Skocz do zawartości

Jaki moc zasilacza na dluzszy czas


Recommended Posts

Witam

 

Planuje upgrade swojego PC o najnowsza generacje procesora jak i grafiki i tu mam dylemat z wybraniem zasilacza. Chcąc mieć spokój powiedzmy na 3-4 lata tak żeby za kolejne 2lata znów nie wymieniać zasilacza, jaka teraz moc wybrać ?? Mysle nad takim Corsair HXi 1200W Full Modular 80+ Platinum Power Supply za 259.99 funta a dokładając te 20 funa, mam Corsair HXi Series 1500W 80+ Platinum Power Supply 279.98. Jakieś sugestie ??

Link to post
Share on other sites

Jaki masz teraz zasilacz?

Kart jeszcze nie ma, ja bym zmieniał przy premierze kart, chyba że  jesteś pewny że będziesz kupować w jakieś 4090ti rog strix z limitem pewnie 1000w, to kupuj CORSAIR AX1600i:)

Jak będziesz celować w jakąś kartę z tdp do 450w to taki Fractal Design Ion+ 2 Platinum 860W 80 PLUS Platinum Certified 860W, koło 150 funtów starczy

 

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Pejo_ napisał:

Witam

 

Planuje upgrade swojego PC o najnowsza generacje procesora jak i grafiki i tu mam dylemat z wybraniem zasilacza. Chcąc mieć spokój powiedzmy na 3-4 lata tak żeby za kolejne 2lata znów nie wymieniać zasilacza, jaka teraz moc wybrać ?? Mysle nad takim Corsair HXi 1200W Full Modular 80+ Platinum Power Supply za 259.99 funta a dokładając te 20 funa, mam Corsair HXi Series 1500W 80+ Platinum Power Supply 279.98. Jakieś sugestie ??

EVGA SuperNOVA GP 2000W 80 Plus Gold

Link to post
Share on other sites

Jak mowa o mocy to szedłbym za propozycją wyżej z 2KW, bo czy platinum czy gold to dla użytkownika domowego ma takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg. (Do speców i znawców, mowa o samym certyfikacie, nie o częściach użytych).

Przeczytałbym z 2-3 recenzje ale takie krwi i kości z pokazem "wnętrzności" i jak wszystko się zgadza to brał 2KW i wtedy myślę że i spokoju na okolice 10 lat +/- możesz mieć, wiadomo "nie wiadomo co przyniesie nam kolejny dzień". :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...