Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

42 minuty temu, Rebelmind napisał:

Nie no, jak zobaczyłem ceny 4080 to wyskoczyłem z kapci :/ 15.000 Sek to 3080 kosztował w szczycie krypto a i wtedy za takie pieniądze to brali go praktycznie tylko gUrnicy. Gdyby za te ~11.000 Sek (cena w Se za deko lepsiejsze RTX 4070 Ti typu Gigabyte Gejming OC, Zotac Trio czy MSI Xtrio) był 4080 (zamiast obecnych 16500) to by Amper dawno poszedł w nowe ręce... Sklepy zaś totalnie na łeb upadły, bo taki 3080 nowy jest niewiele tańszy (a lepsze model wręcz droższe) od 4070 Ti...

 

Ja mam raczej dylemat że gry co gram na cały czas siedzą na 144fps lock bez dropów i dobrym frametime. Nie mam tytułu dla którego byłoby warto coś ruszać, kusi raczej zwykła chęć zmiany nic ponadto.

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Rebelmind napisał:

Widzisz @Artokco ten marketing Nv robi z mózgu... :D

Może i marketing ma swoje za uszami, ale patrz pan co robi generator klatek na nowym eR Te iKsie.

 

RTX 3080 z włączonym DLSS Balanced

obraz.png

 

A teraz RTX 4070 Ti bez DLSS, ale z generatorem klatek.

obraz.png

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, r1023 napisał:

 

Ja mam raczej dylemat że gry co gram na cały czas siedzą na 144fps lock bez dropów i dobrym frametime. Nie mam tytułu dla którego byłoby warto coś ruszać, kusi raczej zwykła chęć zmiany nic ponadto.

Grasz bez Rt?

Link to post
Share on other sites

Ano właśnie tu chodzi o chęć wymiany. A że hobby drogie to już chyba nic nie poradzimy. Ja jestem akurat z tych którzy są za głosowanie portfelem bo nie podoba mi się polityka cenowa zielonych. Ale z drugiej strony tak jak wspomniałem to jest hobby i ciężko sobie odmówić.

Zobaczę jaką kasę będę miał na początku lutego (mojego obecnego RTX'a chciałem zostawić, może w przyszłości postawie drugi system). Wtedy zdecyduje czy 4070Ti czy 4080. A jak Gigabyte wypada w serii 4000 ? Bo pamiętam że tutaj @joker5513 chwalił 3090ti. Żaden ze mnie hardkorowy overclocker, wiadomo czasem się coś tam człowiek pobawi czy to prockiem czy to grafą ale w granicach powiedzmy zdrowego rozsądku.

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, nukalol napisał:

Ano właśnie tu chodzi o chęć wymiany. A że hobby drogie to już chyba nic nie poradzimy. Ja jestem akurat z tych którzy są za głosowanie portfelem bo nie podoba mi się polityka cenowa zielonych. Ale z drugiej strony tak jak wspomniałem to jest hobby i ciężko sobie odmówić.

Zobaczę jaką kasę będę miał na początku lutego (mojego obecnego RTX'a chciałem zostawić, może w przyszłości postawie drugi system). Wtedy zdecyduje czy 4070Ti czy 4080. A jak Gigabyte wypada w serii 4000 ? Bo pamiętam że tutaj @joker5513 chwalił 3090ti. Żaden ze mnie hardkorowy overclocker, wiadomo czasem się coś tam człowiek pobawi czy to prockiem czy to grafą ale w granicach powiedzmy zdrowego rozsądku.

Najbardziej chwalą Gigabyte Aero. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, nukalol napisał:

Bo pamiętam że tutaj @joker5513 chwalił 3090ti

 

Moja historia kart GB które miałem

 

GTX 470 - rewelacja, pełna regulacja napieć, cisza, chłód

Radeon 7970 Windforce 3 - porażka, zablokowane oc, piszczące cewki, głośna, mikrostuttering w grach

GTX 780ti - średnia, nic szczególnego

GTX 980 G1 gaming - ok ale słaba sztuka pod kątem oc

GTX 1080ti windforce - ok, nie dla overclockera ale cicha i chłodna. Sprzedałem kumplowi i ma ją do dzisiaj i se chwali

RTX 2080ti SRaorus - największe gó**o jakie posiadałem - helikopter i ziała ogniem taka gorąca

 

RTX 3080/3080ti miałem innych firm zrażony sraorusem ale podobno również średnio wyszły. Kastraty bez power limitu a w Amperach to był klucz do dobrej wydajności. 

