Skocz do zawartości

Najlepszy producent grafik z chipsetem ATI


Recommended Posts

Witam!

Może pytanie się będzie powtarzać, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą GPU i każdy poleca mi innego producenta. Ja osobiście posiadam wiele rzeczy z kuźni ASUS'a: płytę główną, grafikę a nawet nagrywarkę. Niestety trochę się zawiodłęm na ASUS Radeon HD 4850. Głośna, gorąca jak moją laska kiedy "spaliła się" na słońcu. (Żart nie mam laski xD) Ale słyszałem że to wszystkie 4850 tak miały. Wiec jakoś nie odechciało mi się GPU z kuźni ASUS'a. Słyszałem również że Sapphire ma bardzo dobre "radki" gdyż buduje całe od podstaw, ale czy to prawda. Mówił mi to mój wuja który złożył już wiecej komputerów niż ja w życiu widziałem. Mówił też że ASUS wkłada tylko kilka swoich części a reszta to od innych producentów. Inny polecają mi Gigabity. Ogółem co Wy polecacie i dlaczego. Proszę uzasadnijcie a może przyda się ten temat na później.

A tak BTW ile jest prawdy w tym co mój wujek mówił : :>

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

Ja polecę Ci gigashita, sam mam i każda myszka swój ogonek chwali, a tak na serio każdy producent robi teraz podobne jakościowo karty, chyba tylko palit itp ma pcb cieńkie jak reklamówka, reszta to dobry dobór komponentów na grafie, miałem już chyba grafy wszystkich producentów, ale gigashit nie zepsuł się ani razu, asus zresztą też nie.

Link to post
Share on other sites

ASUS ma żałosny serwis. Oni naprawią nawet coś, co bardziej opłaca się wymienić na nowe. Chyba tylko tak sztuka dla sztuki :) Natomiast sama jakość produktów stoi moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie. Miałem już 5770 CuCore, teraz 6970 DC II. Jeszcze wcześniej kilka płyt głównych P5B Deluxe, M4A77TD, ojciec na co dzień korzysta z M4A87TD/PRO i na prawdę sprawiają(sprawiały) wrażenie solidnych produktów.

 

Kolega ma z kolei Szafirka 6870 (niereferencyjna) wszystko też w jak najlepszym porządku. Generalnie w dobie takiej konkurencji nie ma firm robiących ewidentne badziewie, no czasem trafi się jakaś wtopa ale to kwestia przypadku. Wyjątkiem mogą być jedynie stricte budżetowe twory typu Palit/Gainward, gdzie fabryki oszczędzają każdą możliwą złotówkę i zdarzały się karty bez radiatorów na sekcji zasilania. Komedia.

 

Od siebie mogę polecić jeszcze HIS za kapitalny serwis (dwukrotnie wymienili mi spalone GPU).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za profesionalną odpowiedź. Tak jak mówisz ASUS wydaje się być dobrym producentem części komputerowych. Mi również się nic jeszcze z czymkolwiek z firmy ASUS co by się spaliło lub uszkodziło w inny sposób. Czasami trafiały się modele działające ale z nieodpowiednimi "skutkami ubocznymi" tak jak wcześniej mówiłem ASUS EAH 4850 512mb. I nie mogę powiedzieć nic złego na ceny ASUSa gdyż modele o cenach ok 600 - 700 zł są zawsze tańsze o kilkadziesiąt złotych od produktów konkurencyjnych.

Polecajcie dalej, czy są jacyś producenci którzy wykracają ponad innych przez jakość, albo cenę itp. Czy mieliście jakieś złe wspomnienia z kartami graficznymi różnych producentów.

Link to post
Share on other sites

Nie ma takiego producenta i być nie może.

 

Każdy będzie chwalił to co sam używa, albo o czym czytał w internecie lub co mają jego koledzy i chwalą/narzekają.

 

Ale to nie są wiarygodne źródła wyboru bo każdy egzemplarz karty jest inny - chociaż to ten sam model.

 

To, że w testach karta GIGABYTE jest głośna a ASUS cichutka to nie znaczy, że jak ty kupisz taki sam model GIGABYTE to też będzie tak samo głośna a ASUS cicha.

 

Wybór to zawsze ryzyko i loteria. :pajac:

Warto ogólnie czymś się kierować przy kupowaniu, ale nie tylką jedną opinią z forum lub sprzedawcy w sklepie. :menda:

Link to post
Share on other sites

Ja dorzucę MSI do worka :) Od zawsze miałem karty Asusa, teraz przyszła kolej na zmianę i powiem szczerze, że jestem super zadowolony z zakupu, jakość wykonania na wysokim poziomie :)

 

P.s.

 

Asus to Asus, zawsze było ponad resztą :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od konkretneg o modelu np radeon msi hawk będzie lepszy od gigabyta referenta a z kolei asus z chłodzeniem direct cu 2 będzie lepszy od i tu można sobie wyliczać ale ogólnie to czołówka jeśli chodzi o radeony wygląda następująco saphire asus msi gigabyte

Link to post
Share on other sites

Karta karcie nie równa. Są producenci, którzy nie żałują kapusty na wysokiej jakości komponenty, a są też tacy co ucinają koszty gadzie się tylko da. To samo jest z modelami. Na pewno można wyróżnić MSI , Direct CU2 od Asusa i EVGA . Osobiście do tego grona chyba raczej nie zaliczył bym GIGABYTE

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie się zastanawiam na nową grafą i mam z góry założyłem że nie chce grafiki z MSI, albo Gigabite. Nie miałem z grafikami z tej firmy nic wspólnego ale niestety miałem spore problemy z płytą główną MSI M2N - SLI. (AMD) . Generalnie poszukuje grafiki z Sapphire'a ablo z ASUSa. Zawsze byłem za ASUSem ale wiele osób mówi mi że Sapphire robi lepsze grafiki od ASUSa. Więc szukam dalej. Kasy na grafikę narazie niema. (tzn. jak uzbieram to będzie). Tylko teraz czy kupić jakąś taką średnią ok. 500 zł czy coś lepszego 600 - 700 zł.

