Skocz do zawartości

Telefon sam wysyła SMS-y


Recommended Posts

Witam.

 

Pacjentem jest Myphone Halo C, który co pewien czas, sam wysyła SMS-y (o dziwo na numer stacjonarny. A dokładniej - do administracji osiedla). Sytuacja po raz pierwszy, miała miejsce 12 lub 13 maja (wracaliśmy wtedy z Krynicy Zdroju i w pewnej chwili, matka odebrała telefon z informacją, że Myphone, ciągle wysyła do nich SMS-a. [zżarło wtedy z karty 50 zeta z hakiem]). Dziś tj. 13.08, okazało się, że fon, znów wysłał kilka sms -ów pod ten sam numer.

 

Pytanie za milion - jak to ugryźć? Iść do salonu Orange? Iść do Selgros-a (tam został zakupiony)? Bo o żadnym wirusie nie może być mowy, bo majfon nie ma żadnej przeglądarki (no - chyba, że nie potrafię jej znaleźć [wg specjalizacji, obsługuje sieć... 2G]).

Link to post
Share on other sites

Zrób mu reset do ustawień fabrycznych i zobacz czy nadal będzie wysyłał te SMSy. Jeżeli tak to reklamuj go w Selgrosie. Do Orange też warto iść by zmienić twojej mamie taryfę na bardziej korzystną.

Link to post
Share on other sites

Kup mamie starter i doładowuj cyklicznie pakiet jaki chcesz.Problem będziesz miał z głowy z naliczaniem kosztów oraz od strony oszustów,naciągaczy bo tam nie ma z czego ci zeżreć kasę.Przy abonamencie nie jesteś w żaden sposób zabezpieczony a jak stracisz więcej pieniędzy to przejrzysz na oczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Byliśmy dziś w Orange. Ziom, calkowicie zablokował numer do administracji. A najdziwniejsze jest to, że gościu stwierdził... że wina leży częściowo po stronie administracji. Ojcu z matką, stwierdzil, że narazie nie będą go reklamować. Będą go obserwować, co jest dla mnie ultragłupotą, bo to już drugi raz.

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.08.2022 o 00:10, Kapitan Jawor napisał:

matka odebrała telefon z informacją, że Myphone, ciągle wysyła do nich SMS-a. [zżarło wtedy z karty 50 zeta z hakiem]). Dziś tj. 13.08, okazało się, że fon, znów wysłał kilka sms -ów pod ten sam numer.

 

Chwila, chcesz powiedzieć, że Twoja mama ma płatne SMSy? Przecież od wielu lat SMSy są darmowe! Ja mam tel na kartę i za 35 zł/na miesiąc mam wszystko za darmo i do tego 140 GB internetu. Jak Twoi rodzice są tak uparci, że nie dociera do nich, że zmiana taryfy to jest 5 minut, to nich sobie płacą za SMSy, nic na to nie poradzisz.

Link to post
Share on other sites

Ten telefon to telefon do sporadycznego dzwonienia (przychodnia, administracja itp), także nie ma sensu zmieniać taryfy. No a poza tym, to Myphone Halo C. Nie posurfujesz, ani nie porobisz na nim nic fajnego. Pisanie SMS-ów to katorga. Zdjęcia - to bida z nędzą.

 

BTW - zmądrzeli. Tel idzie na gwarancję. Być może w tym tygodniu. Narazie nie będziemy go jednak doładowywać. Także nie zamykajcie jeszcze tematu.

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.08.2022 o 15:32, Kapitan Jawor napisał:

To jest właśnie telefon na kartę, tylko zapomniałem o tym wspomnieć. Także mega wielkie sorry (nie wykluczam, że ta informacja jest dość istotna)

 

 

W dniu 14.08.2022 o 00:10, Kapitan Jawor napisał:

że Myphone, ciągle wysyła do nich SMS-a. [zżarło wtedy z karty 50 zeta z hakiem]).

 

Nie rozumiesz.Wybierasz pakiet jaki cię interesuje i z góry za niego płacisz i nie masz na koncie żadnych pieniędzy.W pakiecie jaki wybrałeś masz nielimitowane rozmowy i sms-y oraz internet np taki w PLAY płacisz 25zł i masz to co napisałem wcześniej.

A ty masz tel na kartę i jeszcze zeżarło ci 50zł to w którym ty roku się zatrzymałeś a raczej twoi rodzice? :) nie możesz im zmienić,na to co lepsze i tańsze.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

W Orange na kartę można aktywować pakiet cykliczny ma SMSy i minuty przez internet na stronie Orange albo przez aplikację "Mój Orange".

Nie trzeba chodzić do żadnego salonu, słuchać głupot tam pracujących ludzi bo nie ma tu żadnej zmiany umowy. 

Link to post
Share on other sites

Napiszę jeszcze raz. Ten telefon służy tylko i wyłącznie do SPORADYCZNEGO dzwonienia. Stary, nie ogarnia stmartfonów. Matka, ma Motorolę Moto E6 Plus. Ja Redmi Note 9 PRO. I nie będziemy nic zmieniać, bo wystarczy nam doładować Myphona za 5 dych. Do tej pory tak doładowywaliśmy zwykłe telefony w ten sposób i było oki. Dopiero przy Myphonie coś się zrąbało. I proszę nas nie przekonywać do zmiany taryfy, bo i tak tego nie zrobimy.  złomofon, poleci tak jak radziła BlackCoffe na gwarancję. A że z gościu Orange to dzban - to już inna inność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Telefon trafił dziś do Selgrosa, skąd pojedzie na serwis. Wpadłem jeszcze na fajny pomysł, żeby ze strony Orange, wydrukować wykaz połączeń, żeby mieli czarno na białym (musiałem przywrócić tel do fabrycznych). Nie zamawiałem billingu, bo nie wiem, czy dostałbym od ręki, czy musielibyśmy czekać. Odpowiedź co dalej, poznamy za około 2 tygodnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...