Skocz do zawartości

Komputer dla Mamy (internet i lekkie gry) do 2500 zł


Recommended Posts

Cześć,

Próbuję właśnie złożyć komputer dla mojej Mamy (lat 68 ale bardzo ogarnięta komputerowo :)) i nie wiem za bardzo w co celować. Na Allegro są same składaki z częściami sprzed 10 lat, więc może uda się coś złożyć odpowiedniego do jej potrzeb.

Mama głównie korzysta z internetu i czasem gra w jakieś stare gry na Steam, typu Rollercoaster Tycoon czy Faraon. Lubi mieć otwarte po 50 kart w Chrome więc komp musi być w miarę ok.

 

Zależy mi na:

  • SSD pod system + HDD 1TB na jej pliki
  • Najlepiej żeby w tej cenie zmieścił się też system (Windows 10) ale jak nie da rady to trudno - ważniejsze żeby komputer był w miarę, w miarę
  • Komputer powinien być adekwatny do zastosowań - Mama gra tylko w bardzo stare gry
  • Chyba lepiej żeby była dedykowana grafika, ale jeśli zintegrowane są wystarczająco dobre, to ok. Nie znam możliwości takich kart.

 

Złożyłam coś sama wg. własnej wiedzy w konfiguratorze Morele: https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=945798

 

Proszę o ocenę czy to co mi się udało złożyć jest ok plus oczywiście poprawki/rekomendacje. Chcę komputer dostać jak najszybciej, bo jej obecny komp już dogorywa. Nie muszę kupować przez Morele, po prostu tam mają łatwy konfigurator dla takich laików jak ja.

 

Dzięki za pomoc! :)

Edytowane przez Ablissa
Dodałam jedno zdanie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten proc bez grafy i osobna 1030 za 4 stówy to nie jest dobry pomysł... do takich kompów to idealnie pasują Ryzeny G

za 1500 zł kupisz coś na Ryśku 2/3400G i to z gwarancjami - no bez formalnego windowsa

 

kryptoreklama: mam na sprzedaż Della Vostro W10p w głębokiej modernizacji https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-gigabyte-b450m-athlon-200ge-480ssd-2x4gb-w10-pro-gwarancja-CID99-IDOIqRg.html?bs=olx_pro_listing

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za dobre rady :) Też się zastanawiałam nad zintegrowaną grafiką. Nie wiem jak dobre są takie integry w obecnych czasach, ale skoro mówicie, że wystarczy, to przemyślę to jeszcze i może wrócę z jakąś inną konfiguracją. Dobrze wiedzieć że na ten moment przynajmniej wszystko pasuje.

 

@hrabin Zmienię zasilacz, też nie znam tej firmy. Dzięki za sugestię!

@Barszczu Dziękuję za porady :) Niestety chciałabym kupić komputer normalnie w sklepie ale Twoja sugestia o procesorze mi bardzo pomogła :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...