. 

13 minut temu, zbiku90 napisał:

Obstawiamy ceny 4070 w polskich sklepach? Ja strzelam że taki Strix będzie po 3999zł

W oficjalnym hiszpańskim sklepie Asusa 4070 TUF jest za 830€. 

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Artok napisał:

W dolarach jest 100$ tańsza (599/699 na premierę), ale na skutek pewnych działań 

 

  Ukryj zawartość

 

 


LANDSCAPE_840
 

 

 

ceny się niemalże wyrównały. Dolar droższy o 50 groszy robi swoje. 

W oficjalnym hiszpańskim sklepie Asusa 4070 TUF jest za 830€. 


Ja tylko po raz 28904729846429876 przypomnę, że 3080 MSRP się zmieniło po premierze i trzeba porównywać z nowym, wyższym, a nie starym.

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, cap.ob napisał:

Łoo Panie

... to ty na mnie spojrzałeś..... 

24 minuty temu, cap.ob napisał:

to u nas TUF 4070 Ti był na premierę za 4200 zł. K

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-4070-TUF-OC-12GB-GDDR6X-RAM-Karta-graficzna/3146583

 

Chęć dopłaty do 4070 Ti pojawia się w człowieku automatycznie. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Artok napisał:

... to ty na mnie spojrzałeś..... 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-4070-TUF-OC-12GB-GDDR6X-RAM-Karta-graficzna/3146583

 

Chęć dopłaty do 4070 Ti pojawia się w człowieku automatycznie. 

Nie kuś diable! :[

 

Wyprzedane już czy o co kaman z tym?

image.png.836d9fffb408c236d35bec56b7d7234a.png

 

Edit: Już widzę, że można rezerwować od 15:00

Edit2: Kurłaaaa - myślałem, że to TI w takiej cenie!! :sciana:

Edytowane przez emilstw
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

to nie lepiej 3080 gdzies kupić po taniosci ?

6950xt po 3100-3200zł obecnie jest bezkonkurencyjny w kwestii cena/wydajność. Ale to Radeon więc większość osób nawet nie spojrzy, 3090/3080ti w tej cenie rozeszłyby się w parę minut. AMD nie wypuszcza nowej serii bo nie ma po co, w każdym segmencie poza high-endem mają lepszą ofertę.

RTX 3080 zaczynają się od ok. 4000zł, 3070ti 2800, a 3070 2500. Kto to teraz kupi, przecież kompletnie się nie opłaca? Czemu nie opuścili cen przed premierą 4070ti i 4070? Jakoś nie wierzę że teraz wszystkie stare RTXy stanieją magicznie z dnia na dzień o 500-1000zł, a trochę tego jeszcze na magazynach leży. Sklepy wolą to zezłomować niż sprzedać ze stratą? Czekają na kolejną bańkę krypto i kopania? Tyle pytań bez odpowiedzi.

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, zbiku90 napisał:

6950xt po 3100-3200zł obecnie jest bezkonkurencyjny w kwestii cena/wydajność. Ale to Radeon więc większość osób nawet nie spojrzy, 3090/3080ti w tej cenie rozeszłyby się w parę minut. AMD nie wypuszcza nowej serii bo nie ma po co, w każdym segmencie poza high-endem mają lepszą ofertę.

RTX 3080 zaczynają się od ok. 4000zł, 3070ti 2800, a 3070 2500. Kto to teraz kupi, przecież kompletnie się nie opłaca? Czemu nie opuścili cen przed premierą 4070ti i 4070? Jakoś nie wierzę że teraz wszystkie stare RTXy stanieją magicznie z dnia na dzień o 500-1000zł, a trochę tego jeszcze na magazynach leży. Sklepy wolą to zezłomować niż sprzedać ze stratą? Czekają na kolejną bańkę krypto i kopania? Tyle pytań bez odpowiedzi.

 


Radeony 6XXX po optymalizacjach sterowników mają o wiele lepsze osiągi niż na premierę, LTT wrzuciło 6800XT do wykresów z testów 4070 ostatnio.
Ale Radeony dalej mają ten problem, że nie mają DLSS i Gsync'a.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, mirai99 napisał:


Radeony 6XXX po optymalizacjach sterowników mają o wiele lepsze osiągi niż na premierę, LTT wrzuciło 6800XT do wykresów z testów 4070 ostatnio.
Ale Radeony dalej mają ten problem, że nie mają DLSS i Gsync'a.

 

2 minuty temu, MiK napisał:

Mają free synca. Nawet nv z tego teraz korzysta. 
 

Monitor z geforce jedzie u mnie po freesyncu. Tak samo tv. 
 

No i coraz więcej gier ma fsr i xess. 

 

Dokładnie jak @MiK pisze. FSR i FreeSync są powszechnie dostępne. Ja sam mam monitor, który oficjalnie wspiera Freesync, Gsync nieoficjalnie. 