 

RTX 3090TI Gaming OC - chłód, dobrze sie kręci, na profilu silent bezgłośna i 72C, na profilu gaming do 65 C i lekko słyszalna - mi pasuje 

 

Lovelasy tez podobno w miare udane. 

Edytowane przez joker5513
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ostatni GB jaki miałem to 970 i to była wersja G1 z tego co pamiętam. W sumie długo służyła. Teraz dopiero do mnie to dotarło jak przeczytałem twój post @joker5513 :D

Moje ostatnie 3 karty to Pality - 1070 Gamerock - 2070s SuperJetstream - 3070 GamingPro. Z każdego byłem bardzo zadowolony, zwłaszcza z 3070. Super tempy w granicach 60c, niezły potencjał OC, memorki +1000 od strzała (kości samsunga więc pewno norma), core nie pamiętam ale też nieźle poszedł i faktycznie było czuć różnicę bo wtedy jeszcze miałem ultrawide.

 

Teraz celuje w granie w 2k, jestem bardzo zadowolony z obecnego monitora, nie planuje grania w 4k. Nie żebym nie był zadowolony z obecnej karty, daje radę ale zawsze parę klatek się przyda. Myślałem sporo nad 3090ti, ale z racji premiery 4070ti nie ma to już większego sensu. Natomiast jeżeli będzie większy budżet to może i 4080. Jedyne co mnie boli to wiadomo - cena. Ale chęć posiadania nowej zabawki jest chyba silniejsza :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, nukalol napisał:

Ano właśnie tu chodzi o chęć wymiany. A że hobby drogie to już chyba nic nie poradzimy. Ja jestem akurat z tych którzy są za głosowanie portfelem bo nie podoba mi się polityka cenowa zielonych. Ale z drugiej strony tak jak wspomniałem to jest hobby i ciężko sobie odmówić.

Zobaczę jaką kasę będę miał na początku lutego (mojego obecnego RTX'a chciałem zostawić, może w przyszłości postawie drugi system). Wtedy zdecyduje czy 4070Ti czy 4080. A jak Gigabyte wypada w serii 4000 ? Bo pamiętam że tutaj @joker5513 chwalił 3090ti. Żaden ze mnie hardkorowy overclocker, wiadomo czasem się coś tam człowiek pobawi czy to prockiem czy to grafą ale w granicach powiedzmy zdrowego rozsądku.


Osobiście nie mam doświadczenia z innymi kartami serii 4xxx. Zraziłem się do Asus po piszczących cewkach w poprzednich generacjach - może pech.
Od jakiegoś czasu kupuję tylko Gigabyte i złego słowa nie powiem. 
Obecnie 4070Ti w wersji Gaming OC również nie zawodzi. Przy grze BF2042 max 62*C w trybie quiet, cicha, chłodna. Cewek nie słychać nigdzie, nawet w benchmarkach pod full obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

A co myślicie Panowie o 4070 Ti zotac tritniy? Jestem przed wypłata i chce już wreszcie kupić gpu bo ile można na intrgrze siedzieć już.. Za zotac przemawia 5 lat gw niestety nie mialem nigdy styczności z tym producentem. Msi i gigabyte zawsze siedziały w komputerze, msi drogie a gigabyte idzie dorwac w podobnej kwocie jak zotac, proszę o poradę, dziękuję.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, gustine napisał:

msi drogie

Zależy od sklepu. W x-komie Ventus za 4399 zł, a Gaming Trio 4499 zł. Warto tę stówę dopłacić. 

7 minut temu, gustine napisał:

gigabyte idzie dorwac w podobnej kwocie jak zotac

Co ciekawe Gigabajt jest w tej serii (4070 Ti) chwalony za jakość chłodzenia. Tylko - jak zawsze w przypadku tego producenta - oryginalna krzywa wentylatorów jest agresywna. 

Link to post
Share on other sites
Co ciekawe Gigabajt jest w tej serii (4070 Ti) chwalony za jakość chłodzenia. Tylko - jak zawsze w przypadku tego producenta - oryginalna krzywa wentylatorów jest agresywna. 
Miałem x trio 2080 super i w sumie byłem zadowolony, pytanie czy warto dorzucić do gigabyte i miec 4 lata gwarancji?
No i na x kom kart już nie ma :(, zaś trzeba czekać
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, r1023 napisał:

Jak zaczniesz się łamać to pooglądaj

Wystarczy, że @Artokwklei cytaty ze mnie sprzed "chwil słabości" i już się nie ogarniam.

