Skocz do zawartości

Recommended Posts

Yo :D.

We wrześniu kończy mi się umowa z internetem, słyszałem że firma netia ma dobry internet, od znajomych słyszę tylko pozytywne opinie :D. Jak podpiszę umowę z netią do dostanę od nich ruter "netia spot" i chciałbym zrobić na kilka pokoi internet dla wczasowiczów :) ( moi rodzice wynajmują) i tu się zaczynają pytanie, czy jak ktoś przyjedzie z laptopem to tylko u siebie będę musiał go wpuścić do systemu czy będę zmuszony dzwonić do neti i prosić o wpuszczenie lapka? Jak to będzie? W tej sieci ja będę adminem :D. Czy to będzie zależało czy sieć jest przewodowa czy bezprzewodowa?

Link to post
Share on other sites

Jak przyjdą wczasowicze to wystarczy jak dasz im hasło do swojej sieci i połączą się bezprzewodowo, czyli dzięki W-Fi.

 

Połączą się z routerem NETIA, czyli odbiorą sygnał nadawany z tego routera - tak to działa.

 

Nie włamią ci się przez sieć do twojego komputera jesli podasz im hasło do sieci jaką nadawał będzie router NETIA. :menda:

 

A hasło sam ustalisz - NETIA nie ma tu nic do rzeczy.

 

Ty rządzisz siecią a nie NETIA.

 

Kabelkiem też się wczasowicz podłączy - jak nie będzie miał karty sieciowej Wi-Fi w laptopku, ale w to wątpię żeby nie miał.

 

Karta Wi-Fi w laptopie to dzisiaj standard.

 

Oczywiście ten router NETIA to straszna cienizna i będziesz musiał i tak wymienić to pudełko na normlany router z dobrym zasięgiem (antenki zewnętrzne wskazane !) bo wczasowicze nie odbiorą sygnału internetowego nawet w pokoju obok. :P

Edytowane przez Kamerton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dostaliście po pochwale :D, jak zmienię ruter to będę musiał zadzwonić do net i im to powiedzieć? Za 150-200zł kupi się jakiś dobry ruter? Kupiłem gazetkę pc format ( :menda:) i tam było jak zabezpieczyć ruter firmy dlink, wszystkie ustawienia administracyjne robię w ruterze czy w adres www muszę wpisać IP rutera i tam to robić?

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

jak zmienię ruter to będę musiał zadzwonić do net i im to powiedzieć?

 

Nie. Netia podpisuje z Tobą umowę i dostarcza Ci sygnał. Router'y i inne bajery ich nie obchodzą. Domową sieć możesz konfigurować jak Ci się tylko podoba :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 150-200zł kupi się jakiś dobry ruter? Kupiłem gazetkę pc format ( :menda:) i tam było jak zabezpieczyć ruter firmy dlink, wszystkie ustawienia administracyjne robię w ruterze czy w adres www muszę wpisać IP rutera i tam to robić?

 

Router kupisz jak już podpiszesz umowę z NETIA i będziesz miał te ich czarne pudełeczko w domu.

 

Dobry router działający z NETIA to np.

 

TP-Link TD-W8950ND - cena ok. 130 zł

 

TP-Link TD-W8961ND - cena ok. 160 zł

 

TP-Link TD-W8960N - cena ok. 200 zł

 

D-Link DSL-2740B - cena ok. 250 zł

 

i inne.

 

Wszystkie mają podobne parametry.

 

Odnośnie konfigurowania każdego routera to masz wszystko w instrukcji obsługi. Jest banalnie prosta.

 

Robisz to z poziomu przeglądarki intenretowej, czyli przez komputer.

 

Niektórzy producenci od razu ułatwiają konfigurację bo wybierasz tylko usługę, np. NETIA i wszystko samo się konfiguruje - sam wpisujesz tylko login i hasło otrzymane od NETIA. :D

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu zainwestowałbym bym w naprawdę dobry roter.

http://pl.asus.com/Networks/WiFi_Networking/RTN16/

lub

http://www.dlink.pl/cs/Satellite?c=Product_C&childpagename=DLinkEurope-PL%2FDLProductCarouselMultiple&cid=1197319392875&p=1197318931602&packedargs=ParentPageID%3D1197318922725%26TopLevelPageProduct%3DConsumer%26locale%3D1195806723073%26packedargs%3DProductParentID%253D1197318704883&pagename=DLinkEurope-PL%2FDLWrapper

Te modele z pewnością posłużą wydajnością, jak i odpowiednimi zabezpieczeniami, nie mówiąc o dobrym pokryciu sygnałem. Zawsze można dokupić silniejsze anteny rzędu 5-9 dBi.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Te modele z pewnością posłużą wydajnością, jak i odpowiednimi zabezpieczeniami

 

Odpowiednie zabezpieczenia to ma każdy router - nie tylko te modele. :menda:

 

A jakbyś podłączył te routery do NETIA ?

 

One nie mają wbudowanego modemu. Jak będą odbierać sygnał NETIA z lini telefonicznej ?

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Rutery podane przez @voxcordi są myślę że są naprawdę warte każdej złotówki, tylko że ja nigdy się nie bawiłem w sieci z i internetem i nie mam za dużo pojęcia o tym i myślę że kupię jakiś tańczy ruter. Może jak się uda to kupię tego Dlinka. Chyba kupię sobie księżkę wszystko o internecie i zacznę ją czytać przez wakacje :), na plaży :D. Mój obecny modem ma tylko takie wejścia:

-Zasilania

-Internet od dostawny ( kabel)

-Podłączenie jednego pc do internetu

I to wszystko :wariat:. Więc nie ciekawego. Na pewno będę chciał się poduczyć trochę o internecie i zrobić sieć domową :). Umowa kończy mi się we wrześniu z moim dostawcą więc potem najprawdopodobniej podpiszę umowę z netią, i będzie wybieranie ruterów :D, życzę wszystkim wesołych wakacji i dobrej pogody :D.

 

Zdzwonił do mnie kurier z ruterem, TP da mi neta na 1 miesiąc za free na próbę :). Jak przyjdzie to zrobię fotki. Ten ruter podłączam pod linie telefoniczną?

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

Zdzwonił do mnie kurier z ruterem, TP da mi neta na 1 miesiąc za free na próbę :). Jak przyjdzie to zrobię fotki. Ten ruter podłączam pod linie telefoniczną?

 

TAK ! Modem z TP podłączasz do lini telefonicznej - nawet jak to Livebox albo router. :menda: Edytowane przez Kamerton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słyszałem że trzeba jakoś to uaktywnić, tylko jak?

 

Wszystko w instrukcji obsługi. :D

 

Pierwszym razem zalogujesz się anonimowo a potem dostaniesz login i hasło od TP do aktywacji na przyszłość.

Edytowane przez Kamerton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I powiedzcie jak się nie :cenzura: na TP?! Dzwonią że będzie dziś ruter, przyjeżdża, a tu jakaś umowa :(.

 

Umowę musisz podpisać bo to na papierze musi być ślad dla TP a nie tylko wirtualnie w internecie. Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...