Dla mnie argument o DLSS bez sensu. Jeszcze bym rozumiał RT, ale w tym segmencie to raczej ciekawostka niż używalny ficzer.

Edytowane przez emilstw
Link to post
Share on other sites

Ja tam od czasów 7970 który to raczył mnie mega wkur*****cymi mikro przycięciami, mimo posiadania dobrego jak na tamte czasy procesora i wysokich wskazań fps rozgrywki nie można było uznać za płynną w niektórych grach. Od tego czasu nic z czerwonej stajni nie miałem. No i tez GPU od czerwonych jakoś nigdy niczym szczególnym, żeby wzmóc chęć ich posiadania się nie wykazały. W pandemiczno/górniczych czasach były tak samo wycenione z du*y i trudno dostępne jak konkurencja, jeżeli chodzi o nowinki (upscaling, RT, Gsync itp.) tez zawsze dwa kroki w tył, przy niespecjalnie atomowo atrakcyjnej wycenie. Wybór jest niestety w takiej sytuacji prosty. 

 

Krótka piłka co wybieracie 7900XTX czy RTX 4080? Ja bym się nie zastanawiał nawet sekundy. A niższy segment mnie nie bardzo interesuje więc... 

 

MOŻE jak ktoś cebuli i szuka karty do CS w 1080p to kupi jakieś 6600 czy coś.... 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

No ale Ty celusz w topkę i tu podjazdu ni ma, a patrząc w segment 4070 to sens zakupu tego guana, które miało się nazywać 4070 TI (XD) podbija tylko efektywność energetyczna i Frame Generator, który jest póki co dostępny tak se w grach i jakość tego ficzera też dyskusyjna. 

Link to post
Share on other sites

Naturliś! Tylko, że to co oferuje 4070 to nie jest Hib Hob jak mawiał klasyk. Szamocze się z 3080, a kiedyś to było... Przypominam, że gdyby nie inba  4080 12GB/16GB to ta karta miała się nazywać 4070 Ti. No ludzie kochani...

 

image.thumb.png.4d76b2b4924c0e42466ac4ceb162d162.png

Edytowane przez emilstw
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
58 minut temu, zbiku90 napisał:

6950xt po 3100-3200zł obecnie jest bezkonkurencyjny w kwestii cena/wydajność. Ale to Radeon więc większość osób nawet nie spojrzy, 3090/3080ti w tej cenie rozeszłyby się w parę minut. AMD nie wypuszcza nowej serii bo nie ma po co, w każdym segmencie poza high-endem mają lepszą ofertę.

RTX 3080 zaczynają się od ok. 4000zł, 3070ti 2800, a 3070 2500. Kto to teraz kupi, przecież kompletnie się nie opłaca? Czemu nie opuścili cen przed premierą 4070ti i 4070? Jakoś nie wierzę że teraz wszystkie stare RTXy stanieją magicznie z dnia na dzień o 500-1000zł, a trochę tego jeszcze na magazynach leży. Sklepy wolą to zezłomować niż sprzedać ze stratą? Czekają na kolejną bańkę krypto i kopania? Tyle pytań bez odpowiedzi.

 

 

Wiesz nie każdy tylko gra, jeżeli potrzebujesz cuda i dobrego RT do czegoś więcej niż grania, wtedy oferta AMD w karta jest beznadziejna

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą to jeszcze jest opcja, że to faktycznie miał być RTX 4070, a pomiędzy tym i RTX 4080 12GB mogła wskoczyć jakaś Ti(ajka).

RTX 4080 12 GB miał startować od 899 $ ale skończył jako RTX 4070 Ti za 799 $.

 

Widzicie w ogóle sens by Nvidia wypuściła jakiegoś RTX 4070S? Przy wstępnych 300$ różnicy byłaby idealna luka pomiędzy nimi. Teraz to się raczej nie klei.

Ahh Panie Kurteczka! Wszystko by się udało gdyby nie Ci wredni klienci!! :cenzura:

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, emilstw napisał:

Widzicie w ogóle sens by Nvidia wypuściła jakiegoś RTX 4070S? Przy wstępnych 300$ różnicy byłaby idealna luka pomiędzy nimi

Patrząc na różnicę w wydajności to nie za bardzo. 4070 miał według plotek jeszcze miesiąc temu kosztować 750$, a nie 600$. I z tego co widać to lepsze modele są bliżej tej pierwotnej ceny - obecnie jakieś 3899zł na nasze.

Godzinę temu, r1023 napisał:

Wiesz nie każdy tylko gra, jeżeli potrzebujesz cuda i dobrego RT do czegoś więcej niż grania, wtedy oferta AMD w karta jest beznadziejna

Oczywiście że tak. Ale zdecydowana większość używa GPU do grania właśnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...