 

Tak swoją drogą gdyby to GPU staniało o ~100$ (tak, żeby przesiadka z Ampera wyszła mnie na poziomie "zwrotu + inflacja") to byłaby inna rozmowa i może nawet Głos Rozsądku by nie kręcił nosem? 

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Rebelmind napisał:

Wystarczy, że @Artokwklei cytaty ze mnie sprzed "chwil słabości" i już się nie ogarniam.

 

Tak swoją drogą gdyby to GPU staniało o ~100$ (tak, żeby przesiadka z Ampera wyszła mnie na poziomie "zwrotu + inflacja") to byłaby inna rozmowa i może nawet Głos Rozsądku by nie kręcił nosem? 

 

ten 4080 za 1k$ a 4700ti za 699$ to by było spoko :) ale mysle ze NV woli zeby utrzymac te ceny co są obecnie, bo to co jest to i tak sie wyprzeda z czasem.

Link to post
Share on other sites

Jako, że śledzę powiadomienia dla 4070 Ti TUF z kilku sklepów, dodane przy premierze to widzę, że już zaczyna się powtórka z rozrywki:

 

Przed chwilą wrzucone na stan TUF nonOC, pierwsza dostawa po premierze, 6szt:

Screenshot-2023-01-13-11-13-27-84-40deb4

 

Sklep ma jednocześnie na stanie sporo premierowych TUF OC: 

Screenshot-2023-01-13-11-14-18-16-40deb4

 

Czyli z premierowych 10.490 Sek zrobiło się 12.490 Sek (i to za podstawowy wariant!). Ale recenzje już w świat poszły, były karty na premierę po MSRP? No były.... 

  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites

 

W dniu 11.01.2023 o 20:31, Artok napisał:

ale z generatorem klatek.

 

O takim generatorze klatek mowa?

 

5600 4,7@core, 1,125V

3070 stock +170 Uber+ RT+ DLSS Quality.

Platforma 340-350W z gniazdka, GPU wenty 1650-1800. 65-70stopni.

 

60 fps tylko specjalnie w miejscu testowym dla wiarygodnego porównania, normalnie dropy do 40.

 

pjVUBDG.png

 

 

 

5600 4,7@core, 1,125V

3070 UV 0,9V +270 curve

 

Wszystko Uber+, łącznie z hairworksami,  bez RT i dlss, vsync 60fps które nigdy nie dropi

~130-140w z gniazdka cała platforma. 

Taki szczegół temperaturowy że wenty leżą sobie. :->

 

u60k5qL.png

 

No a po odkręceniu kurka... co skutkuje dropami nie do 40 tylko do 45... ale za to temp ~75 i powoli rozkręcamy pod biurkiem Jumbojeta.

 

BCaJnJ2.png

 

Także ten...

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Tak swoją drogą gdyby to GPU staniało o ~100$ (tak, żeby przesiadka z Ampera wyszła mnie na poziomie "zwrotu + inflacja") to byłaby inna rozmowa i może nawet Głos Rozsądku by nie kręcił nosem?

Ależ ja nie kręcę nosem i nie chcę być odbierany jako szeryf, który wam dyktuje, co macie kupować a czego nie. 

 

Po prostu cykliczne Cierpienia młodego W̶e̶r̶t̶e̶r̶a̶ Rebelminda w kontekście zakupów kart graficznych są bądź co bądź zabawne :pajac:

 

Sam w grudniu zdecydowałem się po tygodniu rozstać z używanym RTX 3080 (całe szczęście, że sprzedał się w cenie zakupu tj. 3000 zł) i zaczekać na RTX 4070 Ti. Do 4070 Ti musiałem dopłacić prawie 1500 zł. Dużo? No dużo, choć karta rzeczywiście jest 20% szybsza, ma więcej pamięci, wsparcie dla nowych technik RayTracingu i oczywiście pobiera mniej prądu. 

 

Nawet jeżeli Nvidia będzie przyparta do muru to na pewno nie obniży ceny poniżej MSRPRTX 3070 Ti, a więc najmniej będzie to 599$. W polskiej rzeczywistości mniej więcej 3400 zł.

6 minut temu, pendzel_3 napisał:

O takim generatorze mowa?

O generatorze który jest dźwignią sprzedaży nowej generacji i który to został doklejony do DLSS 3.0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...