Skocz do zawartości

RTX 3060 Ventus 2X 12G OC i Ryzen7 3700X oraz 1440p w grach


Recommended Posts

Piszę nowy temat
Mam taki komputer

procesor: Ryzen7 3700X

płyta główna: Asus TUF Gaming B450-PLUS II

ram:16GB(2x8GB)

grafika: MSI RTX 3060 Ventus 2X 12G OC

zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W

monitor: LG 29'' 2560x1080

Pytam z ciekawości-2 pytania:

1.Czy posiadany procesor i karta grafiki będą ze sobą dobrze współdziałać i nie będzie problemów w grach podczas grania-chodzi o płynność gier i fps?

2.Posiadając komputer jaki podałem,czy jest możliwe ustawienie grafiki w grach powyżej 1080p np:1440p i jak to ustawić?

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebuję zawrotnych osiągów na RTX 360 bez Ti(karta jaką kupiłem to wersja OC),wystarczy jedynie możliwość płynnego grania w gry na ustawieniach ultra

Odnośnie DSR jaką najlepiej wartość współczynnika(jeśli o to chodzi) ustawić w Ustawienia NVIDIA(inaczej NVIDIA Control Panel) dla posiadanej karty grafiki,do grania np:w 1440p i czy nie wpłynie to na rozdzielczość monitora 2560x1080?

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, lukcio35 napisał:

Nie potrzebuję zawrotnych osiągów na RTX 360 bez Ti(karta jaką kupiłem to wersja OC),wystarczy jedynie możliwość płynnego grania w gry na ustawieniach ultra

Odnośnie DSR jaką najlepiej wartość współczynnika(jeśli o to chodzi) ustawić w Ustawienia NVIDIA(inaczej NVIDIA Control Panel) dla posiadanej karty grafiki,do grania np:w 1440p i czy nie wpłynie to na rozdzielczość monitora 2560x1080?

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/technologies/dsr/technology/

Link to post
Share on other sites

W Ustawienia NVIDIA w ustawieniach globalnych DSR-współczynniki dla Skalowanie DL(ta sama jakość, 2x wyższa wydajność) zaznaczyłem:

1.78x DL (3413x1440) oraz 2.25x (3840x1620) i czy znaczyć też wszystkie współczynniki dla Starsze skalowanie.

Czy po zaznaczeniu wszystkich współczynników DSR w Ustawienia NVIDIA muszę coś jeszcze ustawiać,czy to wystarczy i teraz w grach mogę wybrać oprócz 1920x1080 ,2560x1080 inną rozdzielczość dostępną po włączeniu współczynników DSR?

 

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, lukcio35 napisał:

W Ustawienia NVIDIA w ustawieniach globalnych DSR-współczynniki dla Skalowanie DL(ta sama jakość, 2x wyższa wydajność) zaznaczyłem:

1.78x DL (3413x1440) oraz 2.25x (3840x1620) i czy znaczyć też wszystkie współczynniki dla Starsze skalowanie.

Czy po zaznaczeniu wszystkich współczynników DSR w Ustawienia NVIDIA muszę coś jeszcze ustawiać,czy to wystarczy i teraz w grach mogę wybrać oprócz 1920x1080 ,2560x1080 inną rozdzielczość dostępną po włączeniu współczynników DSR?

 

nie używaj starszego skalowania bo jest zasobożerne , teraz w grach będziesz miał dostępne w/w rozdziałki.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem współczynniki DSR 1.78x i 2.25x.Po uruchomieniu gry i wybraniu nowej rozdzielczości tej z DSR,na posiadanym monitorze lg 29'' 2560x1080(jest to monitor o proporcjach ekranu 21:9),w grze wybiorę,by gra była na pełnym ekranie,to przy rodzielczości DSR,tak mi się wydaje,że gra nie jest na pełnym ekranie-sprawdziłem tylko w menu gry,a nie w samej grze podczas grania.

Dodatkowo jakim programem najlepiej i najdokładniej przetestować posiadaną kartę grafiki?

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, lukcio35 napisał:

Ustawiłem współczynniki DSR 1.78x i 2.25x.Po uruchomieniu gry i wybraniu nowej rozdzielczości tej z DSR,na posiadanym monitorze lg 29'' 2560x1080(jest to monitor o proporcjach ekranu 21:9),w grze wybiorę,by gra była na pełnym ekranie,to przy rodzielczości DSR,tak mi się wydaje,że gra nie jest na pełnym ekranie-sprawdziłem tylko w menu gry,a nie w samej grze podczas grania.

Dodatkowo jakim programem najlepiej i najdokładniej przetestować posiadaną kartę grafiki?

nie mam monitora w formacie 21:9 ale możliwe że nie każda gra będzie obsługiwała takie proporcje ekranu (nowsze raczej tak) , jest całe forum poświęcone tej tematyce https://www.wsgf.org/ , co do programów testujących grafikę ja osobiście używam 3DMark (Stress Test), Unigine Superposition , Unigine Valley , FurMark.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie DSR współczynnik ustawiłem na 1.78x. W grze np: Dying Light 2 w menu gry wybrałem rozdzielczość odpowiednią dla ustawionego współczynnika DSR,i nic więcej odnośnie grafiki nie ustawiałem,może jednak coś ustawić odnosnie grafiki w tej grze. W samej rozgrywce w grze na posiadanym monitorze przy wybranej rozdzielczości DSR gra jest na pełnym ekranie.

Z ciekawości spytam jak sprawdzić czy gra jest w 1080p czy może jest powyżej np: 1440p?

Link to post
Share on other sites

to powinna być taka jaką wybrałeś w menu gry , zrób zrzut ekranu z gry i zobaczysz jaką rozdzielczość ma obraz.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...