Skocz do zawartości

Losowe zawieszenie PC.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez luQ89,

Recommended Posts

Witam! Od jakiegoś czasu borykam się z problemem zawieszania się PC. Czasami potrafi działać cały dzień bez problemu (zazwyczaj gdy nie gram), a niekiedy się zawiesza czy to podczas granie czy też nie. Nie da się wtedy nic zrobić dźwięk zanika, internet się odłącza, klawa i myszka nie reagują pomaga tylko dłuższe przytrzymanie przycisku zasilania. Problem jakby pojawił się wtedy jak miałem dwa razy zanik zasilania w niedługich odstępach czasowych, wywalało bezpiecznik tylko na mój pokój. Co zrobiłem. Jakieś pomysły panowie?

- RAM sprawdzony narzędziem systemowym 

- OCCT test POWER czasami system się zawiesza. 

- Zmiana kabli na nowe i wejść portów SATA.

- BIOS i sterowniki do Chipsetu najnowsze.

- Bez OC CPU i GPU jedynie włączony profil XMP pamięci.

- SFC /scannow

- Odłączenie dysków i pozostawienie tylko systemowego. 

Bez tytułu2.png

Bez tytułu3.png

Bez tytułu4.png

Bez tytułu5.png

Bez tytułu6.png

Bez tytułu7.png

Edytowane przez luQ89
Link to post
Share on other sites

Dysk D - jak widzę ma sporo godzin przepracowanych, widzę, że ma niezerową wartość przy parametrze AA, który normalnie mówi o Bad Blockach na dysku.

 

Dysk F  jest zdrowy

 

Dysk C, E też jest zdrowy.

 

Daj całą zakładkę Sensors. Ten screen jest z obciążenia?

 

Masz możliwość podmiany zasilacza na inny? Jeżeli problem dotyczy kompa z sygnatury to ta seria zasilaczy SPC zaliczyła niedawno wpadkę z awaryjnymi egzemplarzami, już z trzy wątki widziałam gdzie powodował problem i to z jego powodu mogło wywalać korki u Ciebie.

 

Link to post
Share on other sites

Problem dotyczy PC z sygnatury, screen był robiony pod obciążeniem. Zasilacz był kupiony 14 stycznia 2020r i niestety nie ma możliwości sprawdzenia PC na innym. Hm dysku D chyba akurat nie odłączałem. Też mi się wydaje, że może to być problem z zasilaczem. W razie "w" co polecisz do mojej konfiguracji? Grafika z biegiem czasu może zostać wymieniona. Screeny pod obciążeniem. 

Bez tytułu1.png

Bez tytułu2.png

Bez tytułu3.png

Bez tytułu4.png

Link to post
Share on other sites

Testowany był około 10min. Wcześniej też go katowałem ale zdecydowanie dłużej i temp. również były ok. Na zasilacz mogę przeznaczyć z 500-600zł brałem już pod uwagę ten model Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold. Póki co odłączyłem dysk D. Zobaczymy czy problem się powtórzy. 

Edytowane przez luQ89
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem nowy zasilacz i pech chciał, że to w niczym nie pomogło. Drugi sprawny zasilacz mi się przyda. Wychodzi na to, że systemowy ADATA coś świruje pomimo, że S.M.A.R.T. nie wskazuje nic niepokojącego. Kiedyś czytałem, że pomimo dobrych wartości komuś padała elektronika na dysku. Pozostaje mi instalacja systemu na innym dysku i jeśli to nie rozwiąże problemu to prawdopodobnie płyta główna nawaliła. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem jeden dysk GOODRAM'a. Instalacja systemu się zawiesza przy "przygotowanie plików do instalacji", a kontrolka od dysku ciągle świeci się na czerwono. Wychodzi więc na to, że dyski są ok ale mobo już niekoniecznie. Eh nie mam już siły do tego PC idę po piwko i odpalam konsole:->.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...