Przy okazji mam też takie "zapytanko" co do tych grafik.

- http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=89746 (ASUS HD6850)

- http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=72284 (Gigabite HD5830)

 

Generalnie ASUS jest nie wiele tańszy od tej Gigabita. Ale z zestawienia GPU na str. http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

wynika że ten "tańszy" ASUS dostaje więcej punktów w 3D Markach i ma więcej FPSów w Crysisie niż droższa grafika z Gigabita.

Jednakże Gigabite HD5830 ma większe wyniki wydajności.

* wydajność zmiennoprzecinkowa:

ASUS HD6850 - 1488 GFlops; Gigabite HD5830 - 1792 GFlops

* wydajność wypełniania pikseli:

ASUS HD6850 - 24800 MPix/s; Gigabite HD5830 - 12800 MPix/s

* wydajność wypełniania tekseli:

ASUS HD6850 - 37200 MTex/s; Gigabite HD5830 - 44800 MTex/s

* wydajność geometryczna:

ASUS HD6850 - 37200 MVts/s; Gigabite HD5830 - 44800 MVts/s

 

Dodam że ASUS HD6850 jest nowszą kartą, więc bardzo możliwe że nowe tenchnologie pozwoliły osiągnąć większy wynik przy niższym taktowaniu itp.

 

Wyczytałem również że Radeony z HD 6000 mają nowsza architekturę rdzenia, czy to prawda?

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

Nie trwiedze że biore, ale porónywałem 2 przypadkowe karty. I w końcu mam dowód że wydajność zmiennoprzecinkowa to nie przystko. Jednak bardziej sie liczy wydajność z 3d Marku.

 

najbardziej to się liczy wydajność w grach

dlatego warto tu poszperać http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/

Link to post
Share on other sites

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci tego Asusa http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=89746 siedzi w moim kompie od 1,5 tygodnia. Jest świetny cichy i przy tym chłodny, nic w nim nie piszczy świszczy. Nie jest to referent tylko autorska konstrukcji. poza tym pcb został wzmocniony z boku szyną, aby się zbytnio nie wyginał.

Link to post
Share on other sites

Na pewno można wyróżnić MSI , Direct CU2 od Asusa i EVGA . Osobiście do tego grona chyba raczej nie zaliczył bym GIGABYTE

 

A ja bym wyróżnił właśnie GIGABYTE, ASUS, MSI - to czołówka.

 

A HiS czy SAPPHIRE to druga liga a czasami schodzą do czwartej - miałem takie przypadki z SAPPHIRE i teraz omijam SAPPHIRE z daleka. :menda:

Link to post
Share on other sites

jeśli by tak wymienić dobre serie

 

Gigabyte Windforce

Asus DC

Sapphire Vapor-X

His Ice-Q

PowerColor PCS+

MSI Frozr

 

@up

gigabyte, asus i podobni robią wszytko, a HIS i Sapphire zajmująsię tylko Radkami, ostatnio tylko Sapphire pare płyt głównych wypuścił,

kto jest od wszystkiego ten jest.....

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

najbardziej to się liczy wydajność w grach

dlatego warto tu poszperać http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/

 

Ale widzisz , te karty co wstawiłem do porównania. Ta 5830 ma większe wydajności a jednak mniej punktów w 3D Markach i mniej FPS w Crysisie. Więc w grach CHYBA wygrywa 6850, chociaż ma mniejszą wydajność zmiennoprzecinkową.

 

Nie bierz 5830 bo to słabe gpu i faktycznie radki 68xx mają nowszą architekturę

 

Według zestawienia GPU w Benchmarku mniej wyciąga w 3D Marku, ale według tego testu KLIK 5850 wychodzi lepiej. Jak to wytłumaczycie?
Link to post
Share on other sites

Według zestawienia GPU w Benchmarku mniej wyciąga w 3D Marku, ale według tego testu KLIK 5850 wychodzi lepiej. Jak to wytłumaczycie?

 

Tłumaczy się to bardzo prosto: zależy KTO i JAK i PO CO robił testy ? - takie są wyniki. :menda:

 

A w dodatku Benchmark.pl to nie jest jedyne źródło informacji - a o tym często zapominają stali bywalcy tego forum. :P

Link to post
Share on other sites

Teraz dopiero się wczytałem w ten test (czt. przejrzałem wykresy), i często wychodzi na to że 5850 jest zdecydowanie lepszy od 6850. Jak to możliwe. Czy miałbym już brać starszy model gdyż ma lepsze osiagi??

 

UP ! Pomóżcie, a nie chce zakładać nowego tematu.

Link to post
Share on other sites

Speed 6850 < 5850

Power Consump 6850 > 5850

Ja mam 6850 bo 5850 nie było, nie chciałem czekać, lecz na tym moim 6850 wszystko działa jak burza, gra itd

Edytowane przez system
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...