Skocz do zawartości

MSI RX480 4GB - siada gpu?


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam problem z kartą graficzną. Randomowo wygasza się monitor, obroty wchodzą na full.

Im starsza wersja sterowników tym mniej było problemów. Obecnie mam Crimson 16.9.1. Na tych nowych niemal ciągłe zwiechy i ogólnie ze stabilnością karty.

Ostatnimi dniami karta się zawieszała po 10min lub po 2h grania.

Co udało mi się zrobić: jeśli obniżę taktowanie gpu w wattmanie o 10% z 1305 do 1175 to na razie nic się nie wiesza.

Czy to oznacza, że pada karta? Artefaktów brak. Mam grafe od nowości, miała u mnie lekki żywot.

Zasilacz OCZ 700W. System to Win7, ma już sporo lat. Nowy nie wchodzi w gre.

Link to post
Share on other sites

Po obniżeniu o 10% w wattman karta normalnie pracuje kilka h bez problemów. No i się wieszała w pół sekundy jakiegoś benchmarka gdy pojawiał się obraz 3D więc nie zdążyła się przegrzać (przy okazji temperatury nie dobijają do 70C).

W zasilaczu przepiąłem wtyczke na drugą linie zasilania karty graficznej.

 

Jest jakiś problem z zasilaniem lub taktowaniem procka. Bo obniżenie tych wartości daje efekt.

W sumie to zacząłem się rozglądać już za nową kartą i ręce opadają patrząc na ceny... Pewnie będzie rtx3060, wyciśnie ile się da z i5-4460 a za rok przesiadka na i3 12th.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaczął od zasilacza, bo ten już może nie trzymać parametrów. Firma OCZ nie istnieje od przeszło 6 lat, a na pewno masz go dłużej.

Link to post
Share on other sites

Jak masz taką możliwość podepnij inny zasilacz, żeby wykluczyć/potwierdzić winę PSU. Jeśli zasilacz okaże się ok, to przynajmniej będziesz wiedział, że problem leży po stronie karty. Ja bym obniżył taktowanie gpu i używał karty dalej, 10% niższe taktowanie to naprawdę niewielka różnica w wydajności a ceny kart już wiesz jakie są...

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.06.2022 o 10:04, Dayan napisał:

Pewnie będzie rtx3060, wyciśnie ile się da z i5-4460 a za rok przesiadka na i3 12th.

12100f - jakkolwiek godny jak na i3 - to prawdopodobnie będzie trzymał ceny. Gdy przyjdzie już co do czego to gorąco sugerowałbym rzucić okiem na ceny 12400f...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...