Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna w dowolnym budżecie do gier i pisania


Recommended Posts

Witam forumowiczów 

 

Planuję zmianę leciwej już Logitech G710+ na Brownach na coś lepszego. Skłaniam się ku Corsair K100 bo jest opto-mechaniczna choć ciekawi mnie też  Logitech G915. Chciałbym zapytać czy warto pchać się w klawiaturę opto-mechaniczną ?

Znalazłem też ciekawy wynalazek w postaci California Access Goliath za jedyne 330 zł. też opto-mechaniczna. 

Wydaje mi się, że liniowe odpadają bo za łatwo się wciskają choć oczywiście są nieco cichsze.

Co radzicie ? Proszę o sugestie i pomoc  Dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Sam nie miałem nigdy optyczno-mechanicznej klawiatury. Natomiast jeśli chcesz w tanim budżecie kupić coś co moim zdaniem jest świetnie wykonane to polecam:

DreamKey TKL Kailh Box White

Są klikające, a rozumiem, że o takich myślisz w swojej nowej klawiaturze, natomiast ma też Brown i Red(liniowe). Sama jakość moim zdaniem jest super, keycapy z PBT, solidna klawka. Cena to 3 stówki, więc naprawdę spoko i ma dość dużo recenzji.

 

Z takich rzeczy, które mogą się nie podobać to podpisanie keycapów na boku, chociaż dla mnie osobiście to zarąbista sprawa, bo pierwszy raz się z tym spotkałem.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

G915 podobno nadaje się świetnie do pisania, ze względu właśnie na niski profil, a przełączniki Linear mimo braku fizycznego kliku czy momentu aktywacji, według użytkowników działa fenomenalnie do pisania. Pewnie to zasługa niskiego profilu, z resztą z kilku recenzji jakie widziałem, różnica nacisku 55g i 45g jest niezauważalna w ślepym teście.

 

Sam poluję na tą klawiaturę, ale niestety w białej wersji wyłącznie Tactile. Kilka razy macałem na wystawach, trudno tak ocenić wygodę, bo raz że na stojaka, dwa na dziwnej wysokości, a trzy, egzemplarze zmacane na potęgę. Z samego wyglądu jednak premium, aluminium robi robotę, podobnie pasuje mi ruch audio rolki. Jedynie gumowe funkcyjne nieco odstają od reszty.

 

Jak na szybko porównywałem z Huntsman Mini, który też chodził mi po głowie, to jednak G915 zarówno w dotyku jak i wizualnie o wiele lepiej wypadał. 

 

EDIT: zapomniałe  wspomnieć, że na studiach wszystkie prace dyplomowe pisałem na niskim profilu klawiatury i do dzisiaj wspominam jak szybko i wygodnie to się robi, mimo że już 4 lata siedzę na Roccat Suora, to dalej nie jest tak wygodnie jak na tych płaskich klawiszach.

Edytowane przez Bastazar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...