Skocz do zawartości

dźwięk Dolby Digital / DTS w grach na Z906 (5.1) połączonym z PC optykiem


Recommended Posts

Witajcie,

 

wiem, że w pewnym sensie wątek był poruszony w temacie przyklejonym w niniejszym dziale, jednak ja "nie rozumieć"...

 

środowisko testowe:

A. PC (W10) -> optyk -> Z906

B. PC (W10) -> HDMI -> TV -> optyk ->Z906

 

1. jeżeli gry nie obsługują DD czy DTS to dlaczego chwalą się nim na opakowaniach wersji przeznaczonej dla PC?

2. faktycznie uruchomiłem 5 tytułów gier w powyższych schematach i w żadnym nie uzyskałem dźwięku DD/DTS czy też przestrzennego

3. filmy dvd / bluray / netflix w obu testowych przypadkach działają z DD/DTS

4. po podłączeniu w środowisku B pojawia mi się w windows dodatkowa opcja czy system audio to stereo/5.1/7.1 ale tylko STEREO jest dostępne, w schemacie A nie mam "żadnego" wyboru

4. na co jest ten cały "uber" DTS:X Ultra (i jak z niego skorzystać, mam licencję, ale włączałem/wyłączałem i jakby nie widzę różnicy ani w odsłuchu ani w kodowaniu outputu na system audio), którym chwali się ASUS i mi to instaluje po zainstalowaniu drivera do audio

 

jeszcze raz przeczytałem przyklejony wątek dotyczący 5.1 i mam następujące wnioski/pytania i prośbę o wyprowadzenie z ewentualnego błędu myślowego:

1. aby uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1 nie mam innego wyjścia i muszę kupować 3x 5m analogowe i tylko w ten sposób połączyć PC z Z906?

2. jeśli będę chciał zastąpić wysłużony Z906 czymś nowym, to już zupełnie mogę zapomnieć o jakimkolwiek 5.1/przestrzennym z gier z PeCeta, bo nowsze sprzęty mają HDMI z/lub bez SPDIF, ale często już bez analogowych złączy, a przecież HDMI/SPDIF nie wysyła z gier z PeCeta przestrzennego...

Edytowane przez geforce_tm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...