Skocz do zawartości

Komputer zacina się podczas grania


Recommended Posts

Specyfikacja:

-Procesor Intel Xeon E5-2660 2.2 GHz
-Karta graficzna EVGA GeForce GTX 770 SC ACX

-Zasilacz Evga BR 600W 80 Plus Bronze

-Płyta główna INTEL X79

-Dysk SSD 180GB (tu jest system)

-Dysk HDD 1000GB

-Pamięć DDR3 Kingston 8GB

 

Witam,

ostatnio borykam się z następującym problemem, mianowicie podczas grania zacina mi kompa na parę sekund. Zdarza się to także przy oglądaniu filmików na YT, chociaż rzadziej. Wcześniej nie było takiego problemu, a gry, które teraz się zacinają, chodziły płynnie. 

 Z dodatkowych informacji to:

odłączyłem dyski i podłączyłem nowy dysk, a problem pozostał.

Wymieniłem pastę na procesorze, również bez zmian. 

Link to post
Share on other sites

Aaaa, myślałem że to jest wrzucone, dlatego, że na innym forum już jest ten temat i żeby nie powtarzać. 

 

A wracając do tematu, to prawdopodobnie pozostaje mi wymiana płyty głównej bo już innych pomysłów nie mam.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie tak, coś z płytą. Niemożliwe żeby miała ponad 100st w paru miejscach, musiałbyś kompa trzymać na włączonym grzejniku. Możliwe że włącza się jakieś zabezpieczenie termiczne i stąd te zwiechy. Ewentualnie podejrzany w drugiej kolejności jest ram, dyski wyglądają dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@khan Wroze z fusow, ale jesli ta plyta to jakis tani zielony Atermiter X79 z Aliexpress to prawdopodobnie przegrzewa sie sekcja zasilania i/lub chipset i taktowanie procesora spada do 800-120MHz. Program do monitorowania sprzetu np. MSI Afterburner + Riva Tuner moga pomoc w diagnostyce. Innymi slowy, jesli podczas grania/ogladanie YT taktowanie CPU spada do 800MHz wiedz, ze cos sie dzieje! :-)

 

Odejde nieco od tematu. Ostatnio u mnie w pracy jest wysyp starszych laptopow Dell w ktorych taktowanie procesora nagle spada na 800MHz pomimo, ze ma temp. 60-75*C. Natomiast chipset (zwykle bez zadnego radiatora) 106*C... tylko, ze u mnie popoludniami jest ok 34*C w pomieszczeniach bez klimy a 38-40*C na zewnatrz.

 

Wracajac do Twojego tematu. Jesli mam racje to rozwiazesz problem montujac dodatkowy wentylator na gorze i/lub wymieniajac stary termopad na chipsecie na nowy markowy (np. Arctic) lub (jesli sie da) usuwajac stary termopad a na jego miejsce paste termoprzewodzaca na chipset (ta sama co na procesor).

 

Jest jeszcze inna ´domowa´ metoda, ktora moze pomoc. Sciagnij boczny panel obudowy.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...