Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Wydajność 3080, w cenie 3080, z taką samą ilością VRam ale na węższej szynie - za to z mniejszym poborem. W 2020 szarpalnym jak Reksio szynkę, w Q2 2023 wciąż lepszym wyborem myślę jest używany Amper. 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

rynek gamingu na pc zaorany:/

Ciszej nad tą trumną! 

Godzinę temu, Rebelmind napisał:

w Q2 2023 wciąż lepszym wyborem myślę jest używany Amper. 

No, z tym się już można spierać. Frame generator mimo wszystko robi robotę, a Sajberpank ma dostać bardziej zaawansowany RayTracing. Pewnie ustawienia są obliczone na mocne dojechanie poprzedniej generacji. 

Link to post
Share on other sites

Kusi kupić 4080 ale zaciskam zęby i tą generację może wytrzymam z obecnym GPU :/ Chciałbym powiem szczerze zobaczyć na żywo ten dlss3 z frame generatorem - nie chce tego krytykować nie mając z tym do czynienia, ale jak to jest taki sam "upłynniacz"  jak kiedyś w telewizorach montowali to... :(Niestety nikt z moich znajomych Lovelasa nie posiada.

Tak przypadkiem wpadło mi w oko może komuś się przyda - GB 4090 Gaming oc w dobrej cenie w krsystem

 

https://www.krsystem.pl/gigabyte_rtx_4090_gaming_oc_24g__gvn4090gaming_oc24gd_szybka_w-item-68888.html

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, joker5513 napisał:

Kusi kupić 4080 ale zaciskam zęby i tą generację może wytrzymam z obecnym GPU :/ Chciałbym powiem szczerze zobaczyć na żywo ten dlss3 z frame generatorem - nie chce tego krytykować nie mając z tym do czynienia, ale jak to jest taki sam "upłynniacz"  jak kiedyś w telewizorach montowali to... :(Niestety nikt z moich znajomych Lovelasa nie posiada.

Tak przypadkiem wpadło mi w oko może komuś się przyda - GB 4090 Gaming oc w dobrej cenie w krsystem

 

https://www.krsystem.pl/gigabyte_rtx_4090_gaming_oc_24g__gvn4090gaming_oc24gd_szybka_w-item-68888.html

 

 

FG jest spoko, ale ja bym nie zmieniał 3090ti na 4080 chyba ze grasz duzo w singleplayery wtedy moze sie przydać, nie wyobrazam sobie FG w mutli.

 

@Rebelmind a Ty finalnie na czym stanąłeś, bo chyba nie bierzesz 4070ti do tej Twojej kosmicznej rozdzielczości ?

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, Rebelmind napisał:

Jest w tej chwili 4080 na testach (KFA2 SG), ale będę też brał na ruszt 4070 Ti (śpiewający TUF) i któraś z tej dwójki zostanie. 

To, Ci od razu mówię, że 4080 zostanie u Ciebie no chyba, że kompromisy płynące z pozostawienia 4070 Ti zaakceptujesz. Na dniach planuje wrzucić zaległy materiał z testami RTX 3080 Ti vs RTX 4070 Ti vs RTX 3090 Ti vs RTX 4080 w 3440x1440p, 4070 Ti za sprawną 192 Bit często bliżej do 3080 Ti i nie raz od niej obrywa w tej rozdziałce. Chociaż również potrafi powalczyć (jednak te kilka % brakuje) z 3090 Ti o ile dany tytuł nie zarzyna przepustowości. Z kolei w 5160x2160 jest...tragedia na 4070 Ti, tam nawet 4080 względem 3090 Ti jakoś mocno nie odstaje jednak zawsze notuje przewagę, ale już zdecydowanie mniejszą niż w 3440x1440p czy nawet typowym 4K. Teraz na warsztat wziąłem R9 7590X 3D i będzie materiał vs 12900K / 13900K / 12900KS / 13900KS, jednak obecnie konfig za konfigiem robimy więc i mniej na kanał wrzucam testów. Mam nadzieję, że uda mi się nadrobić bo jeszcze sporo z Adami zaległości. A, jeszcze RTX 4090 HOF ma dojechać do testów.

