Skocz do zawartości

Wymiana procesora i płyty głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Joymaxx,

Recommended Posts

Witam.

Proszę o fachową poradę, chcę wymienić procesor i płytę główną reszta podzespołów zostaje (może ram też zostanie zmieniony) dostępne środki 1500 zł max.

Poniżej wymienione podzespoły:

płyta główna:

MSI Z170A TOMAHAWK (do wymiany)

proc:

Intel Core i7-7700K CPU 750 4.20 GHz (do wymiany)

cooler:

Arctic Freezer 30 (mam nowy Deepcool Castle castle 280 ex i on zastąpi wysłużonego arctic)

ram:

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,3200MHz, CL16 (CMK16GX4M2B3200C16) x2 (możliwa wymiana jeśli mi coś zostanie)

zasilacz:

Zasilacz Corsair RM750X 750W

obecna grafika:
Sapphire RADEON RX 580 NITRO+ Special Edition, 8GB

dysk ssd:

KINGSTON SV300S37A120G 120,0 GB

dysk SSD NVMe:

Corsair MP510 480 gb

 

Proszę o polecenie procesora i płyty głównej które posłużą przez najbliższe 2-3 lata lub dłużej.

 

Link to post
Share on other sites

i5 12400f plus gigabyte b660m ds3h wychodzi koło 1500zł i to ma największy sens na dziś , chyba że 1500zł plus sprzedaż obecnych gratów wlicza się do budżetu, to można wtedy dać lespzą płyte jak gigabyte b660 gaming x plus ram 3600cl16/cl17 np Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) 3600Mhz CL17

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym.
MSI PRO Z690-A za 600 zł
Intel Core i5-12400 za 1150 zł
Zawsze miałem intela i się sprawdzały, ale miałem kiedyś 2 płyty gigabyte i się zepsuły to było może 10 lat temu (nie mam zaufania).
Myślałem też nad Amd. Ale to temat rzeka. Może jakiś zamiennik?
Procesor AMD Ryzen 7 3800X -1150
MSI MAG B550 TOMAHAWK   -  550

Mogą być używane części.

Edytowane przez shadeice
Link to post
Share on other sites

Co do płyty MSI PRO Z690-A to niema akcesoriów: 2 kabli sata, płyty ze sterownikami, śrub m2 do montażu, maskownicy i dokumentów. (sterowniki mogę wziąć ze strony MSI, kable sata kupie nowe)

Natomiast co moich podzespołów to procesor, płyta główna, ram to może pójdzie za 1200 zł. (wiem wygórowana cena)

Link to post
Share on other sites

Śrubki m2 kapujesz na allegro za grosze, https://allegro.pl/oferta/srubki-dysk-ssd-m-2-nvme-chlodzenie-matryca-2-szt-11979138671.

 

Z maskownicą bywa gorzej, bo tj koszt nawet do 150 pln - przy czym imho jest to zbędny bajer i gdyby ktoś obniżył mi cenę mojej płyty o ten hajs i sprzedał bez to brałbym w ciemno. 

Link to post
Share on other sites

Do tego Twojego aio wydyłają za darmo kit pod 1700: https://global.deepcool.com/company/pressroom/newsrelease/2021/14926.shtml?id=PressRoom

Ten Arctic to jaki to model dokładnie modelm, moze jest do kupienia zestaw montazowy pod 1700?

Zobacz czy jest na liście:

https://proline.pl/arctic-mocowanie-na-socket-lga1700-dla-serii-freezer-34-p8112252

Link to post
Share on other sites

Dzięki ratujesz mi niedzielę. Można w more net mają takie rozszerzenia zapytałem się więc powinno pasować.
Dobra jutro zamawiam części do kompa. (przepraszam jak wstawić zdjęcie/obraz) Wiem pytam jak małe dziecko.

 

1117.webp

 

Dostałem odp od MSI koszt maskownicy to 50 zł.

Edytowane przez shadeice
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam, że moja odp jest dopiero teraz ale padł mi mój stary komputer i poszły dyski a odzyskanie danych trochę trwało.
Dopiero teraz w weekend będę mieć trochę czasu to poskładam i przeprowadzę testy.
Najmocniej przepraszam za brak odp i niedanie znaku jak to wszystko wygląda.

 

Mam 2 pytania:
Dostałem Arctic Liquid Freezer II 240 będzie pasować do obudowy be quiet pure base 800.

Albo na jaką obudowę zmienić zależy mi na stacji DVD.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...