Skocz do zawartości

Czy to zasilacz? Komputer "gaśnie" podczas grania a czasem nawet na pulpicie...


Recommended Posts

Sytuacja wygląda następująco. Zasilacz Aero Cool 500W 80 Plus Bronze ale ma już kilka latek. Mobo B450 CPU Ryzen 1200AF OC 4.0Ghz, 2X8GB 3200Mhz, 1XSSD, 4XHDD, 1XDVD, 1XM.2 PCI-E, GPU było R9 270X jest RX 580. Obudowa dobrze wentylowana - temperatury niskie. Zaczęło się dziać już jakiś czas temu. Wszystkie testy obciążeniowe typu OCCT, Furmark, Superposition, CPU-Z burn, przechodzi bez problemów. Natomiast co jakiś czas przy graniu zaobserwowane ostatnio przy RDR2, Genshin Impact, FallGuys. Komputer "gaśnie" ekran robi się ciemny ale diody na obudowie świecą pomaga twardy reset. Czasem długi czas pracuje bez problemu a czasem ma "serię" taką, że po zresetowaniu i uruchomieniu "gaśnie" już na pulpicie. A potem parę dni spokoju. Wcześniej podejrzewałem kartę graficzną ale została wymieniona a objawy dalej takie same. Czy to kończy swoje życie zasilacz?

Link to post
Share on other sites

To pasuje właśnie na padający zasilacz, masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów? Ale biorąc pod uwagę wiek i producenta to tak czy siak warto go wymienić, nie są to wybitne zasilacze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten filmik to co ma pokazać ??? 

Że zasilacz działa ?

Ale on napewno działa a jak coś się złego dzieje to pod obciążeniem a jakie obciążenie jest w jednym wiatraku ?

To jest tylko porada jak sprawdzić czy zasilacz wogule działa.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, pawluto napisał:

Ten filmik to co ma pokazać ??? 

Że zasilacz działa ?

Ale on napewno działa a jak coś się złego dzieje to pod obciążeniem a jakie obciążenie jest w jednym wiatraku ?

To jest tylko porada jak sprawdzić czy zasilacz wogule działa.

Tak jeśli nie będzię się kręcił dodatkowy wentylator to znak że psu ma kiepskie voltaże które to powodują ten problem , tak miałem ze swoim i support Corsair przed wysyłką na gwarancję prosił o sprawdzenie na podstawie tego filmiku za tydzień miałem nowy zasilacz ( mój też przechodził wszystkie testy benchmarki a na necie go wywalało) - wogóle .

 

Edytowane przez Han44
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...