Skocz do zawartości

Komputer dla syna do Counter-Strike: Global Offensiv


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, jak w tytule chciałabym kupić komputer dla syna, monitor i całą resztę mamy, potrzebujemy tylko skrzynki, syn głownie gra w (Counter-Strike: Global Offensiv)

Dlatego potrzebowałabym zestawu by na spokojnie komputer dał sobie radę z tą grę, też nie chciałabym wydawać większej ilości w lepsze podzespoły, które i tak nie dają różnicy w tej grze. Co do kwoty to naprawdę nie wiem ile potrzeba by syn mogli zagrać w tą grę. Dlatego nie podaje budżetu. 

Dziękuje za pomoc. 

Pozdrawiam,

Natalia

Link to post
Share on other sites

Cześć.

 

Najpierw musisz się zastanowić na jakim poziomie synek chce grać w CS:GO. Inny sprzęt jest dla kogoś kto zaczyna przygodę z grą i rekreacyjnie zagra meczyk lub dwa, a inny sprzęt dla kogoś, kto planuje robić to "zawodowo"

 

Monitor macie 1080p czy więcej? Odświeżanie >= 144 hz czy poniżej?

 

Taki sensowny zestaw np:

https://www.x-kom.pl/lista/kgfuezydr

Nada się nie tylko do CS:GO, ale w tym poradzi sobie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Można zejść do koło 3500, dając Ryzen 5500, ale dalej mocna kartę rx6600. Taniej to już takj am zestaw z ryzenem bez karty i do tego jakaś używana kartę.

 

http://www.krsystem.pl/pc-uLF4W8Hab

 

 

Dlasze 90zl można oszczędzić zostawiając boxowe chłodzenie, ale większy hałas i temperatury procka.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli budżet ograniczony, to zawsze też można pójść w zintegrowaną kartę graficzną

 

 

 

Wtedy taki9 zestaw, dla początkującego też da radę, a później w razie potrzeby można kartę dorzucić (dlatego pozostał przewymiarowany zasilacz, który po prostu jest dobry i w przyszłości jak się doda gpu, to pociągnie cały zestaw)

 

https://www.x-kom.pl/lista/jag2zjtbx

 

za 2200 zł nie ma co się spodziewać najlepszych wyników, ale dalej pograć w CS itp można.

Link to post
Share on other sites

Patriot to renomowany producent pamięci, zresztą jak coś polecasz to daj linka i do konkretnego modelu. Nie rzucaj bez sensu komentarza. Nie ma nigdzie dostępnych 3733cl17 kingstona, gdzie Ryzen lubi szybki ram.

2 godziny temu, Arnold napisał:

nie spotkałem się, żeby na HyperX cokolwiek nie działało i, żeby ktoś miał problemy z tymi RAM-ami,

https://www.google.com/search?q=hyperx xmp not working &ie=utf-8&oe=utf-8

Internet jest pełny problemów z hyper x też. Że nie słyszałeś to mało wiesz.

;)

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, wrobel_krk napisał:

Nie ma nigdzie dostępnych 3733cl17 kingstona, gdzie Ryzen lubi szybki ram.

No popatrz, a ja znalazłem:

 

https://www.x-kom.pl/p/667846-pamiec-ram-ddr4-kingston-fury-16gb-2x8gb-3733mhz-cl19-beast-rgb.html

19 minut temu, wrobel_krk napisał:

https://www.google.com/search?q=hyperx xmp not working &ie=utf-8&oe=utf-8

Internet jest pełny problemów z hyper x też. Że nie słyszałeś to mało wiesz.

BIOS/UEFi też się aktualizuje bo mogą dodac obsługę XMP, ale nie przecież to Kingston powinien dodac w firmware RAN obsługę płyty głównych.

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Arnold napisał:

No popatrz, a ja znalazłem:

Wspaniale 490zł za 3733cl19 deal życia, takie coś wklejasz to się ośmieszasz jeszcze bardziej

2 godziny temu, majster klepka napisał:

Jeśli to będzie komputer z 4 rdzeniowym procesorem i średnią kilku letnią kartą graficzną pokroju 1050ti najlepiej  i do tego 8GB ramu. To będzie CSGO się cieszył non stop a chyba o to chodzi :D

No lepiej już mieć 16gb jak nowy się składa. Do tego zestawu na Ryzen można używana karte typu 1650 super kupić i będzie poniżej 3k.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie chce kupić nową kartę graficzną.

 

 

12 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Wspaniale 490zł za 3733cl19 deal życia, takie coś wklejasz to się ośmieszasz jeszcze bardziej

No lepiej już mieć 16gb jak nowy się składa. Do tego zestawu na Ryzen można używana karte typu 1650 super kupić i będzie poniżej 3k.

 

Czy miedzy tym zestawem za : 4 192,00 zł a  3 550,31 zł można złączyć cos pomiędzy ?

