Skocz do zawartości

Komputer nie chce odpalić z obrazem mimo sprawnej karty graficznej hd 7850


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Stawskiszef,

Recommended Posts

Karta to gigabyte windforce hd 7850, jest sprawna, ponieważ u mojego brata w drugim komputerze odpala bez problemu na Z370 extreme 4 od AsRocka, dodatkowo wcześniej działała też w tym kompie jako zastępcza, a od tamtego czasu nic nie zmieniałem ze specyfikacji oprócz tego, że pracował przez pół roku z GTX 1080. Próbowałem resetować bios, zmieniać złączę pci-e, zmieniać kabel zasilający pci-e,  ale nie mam już pomysłu dlaczego się nagle gryzie jak wcześniej działała. Wiem, że w sumie to złom, ale więcej nie potrzebuje tymbardziej, że nie gram a jednak do YouTube czy obejrzenia filmu spokojnie wystarcza.

Posiadam :

R5 3600

MSI B450 gaming plus

16GB ddr4 3733 patriota

seasonic focus gx 650w

 

Może ktoś ma jakiś pomysł

 

Link to post
Share on other sites

Próbowałem innym kablem DVI, HDMI nic to nie zmienia, na obydwóch portach pci-e nie chce wystartować z obrazem nawet słychać, że komputer wchodzi do Windowsa po prostu bez obrazu. A co do zaklejania styków spróbuję w Bios ustawić mniejszy gen pci-e może to coś zmieni

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Stawskiszef napisał:

spróbuję w Bios ustawić mniejszy gen pci-e może to coś zmieni

 

W którymś przypadku mi to pomogło. A generalnie miałem już przygody z GPU 6770, które na konkretnej platformie nie chciała ruszyć, bo tak. Mogłem sobie próbować na wszelkie sposoby i nie da się.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, WPRD700 napisał:

nie wiem czy zrozumiałeś co tam pisze ale pisze że : "Its official BIOS doesn’t have UEFI support" , jednym słowem trzeba wgrać zmodyfikowany BIOS a autor tematu pewnie ma oryginalny na co pomaga CSM , jest to owszem rozwiązanie ale trzeba mieć bios dokładnie do swojej karty , no i dochodzi ryzyko uwalenia sprzętu.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z takim problemem, ale wtedy to był banalny problem z delikatnym wysuwaniem się karty że slotu po dokręceniu karty do obudowy. Problem był na tyle ciężki do namierzenia, że wystarczył ciężar podłączonego kabla HDMI do wyjścia karty, aby powstało mikro rozłączenie karty w slocie. Radzę spróbować włączać kompa z niedkręconą do obudowy kartą lub lekko ją docisnąć. Problem u mnie dotyczył osadzenia karty w konkretnej płycie.

Link to post
Share on other sites

Przy wpiętym 7850 zresetuj bios zworką/śrubokrętem (nie przez sam bios - to nie pomaga). U mnie zadziałało. Jak nie to jeszcze bateria może. Ale 7850 musi być wtedy wpięta. Niestety coraz więcej będzie problemów z biosami i monitorami, bo tutaj tylko o to chodzi.

I też mam B450, więc widać, że coś z biosem.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie wiem co mi pomogło, ale dzisiaj to naprawiłem, mianowicie, odłączyłem GPU, wyjąłem baterie BIOS, wyciągnąłem dysk M2 i zostawiłem tak na 5 minut, następnie podpiąłem wszystko i komputer odpalił z obrazem, po instalacji sterowników śmiga jak dawniej, problem rozwiązany, dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...