Skocz do zawartości

AMD Phenom II x4 810 OC


Recommended Posts

Cze mam pytanko po małym oc z 2,6ghz na 3,6 ghz przy napieciu 1,5 komputer chodzi bardzo stabilnie po godzinnym katowaniu w OCCT nic sie nie dzieje czy moge go zostawić na tam duzym napieciu ?

 

Drugie pytanie dotyczy maksymalnego napiecia na którym mógłbym spokojnie grac >?

Trzecie pytanie czy można coś jeszcze wycisnąć z niego ?

Edytowane przez Turbosik
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś zmniejszyć napięcie do powiedzmy 1,45 przy podobnym taktowaniu??

Po godzinie w OCCT dowiadujesz się że procek jest w miarę stabilny, po 24 godzinach wiesz na 90% że będzie Tiptop.

Jeżeli chcesz aby proc Ci służył to nie dawaj większego niż 1,5-1,55v

3,6ghz jest wystarczającym rezultatem chyba że liczysz 3dsmarki.

Link to post
Share on other sites

Na tym napięciu spokojnie może chodzić nic mu nie będzie ale ja bym nie dawał już większego no może max 1.52v ale to już przy naprawdę dobrym chłodzeniu nie przekraczaj temp 62 stopnie podczas obciążenia 3,6 ghz to nie tak źle czy podkręcać dalej? to zależy jaka masz reszte konfiguracji jeśli masz wydajną kartę graficzną npp gtx 560 ti ,gtx 570 lub radeona 6870 ,6950 i w gure to na pewno dalsze oc przyniesie wiele korzyści w postaci dodatkowych klatek w grach ja swojego phenoma x4 955 be podkręciłem do 4260mhz na napięciu 1,5V i chodzi tak już kilka miesięcy dzięki temu wydajność znacznie wzrosła zwłaszcza w grach a mam kartę radeon 6870 również podkręconą wiec w moim przypadku tak wysokie oc bardzo wskazane

Link to post
Share on other sites

Nie nie próbowałem , próbowałem iść w górę ale to 277 fsb to jest już max przy tym napięciu na 280 fsb komp wstał ale po 10 minutach w occt padł.Jeżeli chodzi o grafikę to posiadam GTX 260+ 216sp karta po fabrycznym oc. Co do temperatur myślę ze nie jest źle najwyższa po godzinnym katowaniu to 51 stopni także myślę że nie jest źle.Czy zostawic teraz kompa na dłużej w OCCT czy nie jest to konieczne ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...