Skocz do zawartości

Komputer do 2000 tysięcy złotych


Recommended Posts

14 godzin temu, wrobel_krk napisał:
 
 

Tu będzie katastrofa w porównaniu do 1060 6gb używanej.

 

Do tego musi mieć płytę z pcie gen4

 

Jeszcze jak nie będzie miał slotu

Za polecanie tej karty powinien być kryminał:)

Zapominasz że mówimy o budżecie 2000 zł.  1060 nie będzie lepszy nawet przy PCIE 3.0 wydajność będzie podobna. Znajda się gry w których gtx będzie szybszy, ale tak samo  najnowsze tytuły z dlss będą szybsze na RX. Słowo katastrofa tu nie pasuje.  Nie wspomnę o wydajności energetycznej i jeszcze gwarancja. Ile to cwaniaków zepsute grafy sprzedaję. Spokój posiadania grafiki na gwarancji ma wartość. 

Link to post
Share on other sites

Przepraszam pomyliłem z FSR. Co nie zmienia faktu że wasze teksty godne są warszawiaka z IPhonem.  Na jakiej podstawie te bajki piszecie testów? Nie sugerujcie się wszystkim co widzicie dlatego że wydajność mierzona w teście jest na dany moment przy danym sterowniku i aktualizacji gry. Natomiast opłacalność to coś innego niż wydajność. Jeżeli za 800 zł mogę mieć rx 6500 xt z gwarancją 3 lata to jakim cudem gtx 1060 5letni, bez gwarancji ma być lepszy a ile zaoszczędzisz 200 zł. Ktoś inny proponuję komputer choinka z rx 570 i nikt się nie odzywa. Dziwną macie na tym forum wizję świata

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, GOZER napisał:

Ktoś inny proponuję komputer choinka z rx 570 i nikt się nie odzywa. Dziwną macie na tym forum wizję świata

Bo ten zestaw jest wart te 1800zł co sugeruje autor, żeby utargować, . Patrząc po gwarancjach prawie nowe części 1500zł - grafika warta 400zł.

 

44 minuty temu, GOZER napisał:

Jeżeli za 800 zł mogę mieć rx 6500 xt z gwarancją 3 lata

Nie wiem gdzie za tyle, 1100zł ceneo

 

najmniej.

 

Za 1000zł kupisz 1660 super nie mająca nawet roku, czyli 2 letnia gwarancja.

 

48 minut temu, GOZER napisał:

Co nie zmienia faktu że wasze teksty godne są warszawiaka z IPhonem. 

 

Jak się ma argumenty z tyłka i promuje beznadziejną kartę wartą może 500zl to się zasługuje na takie teksty.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wrobel_krk napisał:
 
 

Bo ten zestaw jest wart te 1800zł co sugeruje autor, żeby utargować, . Patrząc po gwarancjach prawie nowe części 1500zł - grafika warta 400zł.

 

Nie wiem gdzie za tyle, 1100zł ceneo

 

najmniej.

 

Za 1000zł kupisz 1660 super nie mająca nawet roku, czyli 2 letnia gwarancja.

 

 

Jak się ma argumenty z tyłka i promuje beznadziejną kartę wartą może 500zl to się zasługuje na takie teksty.

W dniu 29.08.2022 o 21:37, Adames napisał:
 
 

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-do-gier-i3-10105f-16-512gb-aorus-b560m-rx570-gwarancja-CID99-IDQtEKe.html?reason=ip|item_to_vec

 

Jakbyś był z okolic i pogadał, to może byś za 1800 utargował, bo tyle taka używka jest c/a warta. Na czymś takim też w miarę pograsz.

tak średni

4 godziny temu, wrobel_krk napisał:
 
 

Jak się ma argumenty z tyłka i promuje beznadziejną kartę wartą może 500zl to się zasługuje na takie teksty.

bredzisz, ale masz prawo. I nie czytasz co ludzie piszą.  Jak piszę, że się da za 800 to się da 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-radeon-rx-6500-xt-mech-x2-oc-4

Przecież pisałem, że łatwo nie będzie.  Nie masz pojęcia jaka jest skala cwaniactwa na rynku wtórnym. Sam sprzedaję teraz 2 zepsute grafy a przy jednej byś nawet nie zauważył na czym polega problem. Nie twierdzę ze RX 6500 xt jest cudowny, ale stosunek ceny iw wydajności przy cenach kart na rynku wtórnym jest ok jak uważasz, że nie to twoja sprawa, chyba że na benchmarku nie wolno mieć innego zdania. 

 

Link to post
Share on other sites

Tak, można mieć inne zdanie, do czego gorąco zachęcam!

