Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Rozmyślam nad budżetową modernizacją komputera i chciałbym się dowiedzieć co o tym myślą eksperci.

PC będzie służył głównie do grania w gry multiplayer takie jak CS, CODY, GTA V Bardziej niż na grafice zależy na wydajności

Możliwe ze CS przejdzie niedługo na nowy silnik source 2 myślę ze warto na to zwrócić uwagę

Do czasu wyjścia GTA 6 na PC(wielki fan serii). Jeżeli nie będzie zadawalające działanie gry to zmienię PC

Taki zestaw nie pozwala mi wygodnie pograć w cod warzone a niedługo ma wyjść 2

Tanie są dyski ssd możliwe ze bym zakupił do zestawu gdzie mam 1TB WD

Budżet do 1500 zł na używane części 

Aktualnie posiadam konfiguracje:

i5 3570k 3.4 ghz @ 4.4 ghz / Noctua NH-U12P SE2
Crucial Ballistix 16gb ram (2x8) DDR3 1600mhz cl9
Gigabyte GTX 1070 8gb gaming g1
BenQ Zowie XL2411P 144hz
Asrock P67 PRO 3
SilentiumPc gladius x60 / ocz modxstream 650w ostatnio miewam spadki fps w grze CS wiec myślę ze już zasilacz się sypie(zakup 2012)

 


 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Marecki123 napisał:

Taki zestaw nie pozwala mi wygodnie pograć w cod warzone a niedługo ma wyjść 2

Do COD MW2 zalecany jest 8700k, raczej do cod warzone 2 nie będzie miał mniejszych wymagań, tutaj taki nowy i3-12100f (520zł) plus tanie b660 (np gigabyte b660m ds3h) 520zł + 16gb ddr4 3600cl17(320zł) by pasowało kupić, ssd Kioxia Exceria G2 1TB M.2 - 350zł, graty co masz sprzedać, i może zmieścimy się w budżecie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, Ant1dote napisał:

A czy do takiego zestawu jest sens zamiast i3 kupić i5 12400 ???

 

11 godzin temu, wrobel_krk napisał:

12400f tak jak najbardziej ma sens jak jest budżet

 

Nie tylko jest sens, ten procek to rozwiązanie preferowane, dopiero jeżeli budżet nie pozwala, to wybiera się tańsze opcje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Cel: modernizacja komputera pod przewagę w CS2, ewentualnie możliwość zagrania na fajnych detalach w GTA6.

Z tych wszystkich części trochę został PC zmodernizowany od ostatniego czasu i znów chce to zrobić.

Specyfikacja:

b660m ds3h dd4

i5 12400f

fortis 5

2tb ssd sn 570

gtx 1070 8gb gaming g1

2x16 ddr4 3600 kingston renegade

monitor benq 144hz xl2411

zasilacz silentiumPC vero 600W 80 bronze

Myślę nad wymianą monitora 240HZ, żeby osiągnąć stałe fps na poziomie 240. Po obejrzeniu filmów na YouTube widzę, że z moim procesorem i kartą nawet gtx3070 , na którą mam budżet jest to raczej niemożliwe, dopiero bodajże  z amd ryzen 5 5600 jest powyżej 240fps-ów stałych.

Prawdopodobnie będę grał na rozdziałkach 1024 albo 1280 na których gram w csgo. Nie chciałbym przekroczyć 5000 PLN.

 

Link to post
Share on other sites

i5-12400F = Ryzen 5 5600

 

Pod CS:GO musisz pompować CPU pod niskie rozdziałki, tutaj kłania chociażby 13600KF. Sekcja na Twojej mobo da sobie z nim radę w grach, natomiast podczas pełnego obciążenia (renderowanie itp) już nie. 

 

Benq XL2411Z  tam jest problem z 144 Hz bo tylko przez DVI więc tutaj adaptery ale to też chyba tylko z konwerterem. 

 

Za 5200 zł dajesz sobie https://proline.pl/koszyk/5281e8c7 - sprzedajesz swoje graty i jeszcze wychodzisz po tym wszystkim przed 5000 zł a masz top CPU do CS:GO + RTX 4070 

Link to post
Share on other sites

@Marecki123powiem Ci tylko tyle, 240 Hz jest przereklamowane ;)

 

Też liczyłem na efekt *WOW* ale się zawiodłem. 

