Skocz do zawartości

Komputer czasem po uruchomieniu zawiesza się


Recommended Posts

Mam taki komputer

Ryzen7 3700X

Asus TUF Gaming  B450-PLUS II

16GB DDR4(2x8GB)

MSI RTX 3060 Ventus 2X 12G OC

SilentiumPC Vero L3 600W

Windows 11 Pro 64bit

Dziś 28.08.2022 rano tak koło 10-tej włączyłem komputer.Załadował się Windows,przeglądałem Internet i po chwili komputer zawiesił się,obraz zamarł i pozostało wyłączenie komputera przytrzymując przycisk Power.Sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy i nawet komputer zawiesił się podczas wyświetlania ekranu z nazwą konta użytkownika systemu.Po tym wszystkim komputer uruchomił się i działa normalnie.

Podaję temperatury z OCCT może to się przyda

Temperatura-z-OCCT.png

Dodam,że około tydzień temu robiłem reinstalację Windows z usunięciem partycji.System jest postawiony na nowo,a sterowniki mam ze strony producenta płyty głównej najnowsze dostępne i zainstalowane programy jakie używam i gry w jakie gram.

Może temperatury mają wpływ na to,że czasem po uruchomieniu komputera,załadowaniu systemu,obraz zamiera,komputer się zawiesza i pomaga przytrzymanie przycisku Power i wyłączenie komputera,a może to coś innego powoduje zawieszanie komputera w Windows?

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Dwa pytanka na początek:

1. Czy zaktualizowałeś BIOS do Agesy 1.2.0.7, który usuwa problem związany z fTPM oraz ze stutteringiem w Ryzenach?

2. Czy instalowałeś jakieś oprogramowanie Asusa po reinstalacji systemu?

 

Mam podobny problem, ale związany z softwarem (właściwie to jakiś bloatware i rootkit) od Asusa. U mnie po ponownym uruchomieniu komputera freezuje się system na 30000 ms i muszę odczekać ten czas, aż Service Control Manager zaraportuje upłynięcie czasu. Czasami jak nie zdążę się zalogować do systemu to również freeze mnie łapie na ekranie logowania.

Za kij nie potrafię tego wyplenić z systemu, a formatowanie u mnie na razie nie wchodzi w grę. :\ Wie ktoś jak wyczyścić pozostałości z systemu i dlaczego w ogóle w systemie mi szuka tych plików?

 

AI Suite to syf, ale Armoury Crate to jeszcze większy syf. Suite miałem tylko do kontrolowania wentylatorów, więc zastąpiłem go Fan Controlerem z GitHuba a w miejsce Armoury Crate zainstalowałem OpenRGB. I co najlepsze (patrząc na Reddita), nie tylko ja mam takie problemy. :D

 

image.png.363b9236288b003304faca2e505cc34f.png

 

image.png.6534bcb6906cc564c8539ea993710be0.png

 

image.png.a5d6620dea3f7ea6b51b589cb91841ce.png

 

image.png.13f98f0dece16ad2383dbb78e54abc79.png

 

image.png.2af9c1e0e85b28da055d2f387249c28d.png

 

image.png.5b2d82e7566550fc52741637b8235536.png

 

image.png.ae5f7c064562ee35e3fe868547b2c608.png

 

image.png.032fcc3add002a018b2d421753e75b1d.png

 

image.png.da41cffac872b07e6ea3eb7766b87254.png

image.png.7b88a036321f5a8a29105d62d5a28739.png

 

Sorry, że tak się wcinam w temat innej osoby. Niech autor zobaczy w dzienniku Windowsa czy my mamy ten sam problem, bo objawy mamy wręcz identyczne....

Najwyżej @BlackCoffe wydzieli mój post do innego wątku, jakby się okazało, że jednak autor ma problem z czymś innym...

 

Link to post
Share on other sites

Mam najnowszy dostępny BIOS wersja 3802.Po reinstalacji Windows,wyświetliła się automatyczna instalacja Armoury Crate i to zainstalowałem.Dyski mam sprawne,bo sprawdzałem w CrystalDiskInfo czy to nie problem z dyskami,ale wszystkie dyski są sprawne.

Tylko taki screen z HWiNFO64 odnośnie czujników udało mi się zrobić po 10 minutach pracy komputeraCzukniki-z-HWi-NFO64.jpg

 

Odinstalowałem Armoury Crate i wszystko dodatkowe co instaluje się z tym programem,bo to jakoś ten program mi nie potrzebny.

Co teraz może powodować problem opisany w głównym poście i co zrobić by ten problem więcej się nie powtórzył?

 

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

I jak po odinstalowaniu Armoury Crate?

 

Ja u siebie już rozwiązałem problem. Musiałem wszystkie Asusowe usługi wyłączyć.

 

image.png.30b74fb04827b51039562fbd7ed01172.png

 

A potem w trybie awaryjnym na żywca wywalić cały folder C:\Program Files (x86)\ASUS

 

W dzienniku systemu Windows zniknęły wszystkie czerwone błędy. :D

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak zrobić screen całej  zakładki czujników z HWiNFO64.

Po odinstalowaniu Armoury Crate nie było problemu,ale pojawił się nowy problem.Podczas instalacji gry,nagle komputer się zrestarował,a w czasie instalacji gry,przednie wiatraki obudowy,tak jakby dość szybko chodziły i przy instalacji gry wystąpił restart komputera.

 

 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, lukcio35 napisał:

Nie wiem jak zrobić screen całej  zakładki czujników z HWiNFO64.

Po prostu dajesz kilka screenów a nie jeden długi, robisz screen, przesuwasz suwak  by było widać dalsze, robisz screen, znowu przesuwasz suwak robisz screen aż wszystkie opcje są widoczne i te kilka screenów tu umieszczasz.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj instalowałem jakąś grę,ale po chwili grania odinstalowałem,bo gra mi nie odpowiadała.Później zainstalowałem MSI Center i MSI Afterburner.Odnośnie MSI Center zainstalowałem jakąś funkcję,ale po chwili ją odinstalowałem,bo okazała się nieodpowiednia.Poza tym nic nie zmieniałem.Jedynie wczoraj w BIOS ustawiłem timing ram na poprawny i to wszystko.Dziś natomiast w BIOS ustawiłem jeszcze ustawienia wiatraka CPU i wiatraków obudowy,gdzie wiatrak CPU i wiatraki obudowy ustawiłem na Silence.

Dziś próbuje zainstalować inną grę,ale w czasie instalacji,komputer się restartuje i nie da się tej gry zainstalować :(

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Dobra, zrób coś takiego -> cofnij system do dnia sprzed zainstalowania MSI Center i Afterburnera za pomocą Punktu Przywracania Systemu. Prawdopodobnie one mogły coś namieszać.

Tu masz jak to zrobić https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/korzystanie-z-przywracania-systemu-a5ae3ed9-07c4-fd56-45ee-096777ecd14e

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.08.2022 o 12:51, WPRD700 napisał:

I jak po odinstalowaniu Armoury Crate?

 

Ja u siebie już rozwiązałem problem. Musiałem wszystkie Asusowe usługi wyłączyć.

 

A potem w trybie awaryjnym na żywca wywalić cały folder C:\Program Files (x86)\ASUS

 

W dzienniku systemu Windows zniknęły wszystkie czerwone błędy. :D

Może się chyba u mnie przydać bo po aktualizacji do win11 mam różne cyrki, głównie z usb, które wcześniej nie istniały. Na OpenRGB bym uważał , bo ostatnio jak się nim bawiłem to dopiero reinstall systemu pomógł, takiego zamieszania mi narobił że nie mogłem dojść do ładu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...