Skocz do zawartości

Płyta i chłodzenie do 12600kf do 1300zł


Recommended Posts

Hej, szukam płyty i chłodzenia do i5 12600kf do 1300zł, oc raczej nie wchodzi w grę, chyba że w przyszłości, ( chociaż z tego co czytałem to i tak w obecnych czasach nie warto bawić się w oc). Nie chcę chłodzenia wodnego, płyta najlepiej bez wifi i bluetooth. Fajnie jakby płyta i chłodzenie miały jakieś białe akcenty ( staram się składać biały build, choć nie jest to warunek konieczny. Budżet raczej sztywny, wolałbym nie dopłacać. Z góry dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, platyniak18 napisał:

Fajnie jakby płyta i chłodzenie miały jakieś białe akcenty

 

14 godzin temu, platyniak18 napisał:

Budżet raczej sztywny, wolałbym nie dopłacać.

W białym kolorze, płyty są tak wybrakowane, że albo wykładasz ~1300zł na Z690 albo pogodzić musisz się z rachunkiem ~1000zł za B660.

Z690 Aero G/D bądź wszelakie ASUS-y z górnej półki -> Gigaszrot nieaktualny, bo nie mają odpowiednika DDR4:))

Estetyka również nie jest porywcza, bo w kolorze są tylko radiatory.

 

Dla kontrastu, można wrzucić Z690 w czerni, tu wystarczy MSI PRO Z690-A albo brać podesłanego Mortara, tylko to mATX.

Ostatecznie, STRIX-a B660-A ATX.

 

Składałem bratu zestaw w białym kolorze, mieliśmy brać Alpenfohn Brocken 3 White bo wygląda obłędnie, no ale nigdzie nie był dostępny, więc przystało na wymienionym już Arcticu.

Link to post
Share on other sites

No właśnie bardzo podobają mi się białe częsci do pc, ale dopłacanie paru stówek tylko do koloru już tak bardzo mi się nie podoba ;). Sam trochę pogrzebałem i finalnie zamówiłem Gigabyte Z690 Gaming X DDR4 za 970zł, wydaje się dobrym wyborem jeżeli chodzi o stosunek cena/wyposażenie/wygląd. Chłodzenie zamówiłem SPC FORTIS 5.

Mam jeszcze 2 pytania:

1. Mam pamięć ram Corsair vengeance rgb pro 2x8GB 3000Mhz CL16, czy pamięci o tej szybkości nie będą ograniczać trochę 12600kf? OC pamięci to dla mnie już czarna magia, więc oc raczej odpada. Jeżeli ram warto by było wymienić to na jaki? Myślałem o zestawie 2x16GB jak już miał bym wymieniać.

 

2. Płyta ma 2 złącza zasilania cpu 8+4 pin, mój zasilacz ma tylko wtyczkę 8 pin do cpu ( SPC Supremo M2 550W ). Nic się nie stanie jak podepnę tylko jedną wtyczkę 8pin?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...