Skocz do zawartości

Stary komputer przy włączeniu restartuje się, VGA no signal.


Recommended Posts

 

 

Witam,

 

Jest to mój pierwszy wpis. Posiadam stary komputer, który po wciśnięciu przycisku Power, po dwóch sekundach się uruchamia ponownie i nie wyświetla obrazu. Wyświetla za to VGA no signal. Wcześniej głośno uruchamiał się, ale obrazu też nie było i nie można było go zresetować, teraz działa przycisk uruchom ponownie na obudowie. Do biosu nie da się wejść. Wyjmowałem baterie  i RAM, ale komputer nie wyświetla obrazu. Zauważyłem, że gdy poruszałem wtyczką ATX od zasilacza, obraz się wyświetlił, a potem znowu był brak, kiedy ustawiłem go pionowo. Wrażenie takie  jak by coś nie łączyło. Obecnie wyświetla VGA no signal. Kondensatory chyba są w porządku. Nie wiem co jeszcze dodać. Wymieniłem pastę na procesorze, nie pomogło. Wcześniej często przy uruchomieniu go czcionka była duża, następnie komunikat VGA no signal. Monitor ASUS i kabel sprawne, bo patrzyłem. Nie mam drugiego zasilacza komputerowego, by sprawdzić. Wcześniej uruchamiał się w kratkę, a teraz nie idzie. 

 

Podzespoły:

System: Linux, Lubuntu (nie pamiętam numeru)

Płyta główna: ASUS P5VDC-TVM/S

Zasilacz: ISO Switching power supply, max output power 350 W

Karta graficzna: Zintegrowana VIA 64mb

Ram: DDR2 512MB

Procesor: Intel Celeron D

Link to post
Share on other sites

Kolego... ale jakiej oczekujesz pomocy?

Płyta ma coś około ze 17-18 lat (?)

Monitor raczej działa - bo to on wyświetla info, że nie dostaje sygnału

Integra jest na płycie, bo to taka epoka była

Dwie możliwości są - zasiłka albo płyta zdechła

Pierwsze łatwiej sprawdzić innym zasilaczem

Ale jak płyta... Tyle lat służyła więc tu trzeba jakiś wieniec za wierną służbę i pochować bidule z honorami

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Eksperymentowanie fajna sprawa. Taki MSI KT4AV z Bartonem 2500 i szafirkiem 9600xt ultimate'm. Ale do tego to wypada mieć jakiś podręczny zasilaczyk :-)

Szukaj Kolego w okolicy może ktoś poratuje towarzysko czymś co ma pod ręką (acz to też ryzykowne jest...) bo kupowanie nowej zasiłki za 2 stówy - chyba że to będzie taki do eksperymentów - to delikatnie mówiąc rozrzutność jest.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, wrzosu2777 napisał:

 

 

Witam,

 

 Wyświetla za to VGA no signal.

 

Wcześniej głośno uruchamiał się, ale obrazu też nie było i nie można było go zresetować, teraz działa przycisk uruchom ponownie na obudowie. 

 

Zauważyłem, że gdy poruszałem wtyczką ATX od zasilacza, obraz się wyświetlił, a potem znowu był brak, kiedy ustawiłem go pionowo.

 

Wrażenie takie  jak by coś nie łączyło.

 

Obecnie wyświetla VGA no signal. Kondensatory chyba są w porządku.

 

Nie mam drugiego zasilacza komputerowego, by sprawdzić. Wcześniej uruchamiał się w kratkę, a teraz nie idzie. 

 

 

I cóż Ci poradzić? Nie masz czym testować to niczego nie wytestujesz, proste. Należałoby zacząć od zasilacza, można pożyczyć od kogoś, z drugiej strony ten komputer jest wart pewnie ze 15pln to nie wiem jaki sens w nim grzebać.

 

P.S. VGA No Signal podaje monitor, nie komputer.

Link to post
Share on other sites

Ale uparciuch... Czy do tego kompa należny pchać się w zasilacz za prawdziwy pieniądz... no dyskusyjne. Równie dyskusyjne czy akurat w SPC za 180 pln.

Zasilacza luzem nie ma, to już wiemy - a aby innego kompa z zasilaczem nie ma? Byłoby najprościej położyć obok drugiego i po prostu przepiąć dwa kable ATX i CPU nawet bez wyciągania z dawcy na chwilę, tylko zobaczyć czy płyta się podniesie?

Albo tak po prostu, wejść na alle czy olyksa i znaleźć najbliższy zasiłek za 20/30 pln. Tego jest od metra i a nóż widelec zaraz obok? Jeśli to płyta padła to ryzykujesz Kolego flaszkę... Też lubię starocie uzdrawiać, ale hajsu szkoda. Za dwie stówy to ja sprzedam kompletnego kompa klasy intel e6300/4gb i jeszcze powiem dziękuję

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...