Skocz do zawartości

BOOT led ciągle się świeci


Recommended Posts

Witam, na początku podam specyfikację:

 

Płyta główna: MSI B450M PRO-M2 MAX

CPU: Ryzen 5 3609

GPU: Geforce GTX 1650 X GAMING

RAM: 2x8 DDR4 Ballistix 3600MHz

Zasilacz: Seasonic S12 II Bronze

SSD: Crucial MX 500

 

Posiadam owy komputer około 3 lat. Wszystko było super, sterowniki aktualizowane na bieżąco, komputer czyszczony średnio co 3tyg, pasta termo wymieniona na procesorze 4 razy w ciągu 3 lat, na GPU raz. 

W dniu wczorajszym przeglądałem sobie internet, grałem w różne gierki i wszystko było okej, żadnych ścinek, wszystko należycie działało. Około północy wyłączyłem komputer. Dziś korzystając z ostatnich dni wolnych około godziny 11 postanowiłem pograć. Włączyłem komputer, jednak bez skutku.. Wszystko się niby włączyło, wiatraki się kręciły, a obrazu brak.  jednak moja uwagę przykuła dioda led BOOT, która się ciągle świeciła. Po zweryfikowaniu co ona oznacza - stwierdziłem ze sprawdzę dysk w innym komputerze - system normalnie się odpalił bez problemów. Próbowałem już wielu rzeczy - odpinania i podłączania kabli, zworka, wyjmowanie baterii na ~20min. Na innym komputerze sprawdziłem tylko dysk i zasilacz - działa. niestety nie mam opcji sprawdzenia innych podzespołów, tym bardziej ze mój procesor nie posiada zintegrowanej grafiki. podczas uruchamiania się komputera nie pokazuje się nawet bios, ciągle na monitorze pokazywany jest BRAK SYGNAŁU. 

Link to post
Share on other sites

ramy pojedynczo spradzone - to samo 

gpu podłączone pod jakąś stara płytę główną, z ramami DDR2 (tylko taka posiadam) - brak sygnału, nawet nie pokazuje biosu

Stara karta graficzna wpięta w obecny zestaw (jakis dziad chyba 256MB) - daje obraz normalnie. Dobrze myślę ze GPU padło? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...