Skocz do zawartości

Brak obrazu po resecie


Recommended Posts

Witajcie 

 

jak admin sugeruję zakład wątek.

 

Wczoraj po resecie nie mam obrazu. Ogólnie komp od razu wkręca wszystkie wentylatory na normalne obroty i tyle. Nie ma tego charakterystycznego momentu rozruchu.

 

Robiłem przekładkę do kumpla i moje CPU, GPU, RAM u niego śmigają. Teraz u mnie świeci chwile dioda RAM, jak włożę inny to RAM nie świeci za to chwilę jest CPU.

Miałem już coś takiego z B350 PC Mate i z gwarancji pisali, że naprawią ale wyszarpałem zwrot kasy i kupiłem u nich B450 Tomahawk. I teraz sytuacja podobna.
Niestety nie wiem co dokładnie było wtedy. Teraz pytanie czy jest sens szukać magika, który mógłby próbować sprawdzić i połatać samą płytę czy standardowo olać już i kupić nową?

Link to post
Share on other sites

Specyfikacja jak w sygnaturze:

-Ryzen 2700

-Sapphire RX 580 8GB SE

-B450 Tomahawk

-RAM Viper PATRIOT 3600MHz 2x8GB

-dyski SSD Goodram M2, Sandisk, Samsung ale to chyba bez znaczenia

-Zasilacz Silientium PC Vero M2 600W

 

PS: Jak moderator to zwracam honor :)

 

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

Tak, zasilacz ten sam. Skrzynka latała tak już prawie 4 lata jak się nie mylę bez problemów. Zasilacz pod obciążeniem nie sprawiał problemów. W zeszłym tygodniu 3D Marka zapuściłem i też nic się nie działo. BIOS w w płycie oryginalnie był na B450 te 3 lata temu i wtedy wgrywałem jeszcze najnowszy, potem nic nie było ruszane. 

 

Bo jak przy R5 1600 zdechła pc mate w 2018 to wymieniałem na B450 bo była nowsza, a rok później w 2019 miały wyjść Rysie 3 to za grosze kupiłem nowego 2700 i tak sobie latało to do wczoraj.

Link to post
Share on other sites

Nic nie ma. Po prostu brak sygnału/obrazu. Niestety głośniczka nie mam więc jedynie podałem co się dzieje z diodami. W jednym zestawieniu zaświeca RAM  w drugim CPU. Jedno i drugie sprawne.

 

Widzę to tak:

1. Zdechło coś na płycie po gwarancji bo inaczej nie byłoby problemu(pytanie czy sens szukać i próbować coś latać)

2. Dlaczego zdechła płyta i to 2gi raz:

-coś z obudową i przyciskiem reset

-faktycznie coś z zasilaczem ale tu wspomniane 4 lata bez problemów i  to co prawda bo sporadycznym ale srogim obciążeniem bo jednak ten RX 580 potrafi zjeść ponad 200W, a mimo wszystko z prockiem ok 70W wątpię by przekraczało 300W(a jeśli tak to nie dużo)

Link to post
Share on other sites

Próbowałem wcześniej wszystkie kombinacje. 

2 moje w innych gniazdach.

1 moja w tych samych lub innych.

1 kumpla w tych samych lub innych. Nic.

 

Wszystko co mogłem sam to sprawdziłem. I tak piję i myślę czy brać B450 Tomahawk Max II z mediaexpert (440zł) z dostawą teoretycznie na sobotę czy ze sferisa(370zł)  na poniedziałek.

 

Innej raczej nie szukam bo co prawda nie potrzebuję zmieniać znowu procka(pierwszy raz okazja była), prędzej grafikę. No ale B450 powinno obsłużyć tu nie jestem pewny 4gen miała oznaczenia od 5000 więc chyba 5700 bo R5 1600 nie potrafiłem zapchać, a tym bardziej 8 rdzeni.

 

Jedynie chciałbym dojść skąd się problem bierze bo kumpel ma B350 Tomahawk 5 Lat. Ja miałem B350 PC mate rok. Teraz B450 Tomahawk 4 lata i teraz już po gwarancji muszę wydać piniądz.

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

Ciąg dalszy nastąpił.

 

Wymiana na B450 Tomahawk II i odpalił od ręki.

 

Teraz drugi problem.

 

Po przekładce tj. CPU, RAM GPU do kumpla złożyłem wszystko i w pierwszej kolejności sprawdziłem, czy komp kumpla lata, odpalił.

Dzisiaj oddałem pożyczoną skrzynkę. Siedzimy sobie, kumpel próbuje OC RAMu i procka. Nie specjalnie wychodzi i za chwilę mamy brak obrazu. Na płycie świeci dioda GPU które nie było kręcone.

No i tak, obstawiam że coś spalił bo raczej jakby zdechło przy przekładce to zdechłoby od razu, a jednak działało.

Druga sprawa mój po wymianie płyty chodzi jak nowy, a ze względu na wątpliwości co do mojego Vero M2 przekładka była robiona tylko w jedną stronę do drugiego kompa.

 

Ktoś coś może mądrego powie :D

Oczywiście reset i wyciągniecie baterii nic nie dało.

 

Z ciekawostek jego płyta dopiero po X rozruchach i OC wywaliła komunikat o zmianie CPU z moich doświadczeń po zmianie CPU, GPU czy nawet RAM komunikat wyskakiwał przy 1 rozruchu po zmianie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...