Skocz do zawartości

Które programy do oceny stabilności OC procesora??


Recommended Posts

Witam,

chciałbym spytać, których programów do oceny stabilności podkręcenia procesora używacie??

W stressteście Prime95 które ustawienie jest najsensowniejsze do tego celu (small, smallest, large, blend) ?? 

Czy w Prime 95 wyłączacie AVX?? Czy ma sens testowanie wtedy CPU??

Dawno temu używałem Prime95 small test z włączonym AVX, ale teraz mój obecny proc po kilku sekundach gotuje mi się do ponad 105 st.C, więc go wyłączam.

Link to post
Share on other sites

Ja testuje cinebencza 23 w pętli, minimum 10 minut.

 

Prime itp kiedy sobie darowałem, jak procek zaraz 90 stopni ma, a w normalnym użytkowaniu jak kompilacja kodu 75, cb 23 tez mocniej daje w kość ale nie aż tak jak te prime. Poza tym jak coś było niestabilne ram/cpu to cb23 się sypał.

 

Jakie masz chłodzenie tego procka?

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Small FFT w p95 to typowa wygrzewarka do testowania chłodzenia w najgorszym możliwym scenariuszu, coś jak Furmark dla GPU - przynajmniej kiedyś bo teraz karty go wykrywają i obniżają power limit. Large jest o wiele lepszy do testowania stabilności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Passt napisał:

Witam,

chciałbym spytać, których programów do oceny stabilności podkręcenia procesora używacie??

W stressteście Prime95 które ustawienie jest najsensowniejsze do tego celu (small, smallest, large, blend) ?? 

Czy w Prime 95 wyłączacie AVX?? Czy ma sens testowanie wtedy CPU??

Dawno temu używałem Prime95 small test z włączonym AVX, ale teraz mój obecny proc po kilku sekundach gotuje mi się do ponad 105 st.C, więc go wyłączam.

ściągnij sobie blender https://www.blender.org/download/

ściągnij scenę (polecam tą z wersji 2.92) https://www.blender.org/download/demo-files/ 

w ustawieniach zmień sobie GPU na CPU compute i ognia :)

 

osobiście używam też RealBench

Edytowane przez cyna76
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...