Skocz do zawartości

Gdy na starość zachciało się


Recommended Posts

Dzień dobry.
 
Chciałem prosić o pomoc.
 
Coś mi na stare lata przeskoczyło w głowie i zachciało mi się "rozświetlić" swoje stanowisko i zrobić pseudo "pokój gracza" (kryzys wieku średniego).
Na pierwszy rzut idzie pc.
Chciałbym zmienić w obecnej obudowie (Fractal R6) lewą klapę na szybę a do środka wsadzić trochę "światełek".
W przyszłości chciałbym zmienić chłodzenie procesora gdyż teraz mam strasznego "bydlaka" Dark Rock Pro 4 ale to na później...
 
Kupiłem 3 wentylatory razer kunai które umieszczę 2 na przodzie i jeden z tyłu + to urządzenie do sterowania (razer adresable controler).
Na górze nie zmieszczą się przez w/w DRP4.


I teraz kilka pytań:
- na niektórych zdjęciach widziałem że karta graficzna montowana jest równolegle do płyty głównej.
Czy do takiego montażu potrzebny jest jakiś specjalny adapter czy to kwestia obudowy lub płyty głównej (przykład TU i TU).
 
- Chciałbym dokupić jeszcze jakieś paski led do umiejscowienia w rogach ale te od Razera są kosmicznie drogie i pomyślałem nad alternatywami.
Problem w tym że nie do końca wiem które będą kompatybilne.
Na stronie Razera wymienione są marki ale nie podano konkretnych modeli.
Może ktoś korzysta z tego kontrolera i może polecić jakieś konkretne paski (tańsze najlepiej).
A co z takimi których nie ma na liście?
Widziałem dziś jakieś paski od Sharkoon czy Silentoim Pc.
Ich brak na stronie Razera spowoduje że nie będzie można nimi sterować czy jakoś inaczej to działa ?
Zależy mi żeby dało się tym sterować z poziomu Razer Synaps.
 
- Chłodzenie wodne - to chyba element który robi największe wrażenie.
Oglądając prace ludzi i czasami szczęka opada, ale to już poziom nieosiągalny dla mnie.
Te wszystkie kolorowe rurki, przewody etc... wygląda to zjawiskowo.
Sęk w tym że nie mam o tym totalnie pojęcia - wręcz jakoś mnie to przeraża (chyba za stary jestem :D).
Czy moglibyście powiedzieć - z czym się to je?
Czy jest jakieś "niebezpieczeństwo" zalania (wiem, pewnie to śmieszne dla Was, ale ja jestem "szczypiorkiem").

To tak na początek :)

Dziękuję za pomoc.
Link to post
Share on other sites

Generalnie chlodzenie wodne tak ogolnie nie wnikajac w szeczegoly mozna podzielic AIo wiecej info tutaj:

 

 

 

oraz na chlodzenie customowe duzo drozsze.

Niestety cos nie moge wkleic linka.

 

Sprobuj w yt:

SKŁADAM SWOJEGO PC ZA 15 000 PLN | CHŁODZENIE WODNE

Zerknij ten philips hue, fajny gadzet jezeli chodzi o oswietlenie pokoju, wiecej info yt / google

 

Edytowane przez Genghis Khan
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...