 

 

@joker5513 Jeśli jesteś z Czerska, który znajduje się bliżej mnie (ten obok Góry Kalwarii) to zapraszam, obadasz FG w akcji. Nie raz gadaliśmy więc na luzaku :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@joker5513

Masz solidną kartę i wymiana 3090ti na 4080 nie ma raczej sensu. Ja pierwotnie miałem wziąć na przeczekanie 3090ti, bo była dobra okazja z outletu x-kom, ale szybko zniknęła. Wtedy poszedłem za ciosem i wziąłem 4090 i to też głównie dlatego, że zmieniłem TV. Od premiery Lovelasów uznałem, że 4080 jest mega źle wyceniony.
Jak nie masz ciśnienia na obecną serię, to Twój ampere na luzie da radę do kolejnej generacji.

@Rebelmind
4070ti bym olał.
W wysokich rozdzielczościach ta karta może nie wystarczyć na całą generację.
Wchodzimy w etap, gdzie gry zaczynają wymagać dużej ilości pamięci zarówno Ram jak i Vram - Pal licho czy to kwestia złej optymalizacji, czy jakiegoś "postępu"
Do tego 4070ti ma przyciętą szynę, co jest już w pewnym sensie dyskwalifikacją do 4k. Z resztą Gosu już o tym wspominał o ile mnie pamięć nie myli.

Gdyby Radeon 7900 XTX był wyraźnie tańszy, to byłby ciekawą alternatywą, ale jest jak jest. W tej generacji przy tak ustanowionych cenach w zasadzie wybór zielonych jest oczywisty.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, EH_Gosu napisał:

@joker5513 Jeśli jesteś z Czerska, który znajduje się bliżej mnie (ten obok Góry Kalwarii) to zapraszam, obadasz FG w akcji. Nie raz gadaliśmy więc na luzaku :)

Niestety "mój" Czersk leży w pomorskim, 100 km od Gdańska więc za dużą wyprawa by to była, ale dzięki za propozycje ;)

2 godziny temu, Fikuzi napisał:

@joker5513

Masz solidną kartę i wymiana 3090ti na 4080 nie ma raczej sensu. Ja pierwotnie miałem wziąć na przeczekanie 3090ti, bo była dobra okazja z outletu x-kom, ale szybko zniknęła. Wtedy poszedłem za ciosem i wziąłem 4090 i to też głównie dlatego, że zmieniłem TV. Od premiery Lovelasów uznałem, że 4080 jest mega źle wyceniony.
Jak nie masz ciśnienia na obecną serię, to Twój ampere na luzie da radę do kolejnej generacji.

Wiem, ale mimo to kusi. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to faktycznie "trochę" zmienia postać rzeczy, ponad  4 godziny trasy w jedną stronę :D Co do RTX 4080, karta sero fajna, tudzież prawdziwego kopa i radochę ze zmiany odczułbyś dopiero po przesiadce na RTX 4090. Osobiście nadal trzymam się planu zmiany dopiero na RTX 4090 Ti, a jeśli nie pojawi się do wakacji to już RTX 5090. Może to dziwnie zabrzmi, ale podstawowe RTX 4090 mi się już znudziły. Cały czas jakieś mam u siebie także cóż, przejadły się.

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, EH_Gosu napisał:

No to faktycznie "trochę" zmienia postać rzeczy, ponad  4 godziny trasy w jedną stronę :D Co do RTX 4080, karta sero fajna, tudzież prawdziwego kopa i radochę ze zmiany odczułbyś dopiero po przesiadce na RTX 4090. Osobiście nadal trzymam się planu zmiany dopiero na RTX 4090 Ti, a jeśli nie pojawi się do wakacji to już RTX 5090. Może to dziwnie zabrzmi, ale podstawowe RTX 4090 mi się już znudziły. Cały czas jakieś mam u siebie także cóż, przejadły się.

 

Ja bym się chciał przesiąść z  rtx 2080 Ti LIGHTNING Z  (jestem zdania, ze zmieniać gpu co dwie generacje) raz i konkretnie w tym wypadku na RTX 4090. Nie  Nie wiem czy poczekać sobie jeszcze na rtx 5090 (wiadomo, że ma wyjść na jesień 2024 ?! ) Od razu chce zmienić całego blaszaka (może 7950x3D / i9-15900k). 

 

Edytowane przez serafin1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 8.03.2023 o 08:45, joker5513 napisał:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-rtx-4090-suprim-x-24gb-24-gb-13378020876

 

:D

Wysyłka 90 dni, "Gwarancja bezpośrednio w MSI" :D 

 

Wszędzie chcą ludzi wydymac pi*******i janusze

 

Mnie też chcieli w to wrobić. 

