Skocz do zawartości

Pasta termoprzewodząca do lapka


Recommended Posts

Pomijając ciekły metal, bo z tym wolę po prostu nie ryzykować - która pasta najlepiej sprawdzi się w laptopie na procesorze i7 9750H? Czytałem że thermal grizzly kryonaut dosyć szybko się degraduje jeśli procesor osiąga temperatury powyżej 80 stopni. Ten i7 niestety takie właśnie osiąga. Dla przykładu powiem jeszcze że miesiąc temu wymieniałem pastę i nałożyłem be quiet! DC1. Wczoraj rozkręcałem układ chłodzenia bo temperatury zauważalnie wzrosły i okazało się że jakimś cudem pasta spłynęła z połowy procesora. Przez co temperatura na Core 1, Core 2 i Core 5 była o 10 stopni wyższa niż na pozostałych :[

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Grecicho napisał:

Wczoraj rozkręcałem układ chłodzenia bo temperatury zauważalnie wzrosły i okazało się że jakimś cudem pasta spłynęła z połowy procesora.

Jak?

Pasta nawet podgrzana nie jest ciekła, a jakby nawet była ciekła, to nie spłynie tak o, bo masz lepkość pasty i niewielkie nierówności.

 

Nie pasta nie spływa. Opcji dlaczego tak się stało może być kilka: źle nałożona pasta, podczas dociskania coolera docisnąłeś najpierw mocno jedną stronę, itd.

 

Sprawdź, czy cooler i cpu są w miarę równe. najlepiej położyć żyletkę na powierzchni i sprawdzić czy ostrze przylega na całej długości. Poświeć sobie latarką z drugiej strony.

image.png.cd1c726be533714df27baa671db575b9.png

 

Intel 12 gen miewa problemy z krzywymi CPU,

https://www.igorslab.de/en/alder-lakes-cooling-problem-bend-again-around-5c-ilm-mod-for-intel-lga1700-socket/

 

Może tego typu problem masz z swoim chłodzeniem.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Roznice 10 stopni to jest normalka na rdzeniach nie musisz sie przejmowac, temp 80-90 stopni przy obciazeniu to tez normalne przy takim procku w lapku.

Troche wiecej info po ang:

https://www.thetechwire.com/one-cpu-core-hotter-than-others/

Chcesz lepiej schlodzic lapka kup podstawke chlodzaca, niestety ostatnio aura pogodowa nie wspiera chlodzenia komputerow no chyba ze masz klime :)

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Adames napisał:

Nie pasta nie spływa. Opcji dlaczego tak się stało może być kilka: źle nałożona pasta, podczas dociskania coolera docisnąłeś najpierw mocno jedną stronę, itd.

Sprawdź, czy cooler i cpu są w miarę równe. najlepiej położyć żyletkę na powierzchni i sprawdzić czy ostrze przylega na całej długości. Poświeć sobie latarką z drugiej strony.

 

Dzięki, jutro rozkręcę laptopa na nowo i to sprawdzę. Co do nakładania pasty to standardowo nałożyłem cienką warstwę na sam rdzeń, którą równomiernie rozsmarowałem i cienką warstę na samym miedzianym radiatorze. Chłodzenie dociskałałem powoli i po przekątnych

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...