Znalazłam coś takiego 

Komputer za 3700 złotych [ Core i3-12100F / 8GB RAM / 1TB SSD / Radeon RX 6600 8GB GDDR6 ]

Komputer za 3200 złotych [ Core i3-10105F / 8GB RAM / 1TB SSD / GeForce GTX 1660 Super 6GB GDDR6 ]

Komputer za 3300 złotych [ Ryzen 5 5500 / 8GB RAM / 1TB SSD / GeForce GTX 1660 Super 6GB GDDR6 ]

Komputer za 4100 złotych [ Ryzen 5 5500 / 16GB RAM / 1TB SSD / Radeon RX 6600 8GB GDDR6 ]

 

Komputer za 3500 złotych [ Ryzen 5 5500 / 8GB RAM / 1TB SSD / Radeon RX 6600 8GB GDDR6 

 

 

 

 

 

 

 

 

Który zestaw najlepiej się opłaca i będzie przyszłościowy ?

Link to post
Share on other sites

Z tych zestawów to najlepszy ten mój.

Tym bardziej jeśli to są gotowce jakie tam siedzą podzespoły dokładnie?
W moim jest i 16gb ramu i Ryzen 5500 i rx6600 karta graficzna, można dać SSD 1tb, jeśli chcesz np ten, zamiast 500:

https://www.krsystem.pl/lexar_nm610_1tb_pcie_m.2_2280_21001600mbs-item-67873.html

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, debieharry napisał:

Jeśli typowo do gier typu cs:go to ja bym szedł w taki zestaw - link. W nowsze gry też na tym pogra, jednak nie na maksymalnych ustawieniach. Kiedyś sobie wrzuci lepszą kartę graficzną typu 3060ti. Łącznie 3282zł.

A opłaca sie dopłacić do wersji super bądź i5? 

Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, Arnold napisał:

Ośmieszasz to się ty bo nawet nie poszukałeś, a ja tylko udowodniłem, że są, a nie po ile. Co za cwaniaczek.

Sa za 490zl gorsze od Patriotów za 320zl które są 3733cl17. Z takimi radami to na pudelka nie na forum komputerowe.

Chcesz doradzać to z głową, jeszcze by ktoś kupił te pamięci za tyle.

 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, natalia21 napisał:

A opłaca sie dopłacić do wersji super bądź i5? 

Nie. Przyrost w grach to będzie wynosił 3% na rzecz i5, a dopłacać 400zł mija się z celem. Chyba, że syn ma zadatki na programistę, architekta lub interesuje się montowaniem filmów, wtedy i5 będzie rozsądnym wyborem.

Do wersji Super również nie ma sensu dopłacać. Ta karta jest podkręcona fabrycznie więc będzie bardzo podobna wydajnościowo. Jeśli już chcesz to możesz dopłacić do RX6600 PULSE GAMING, tutaj stówkę taniej niż na xkom.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, natalia21 napisał:

A opłaca sie dopłacić do wersji super bądź i5? 

No nie opłaca się, opłaca się rx6600, gtx1660 to staroć wart 500zl nie 1000.

https://www.x-kom.pl/p/688539-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-6600-gaming-pulse-8gb-gddr6.html

 

 

Do i5 pod CSGO i taka grafie też szkoda dopłacać

 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Sa za 490zl gorsze od Patriotów za 320zl które są 3733cl17. Z takimi radami to na pudelka nie na forum komputerowe.

Chcesz doradzać to z głową, jeszcze by ktoś kupił te pamięci za tyle.

Za obrazanie innych i poniżanie też idz na Pudelka. Złożyłem 10 komputerów w życiu z HyperX zarówno na Intelu Core do 10 generacji oraz na AMD FM2 i FM2+ oraz Ryzeny pierwsze i nikt nie miał żadnych problemów. Jewden chciał inne to po miesiącu sam leciał po HyperX Kingstona.

 

O gustach nie dyskutuje, a za "urodę" sprzetu bardzo czesto tez się p…aci, nie każdemu podoba się sprzet z wyglądem, z kat 90-tych 20 wieku, chociaz i wtedy ładniejsze robili jak chcieli i za to sie buliło, ale z tobą dyskusja to jak ze ścianą, tyle, ze sciana nie pyskuje i nie zgrywa nikogo, kto mysli ze zjadl wszystkie umysly.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Arnold napisał:

za "urodę" sprzetu bardzo czesto tez się p…aci,

Autorka chciała taniej a Ty jej sugerujesz brać droższe i gorsze pamięci. Mogłeś napisać żeby brała bo Ci się podobają:)

Rzuciłeś komentarz bez sensu i próbujesz wybrnąć

 

Brniesz ze swoimi idiotyzmami coraz głębiej. Nie masz argumentów to wyzywasz.

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, wrobel_krk napisał:

Ty jej sugerujesz brać droższe i gorsze pamięci.

Nie sugerowałem, nie napisałem, że te ma brać. Odpowiedziałem Tobie na to, że nie ma. Nikogo nigdzie do niczego nie zmuszam. Nie wymyślaj!!!! Przyczepiłeś się jak rzep do psiego ogona, albo pod psim ogonem. Tyle w temacie.

9 minut temu, wrobel_krk napisał:

Brniesz ze swoimi idiotyzmami coraz głębiej. Nie masz argumentów to wyzywasz.

To ty brniesz w swoje urojone przekonania. Przewietrz się, idz na randkę, pomysl o czyms innym to dobrze robi na przegrzany umysł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...