Skocz do zawartości

Philips 55-65" Oled, jaki?


Recommended Posts

Witam

Za niedługo przeprowadzam się na nowe mieszkanie i z żoną chcemy zamienić TV, nasz wysłużony (może nawet pełnoletni) Samsung 32" wezmę sobie jako dodatkowy ekran w lapku. 

Po spacerku w miejscowym sklepie RTV AGD, zachwyciliśmy się matrycami OLED. Dodatkowo zauroczeni ambilightem, decyzja padła na Philipsa.
Jednak swojego czasu przeglądając forum czytałem, że różne serie mają różne matryce (czego w opisie producenta nie widać).

 

Pytanie więc jest następujące:

Jaki telewizor marki Philips z matrycą OLED o wielkości między 55, a 65 cali wybrać. 


Model oglądany w sklepie to był Philips 65OLED805. Generalnie jego moglibyśmy wybrać w wersji 65". Jeżeli różnica w jakości/jasności będzie opłacalna, możemy wziąć pod uwagę np. model 55OLED865/12 lub inny (mniejszy, bo droższy- jasna rzecz :P ) Generalnie mogę podać, że szukamy w cenie powiedzmy +/- 1500e, ale nie wiem jak się mają ceny w niemczech do cen w polsce, więc przelicznik w internecie pokazuje mi kwotę około 7000zł.

 

Prosił bym o wyrozumiałość, nie mam wielu informacji w tej dziedzinie, ciągle wertuje jakieś filmiki na youtube i szukam jakiś informacji, ale brak porównań po polsku w kwestii Philipsów.

 

Co do matrycy- raczej tylko OLED wchodzi w grę. Nie zamierzam na TV grać, priorytetem jest oglądanie kanałów telewizyjnych, YouTube i Netflix. Nie zaprzeczam, że z czasem się jakaś konsola nie pojawi, ale trochę wody w wiśle upłynie, a mój lapek skutecznie zniechęca do próby grania w 4k :D 8-) Więc o temat wypalania się raczej nie boję.

 

Pozdrawiam

Paweł :) 

Link to post
Share on other sites

Tv się na lata kupuje. Więc się może okazać że kupisz konsole za 2-3 lata. Powiem tak OLED do HDR+ Netflix nie ma lepszej matrycy. Pod nowe konsole najlepiej tv z HDMI 2.1

Więc tutaj bym już jak się  wam podoba Ambilight to jest nowszy model 806.

Królem OLED-a na pewno jest LG c1,bo C2 nie wnosi dużo a kosztuje za dużo.

LG C1 65 cali ma HDMI 2.1 i jest sporo tańszy od Philipsa 806.

Rozmiar tv im większy tym lepszy generalnie.

No i wada OLED-a jest to że slabo nadaje się do jasnych pomieszczeń jako tak zw codzienny tv salonowy. Bardziej właśnie wieczorowe oglądanie filmów.

Mam OLED-a w supialni i Philipsa z ambilight nie OLED-a w salonie. Poza tym przed kupnem tv się doktoryzowałem. Jak coś to pytaj jeszcze

Link to post
Share on other sites

Generalnie 806 to podobna kasa jak 805, zależy wszystko od promocji. Generalnie 805 znajdę w promce za 1350e (norma 1500), a 806 widzę wszędzie po 1600. Więc był by do przełknięcia. No i 806 ma 4 stronny ambilight, czyli w przyszłości można go powiesić na ścianie i będzie jeszcze lepiej. Nie wiesz czy 806 ma opcję ochrony ekranu- mowa o przesuwaniu obrazu między pikselami? No i jak to wygląda w przypadku gwarancji. Wchodzi w skład np. wypalenie czy martwe piksele? Bo myślę wziąć TV i rozszerzyć gwarancję o ile się da.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za podrzucenie linka. Znalazłem fajną reckę u nich na forum, podrzucam linka, gdyby ktoś również szukał.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/60496-fani-philips-i-ambilight-czekali-na-taki-telewizor-oled-od-lat-testujemy-philips-oled-806-oled-856-hdmi-21-z-nagrodą-eisa/

 

Już wiem, że wybór padnie na 55OLED806. Najlepszy kompromis, a zauważyłem, że za 10 cali większy, muszę wyszarpać 500-600e więcej, więc 55" za 1000e jest wystarczający w zupełności. 

 

Dzięki za zainteresowaniem i myślę, że do zamknięcia, chyba, że ktoś ma coś jeszcze ciekawego do powiedzenia :) 
 

Pozdrawiam
Paweł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...