Chyba że celujesz nadal w TN zamiast IPS. 
Zmieniłem XL2411 na GB2590HSU.

 

Miałem kompa zmieniać pod koniec 2k22 wciąż z tym czekam a mam tylko 4790k. 

 

Teraz objawił się Cs2 i myślę że to była najlepsza decyzja. Zwłaszcza że gram w zasadzie tylko w csa. 

 

Teraz ze zmianą kompa czekam do premiery, aż w końcu zostanie rozłożony silnik pod kątem wydajności na czynniki pierwsze i, na co liczę, zostanie dopieszczona optymalizacja. 

 

Pojawią się nowe mapy, i do premiery może się okazać że wiele rzeczy zostanie zweryfikowanych.

 

Masz ciśnienie, czy go nie masz, stricte pod csgo - myślę trzeba się wstrzymać z zakupami, choć i mnie ręką mocno swierzbi, czekam niecierpliwie na rozwój wypadków. 

 

DD2 do tej pory była mapą chyba z największym frameratem, warto zobaczyć co się będzie działo na pozostałych i na ile obecne configi będą sobie z tym radziły. 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Do i5 12400f i Fortis 5 którego jeszcze nie zamontowałem

W dniu 21.04.2023 o 20:59, wid3l3c napisał:

@Marecki123powiem Ci tylko tyle, 240 Hz jest przereklamowane ;)

 

Też liczyłem na efekt *WOW* ale się zawiodłem. 

Chyba że celujesz nadal w TN zamiast IPS. 
Zmieniłem XL2411 na GB2590HSU.

 

Miałem kompa zmieniać pod koniec 2k22 wciąż z tym czekam a mam tylko 4790k. 

 

Teraz objawił się Cs2 i myślę że to była najlepsza decyzja. Zwłaszcza że gram w zasadzie tylko w csa. 

 

Teraz ze zmianą kompa czekam do premiery, aż w końcu zostanie rozłożony silnik pod kątem wydajności na czynniki pierwsze i, na co liczę, zostanie dopieszczona optymalizacja. 

 

Pojawią się nowe mapy, i do premiery może się okazać że wiele rzeczy zostanie zweryfikowanych.

 

Masz ciśnienie, czy go nie masz, stricte pod csgo - myślę trzeba się wstrzymać z zakupami, choć i mnie ręką mocno swierzbi, czekam niecierpliwie na rozwój wypadków. 

 

DD2 do tej pory była mapą chyba z największym frameratem, warto zobaczyć co się będzie działo na pozostałych i na ile obecne configi będą sobie z tym radziły. 

Właśnie nie byłem przekonany do tego samego 240hz poczytałem, że xl2540k już ma stroboskop, co mnie już dużo bardziej przekonuje. Boje się tylko o swoje oczy, gdzie 8h w pracy i to może już za bardzo męczyć mi oczy.

Edytowane przez Marecki123
Link to post
Share on other sites

@Marecki123 miałem tego benq przez jeden dzień, drugiego dnia poleciał na zwrot.

 

Nie potrafiłem dojść do ładu z kolorami, względem xl2411, miałem wrażenie że obraz jest totalnie tragiczny, jeżu jak o tym wspominam to mnie nadal wzdryga. 

 

Ma stroboskop, ale to nic innego jak 2x mniej klatek, bo co drugą to wjeżdża czarna klatka. 

Do mnie totalnie nie przemawia ten tryb, już nie wspominając o stratach jasności.

Mając xl2411 nigdy z tego nie korzystałem - żadnych problemów z głową nie miałem :D

 

Może dyac+ byłby lepszy w tej kwestii?

 

Dla mnie 2540k okazał się niewypałem. 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że był :)

 

Dopiero Dyac+ wg tego co opisuje BenQ nie ściemnia ekranu po włączeniu, dla mnie m.in. te ściemnienie dyskwalifikuje monitor, a drugie, czuć było te klatki, trzecie, 2540 okazał się być lipny :D

 

Mnie to po prostu nie podeszło. 

Po 2540 spodziewałem się czegoś więcej :) więcej Hz niż 144 czuć, ale to już nie jest taki przeskok jak 60-144.

 

To już bardziej kosmetyka przy meeeega szybkich ruchach. 

 

W grach aaa w ogóle tego czuć nie będzie :) bo tam wyciągnąć odpowiednią ilość fpsow może być problem. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...