 

RX 6500XT przy pcie 3.0 robi problemy, jakie:

image.thumb.png.ebd9ab52b687f3c4ec4bb9d90a4a9d1f.png

 

A to dopiero początek studni. Ogólnie to mając 4 GB pamięci, to dla wielu gier jest za ciasno. Nie jest to tak bardzo odczuwalne, jeżeli w miarę szybko da się przesłać assety do GPU, niestety jak ma się 4 linie pcie 3.0, to o szybkim dosłaniu ciężko mówić.

 

Są gry, którym to różnicy nie robi, bo te mieszczą się w 4 GB VRAM i nie ma potrzeby szybkiego przerzucania assetów, są gry które tak nie potrafią. 

Dodatkowo sam RX 6500XT ma kilka ograniczeń typu brak sprzętowych kodeków video czy np tylko dwa wyjścia na monitor. Dlatego dużo osób odradza tą kartę, nawet jeżeli "wydajność" w stosunku do ceny wydaje się ok.  Starsze GPU, czy to od AMD czy Nnidii, te które mają podobną wydajność, nie mają takich ograniczeń

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.08.2022 o 20:29, wrobel_krk napisał:

Tu będzie katastrofa w porównaniu do 1060 6gb używanej.

 

Do tego musi mieć płytę z pcie gen4

 

Jeszcze jak nie będzie miał slotu

Za polecanie tej karty powinien być kryminał:)

Ogólnie mam pytanko jaka grafika tania nowa jest dobra wymień więcej jeśli wiesz? Dzięki 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Yoyo napisał:

jaka grafika tania nowa j

Tanie czyli w jakiej cenie?

Dobre zaczynają się od 1470zł za rx6600, poniżej są tylko tanie, gdzie używane karty są dużo wydajniejsze.

W dniu 29.08.2022 o 20:19, GOZER napisał:

i3 11100f za 300 zł

Ta 6500xt byłaby jeszcze do przełknięcia tylko to niej minimum trzeba mieć zestaw z obsługą Pcie gen4, bo masz tam info ile tracisz na wydajności na start, nowsze gry też maja coraz wyższe wymagania.

Z nowych to procek i5-11400f intela minimum(700zł), bo takiego procka i3 11100f sobie kolega nasz wspaniały wymyślił - nie ma takiego:)

 

https://www.purepc.pl/testy-karty-graficznej-amd-radeon-rx-6500-xt-wydajnosc-cena-porownanie-pci-e-3-0-vs-pci-e-4-0-i-wydajnosc-ray-tracingu?page=0,28

 

Cytat

AMD Radeon RX 6500 XT jest sprzętem problematycznym w ocenie, ponieważ jego wydajność okazuje się mocno uzależniona od platformy w jakiej zostanie zamontowany. Jeśli wykorzystywany będzie docelowy interfejs PCI-Express 4.0 x4, wówczas można się spodziewać wyników na poziomie NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER. Trudno to nazwać wielkim sukcesem, mówimy bowiem o konkurencji dla blisko 2,5-rocznej low-endowej karty graficznej, niemniej do 1920x1080 przy obniżonych detalach małe NAVI wystarczy. Jednak gdy AMD Radeon RX 6500 XT trafi do komputera z PCI-Express 3.0 x4, wtedy w ogólnym rozrachunku wypada mizernie. Bo jak inaczej nazwać sytuację, kiedy delikatnie wyprzedza (1920x1080) alb przegrywa (2560x1440) z leciwym AMD Radeon RX 570?

 

Czyli tania karta ale wymaga drogiego pc żeby zakup miał sens. Wstawiam link do testu żeby nie było, że ja sobie coś wymyślam. Za 800zł kupisz używaną na gwarancji 1660super która w każdym wypadku będzie lepsza:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do posta powyżej dodam tylko, że mamy obecnie ciekawą sytuację na rynku, kiedy to można uzyskać wyższy procentowy przyrost wydajności niż wydatków. Idąc nawet dalej, to warto zainteresować się wyższymi modelami. 

 

Za ok 1500 zł można też kupić rocznego RTX 3060, który w wielu grach (przede wszystkim z RayTracingiem) będzie wydajniejszy.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-gigabyte-rtx-3060-eagle-oc-12gb-bez-lhr-hep

(ten jest bez LHR, więc teoretycznie mógł pracować w koparce. To przykładowa oferta. Zachęcam do polowania na inne i obserwacji rynku! Im bliżej premiery nowych układów, tym więcej tanich ofert się pojawi.)

 

Obecnie na allegro można zaobserwować powoli wyprzedaż kart z obecnej serii. Karty roczne z gwarancją można kupić już "sensownych cenach". Czy warto, to już musi sobie każdy sam odpowiedzieć. 

 

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

Witam państwa, z racji, że delikwent yoyo to mój młodszy brat zainteresowałem się jego problemem. Ostatnio wypadłem trochę z obiegu więc pokażę wam co znalazłem blisko. Powiedzcie mi czy jest sens to kupować za takie pieniądze. https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-gamingowy-gtx-ssd-CID99-IDQk4cf.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...