Typ pisał mi o interesie, że można fajnie zarobić tylko muszę mieć konto allegro przynajmniej od 18 lat i udostępnić mu swoje dane allegro. :lol:

On wrzuca aukcje w nocy kiedy śpisz , lewizna oczywiście, zgarnia hajs a towaru nigdy klient nie zobaczy. 

Potem Policja zapuka do Ciebie rzecz jasna, i ty będziesz musiał zapłacić za towar a koleś znika nagle i ani towaru ani kolesia a dług do zapłaty pozostaje na Ciebie.

Tak to działa. Stąd takie aukcje się biorą .

Link to post
Share on other sites

Przecież te "grójce" to łoją po kilkanaście/dziesiąt aukcji dziennie, i to topowych kart, sprzedali ich już chyba kilka setek.

To jest przewał na setki tysięcy w tym momencie, aż dziw że nikt tego nie zgłosił, ewentualnie że Lolegro tego nie usunęło, przecież jak ludzie zaczną zgłaszać roszczenia z POK to im też się ciepło zrobi.

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.03.2023 o 18:53, EH_Gosu napisał:

To, Ci od razu mówię, że 4080 zostanie u Ciebie no chyba, że kompromisy płynące z pozostawienia 4070 Ti zaakceptujesz

Jasne, odpala się cokolwiek nowszego w wyższej rozdzielczości to jest przepaść między tymi kartami. Tam jest miejsce spokojnie na 4070 Ti Super i 4070 Ti Superexpress jeszcze. Zauważyłeś jednak, że jeśli ktoś potrafi pójść na kompromisy to taki 4070 Ti ujdzie, a ja akurat jakoś nie odnajduje się w nowszych tytułach... 

 

Nooo chyba że Source 2.0 do Csgo faktycznie zacznie wykorzystywać efektywnie sprzęt wspierający cokolwiek więcej niż Dx9.0c to wtedy byłbym skłonny rozważyć dopłatę/zachowanie droższego Lowelasa. 

17 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

No to ktoś będzie miał niezły problem jak będzie musiał oddać ludziom tyle pieniędzy.

Oddać prawdziwych pieniędzy za nieistniejący towar

Za takie sq*wysyństwo powininny być tysiące prac społecznych. Niech Janusz kopie doły pod nowe autostrady. Mnie do dzisiaj niepomienernie dziwi, że polski system sądownictwa stać na utrzymywanie tych przepełnionych więzień. Tak coś przypuszczam, że Janusz gdyby miał gwarantowane 8h machania łopatą w 35-stopniowym upale to by się tak chętnie nie wychylał :[

Link to post
Share on other sites

Pojawił się patch do W3 RT, który miał poprawić wykorzystanie procesora. Chciałem przetestować - załadowałem grę i chciałem zobaczyć Novigrad ale po przejściu 5 kroków gra się wywaliła :wariat:

Bez frame generation dalej nie pochodzić na starszych generacjach procesorów. Chociaż ogólna płynność i stabilność się poprawiła.

w3 FG off.png

w3 FG on.png

Link to post
Share on other sites

Jest lepiej, wyraźnie czuć. Może nie jakoś przełomowo ale lepiej. Usunięty bug który powodował nie używanie GPU powyżej 80% z włączonym hairworks na wszystko dookoła nie na samego Geralta. U mnie działa stabilnie i z gry nie wyrzuca. Na moim konfigu w 3440x1440 z rt i dlss balanced zadowala mnie wydajność.

Link to post
Share on other sites

W dalszym ciągu dlss nie działa moim zdaniem prawidłowo - przyrost fps jest okupiony zbyt dużym rozmydleniem nawet na jakości. Ok jest od 15-25 fps więcej ale bez wyostrzania na max prezentuje się dziwnie. Zostaję przy FG on i TTAU wygląda zdecydowanie lepiej. Teraz po tej aktualizacji klatki nie spadają poniżej 60 i faktycznie gra się zdecydowanie płynniej nie ma skoków opóźnienia na poziomie 100-150ms.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, drunk napisał:

Pojawił się patch do W3 RT, który miał poprawić wykorzystanie procesora

A czy poprawione zostało nagminne zacinanie się gry? To mnie doprowadzało do szału przez bite 60 godzin (wczoraj ukończyłem podstawkę z RayTracingiem). Dodatkowo był taki błąd, że co kilkanaście wczytań zapisu po prostu miałem 5 FPS i 30 z generatorem klatek. Jedyne, co mogłem wówczas zrobić, to wyłączyć i ponownie włączyć grę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...