Skocz do zawartości

Brak 120 Hz z 4k?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Villgefortz1141,

Recommended Posts

Siemka wszystkim,

Potrzebuje waszej pomocy z 2 mankamentami,

Zakupiłem ostatnio nowy TV - Samsung QE55Q77A, telewizor na codzien super, problemy pojawiły sie podczas gry fife na xbox'ie...

Mam xbox serie s, zakupiłem dodatkowo kabel 2.1 aby moc cieszyć sie 120 Hz z 4k jednakże... gdy zmieniam w ustawieniach xboxa rozdzielczość na 4k i potem hz na 120 - dostaje komunikat ze rozdzielczość zostaje zmniejszona do 1440p.... krótko mówiąc nie mogę grać 120 Hz z 4k... ,kabel podpinam od 1szego slotu HDMI z góry, wedle : https://www.youtube.com/watch?v=nKT61tUVvDQ&ab_channel=moreleTV to ten port obsługuje 2.1  ( tak na marginesie Samsung nie daje absolutnie żadnej instrukcji, opisu który port hdmi jest 2.0 a który 2.1 .... )

Drugim problemem jest wręcz tragiczny, ale to tragiczny kolor.... murawa jest bardziej szara niż zielona, kolory są jakby wyprane, jakby mgła unosiła sie na całym obrazie , ok scenki z przybliżeń są dobre ale mówiąc generalnie - moja 10 letnia stara plazma miała 10x bardziej nasycone kolory.... nie wiem czy to wina trybu "gra" który sie włącza czy może to jakieś ustawienia...

Proszę o pomoc

Załączam zdj kabla / ustawień xboxa 

20220708-102538 — ImgBB (ibb.co)
20220708-102552 — ImgBB (ibb.co)
20220708-102634 — ImgBB (ibb.co)




Z góry dzięki za odp

20220708_103034.jpg

20220708_103037.jpg

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam @Up max tj 2K niestety. 

 

Druga sprawa - nie wiem jak tj w QE55Q77 ale mój QE55Q6* (nie pamiętam cyferek, model rocznik 2019) - gdy wymuszało się na nim inna rozdzielczość niż 4K lub FhD ładował jakiś domyślny profil kolorów i kontrastu, co po prostu wyglądało tragicznie. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Hmm ok dzięki wielkie, wydałem 80 zł przez własną nieuwagę, niby pisze ze 120hz jest możliwe ale jak się wczytasz to pisze ze nie 4k ( na s series oczywiście)

 

Ehh ok

 

Dzięki wielkie za pomoc

 

Temat do zamknięcia 

Screenshot_20220708-122813_Samsung Internet.jpg

6 godzin temu, Rebelmind napisał:

Potwierdzam @Up max tj 2K niestety. 

 

Druga sprawa - nie wiem jak tj w QE55Q77 ale mój QE55Q6* (nie pamiętam cyferek, model rocznik 2019) - gdy wymuszało się na nim inna rozdzielczość niż 4K lub FhD ładował jakiś domyślny profil kolorów i kontrastu, co po prostu wyglądało tragicznie. 

Chyba mam to samo bo jak zmienię na 1440p 120hz to od razu obraz się bardzo ale to bardzo ściemnia a kolory są jeszcze bardziej wyblakłe,zostanę na tym 4k 60 hz 

 

Dzięki wielkie za pomoc

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...