Skocz do zawartości

Nie mogę uruchomić komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Hej.

 

Dzisiaj po instalacji sterowników, uruchomiłem ponownie komputer - niestety ten się nie uruchomia, tzn. urochamia się przez chwilę, a następnie gaśnie i tak w kółko do momentu wyłaczenia przeze mnie zasilacza. Ktoś wie co się stało i jak to naprawić? Z góry dzięki.

 

Spec:

Win11

i9-10850

Patriot 2x8 4400 cl19

msi 3080 x trio 10 gb

msi mag z490 tomahawk

seasonic focus gx 750w 80 plus gold

Link to post
Share on other sites

Wejdź w Tryb Awaryjny i usuń zainstalowane sterowniki, zacznij od sterów do karty graficznej. Jak nie pomoże to kolejne aż znajdziesz winowajcę.

 

Twój procesor ma na końcu K?  Bo wersji bez K nie widzę tutaj https://pl.msi.com/Motherboard/MAG-Z490-TOMAHAWK/support#cpu

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, BlackCoffe napisał:

Wejdź w Tryb Awaryjny i usuń zainstalowane sterowniki, zacznij od sterów do karty graficznej. Jak nie pomoże to kolejne aż znajdziesz winowajcę.

 

Twój procesor ma na końcu K?  Bo wersji bez K nie widzę tutaj https://pl.msi.com/Motherboard/MAG-Z490-TOMAHAWK/support#cpu

Nie jestem chyba w stanie wejść w tryb awaryjny ponieważ uruchamianie trwa jakieś 3 sekundy, a nastepnie przestaje. Nic na monitorze się nie pojawia. Tak, procesor jest z końcówka k, ale nie podkręcałem go.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, haymaker napisał:

po instalacji sterowników

Jakich?

Poza tym komputer nowy? Jak tak to składany czy gotowiec? Czy wcześniej działał normalnie?

Godzinę temu, haymaker napisał:

uruchamianie trwa jakieś 3 sekundy, a nastepnie przestaje

Przestaje co? Wenty się kręcą i nie ma obrazu, czy się zapętla i uruchamia ponownie w nieskończoność?

 

Jeśli płyta ma diody diagnostyczne to która się świeci? Czy żadna?

Edytowane przez zbiku90
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Zdaje się, że instalowałem takie sterowniki ze strony msi:

Realtek PCI-E Ethernet Release date: 2022-07-13

Intel Network Drivers V: 26.2.0.1 Rd: 2021-05-11

Realtek HD Universal Driver V: 6.0.9363.1 Rd: 2022-07-13

Intel Rapid Storage Technology Driver V: 17.8.0.1065 Rd: 2020-04-10

 

Komputer jest prawie 2 letni, składany. Wcześniej działał normalnie, 2-3 tygodnie temu wyłączył się ale to raczej było spowodowane upałami.

Komputer przestaje się uruchamiać, przestają się kręcić wenty, gasną ledy i zaraz znowu się uruchamia i tak non stop. 

 

Chodzi o EZ Debug LED? Jeśli tak to z BOOT, VGA, DRAM, CPU. To zaświecają się tylko dram i cpu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...