Skocz do zawartości

Wyposażenie domowego biura za 30000 zł


Recommended Posts

Hej wszystkim,

piszę w tym dziale gdyż z kwoty z tytułu większość chcę przeznaczyć na PC, ale od początku.

W ramach przejścia na samozatrudnienie muszę wyposażyć sobie domowe biuro. Mam na ten cel okrągłe 30k z dotacji.

Oprócz mocnego PC na liście zakupowej mam fotel, biurko, urządzenie wielofunkcyjne, serwer plików itd.

 

Potrzebuję rady głównie jeśli chodzi o podzespoły PC i monitory ale jeśli ktoś poleci jakieś inne elementy to chętnie skorzystam z cennych rad i opinii. ^^

PC ma służyć głównie do pracy i rozrywki (po pracy). Praca to głównie projektowanie i programowanie stron www, obróbka grafiki, okazjonalny montaż wideo.

 

Chciałbym optymalnie rozłożyć pieniądze żeby nie kupić czegoś na wyrost a czegoś za słabego. Wiem, już że karta graficzna mogłaby być tańsza ;) 

 

Ważne: kwota musi być wykorzystana w całości (bo niewykorzystane środki przepadną) więc nie zależy mi aby na czymś oszczędzić.

Jest opcja dodać jakiś przedmiot (jeśli ktoś stwierdzi, że może mi się przydać) jeśli na czymś się zaoszczędzi np. zamiast tej 3080Ti wziąć 3080 to już nawet 3k różnicy które mógłbym dodać do ceny za jakiś kosmiczny fotel lub całkiem nową rzecz laptop/tablet/cokolwiek.

 

Stworzyłem taką listę z zaokrąglonymi cenami (bo te się wahają):

 

1 Procesor Intel Core i7-12700KF 2000
2 Pamięć ADATA XPG DDR5 32 GB 1600
3 Płyta główna Asus STRIX Z690-F 1950
4 Karta graficzna Asus GeForce RTX 3080 Ti 8200
5 Obudowa Phanteks Eclipse P500A 790
6 Zasilacz Corsair 850W 600
7 Chłodzenie be quiet! 360mm 620
8 Dysk SSD Samsung 1 TB 780
9 Monitor iiyama G-Master 27' - 2 szt. 3100
10 Uchwyt biurkowy Art na 2 monitory 210
11 Głośniki komputerowe Edifier R1700BT 500
12 Kamera internetowa Creative Live! 200 200
13 Mysz Logitech MX Master 3 500
14 Klawiatura Logitech MX Keys 550
15 Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-T520W 1100
16 Niszczarka Tracer Cutter 250
17 Fotel ergonomiczny ERGOSTELLAR 2600
18 Biurko do pracy siedzącej i stojącej (elektrycznie regulowane) 2000
19 Regał/witryna na dokumenty 520
20 Artykuły biurowe (papier, tusze, segregatory, zszywacz itd) 230
21 Serwer plików Synology DS218play / 1 RAID / 2x 1 TB HDD 1700
  Razem 30000

 

A tutaj koszyk z tych produktów: Koszyk (do sklepu nie jestem przywiązany, może być w dowolnym)

Na sam zestaw z monitorami, klawiaturą i myszą przypada około 17 000. Co proponujecie wymienić żeby było lepiej? 

 

Może ktoś też ma domowe biuro i doradzi co się w nim sprawdziło i co poleca? ;)

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kajtek. napisał:

Popraw link do koszyka.

Co to za monitory? 

 

W czym pracujesz? 

https://www.morele.net/inventory/info/9fe23515/

Monitory to GB2770QSU-B1 Red Eagle.

Dostałem sugestie, że monitory mógłbym wziąć na lepsze bo na dłużej starczą niż inne podzespoły.

Jeśli chodzi o programowanie to głównie działam w vs code. Grafika i wideo to pakiet adobe.

Link to post
Share on other sites

Monitorów 165 Hz raczej nie potrzebujesz do pracy biurowej. 

 

https://proline.pl/koszyk/af44cbb8

 

CPU i9 129000 - 16 rdzeni, 24 wątki, iGPU pod wideo w Adobe

SSD - 512 GB system i soft, 2TB reszta - surowy materiał, zapis rendera

RAM - na start 2x32 GB DDR4

AiO - mega wydajne a co ważne mega ciche

NAS - 2 bay, 4 GB pamięci, CPU 4 rdzenie, 2 x M.2

Szkła co prawda tańsze, ale 75 Hz do pracy spokojnie załatwia temat, wyżej to bardziej już pod gaming

Osobna karta WIFI + BT którą sobie wyciągniesz bardziej na zewnątrz, bo masz kabel

Uchwyt na ekrany z portami USB

 

Niszczarka jest bo jest, innej w proline nie mają stąd taka cena. Tutaj można dać jakąś tańszą + wtedy jakaś inne klawiatura.

 

Inwestycja w DDR5 nie ma sensu. Praktycznie zerowy wzrost wydajności, a jak dasz 4 kostki, to taktowania i tak polecą łeb na szyję pod ~ 4300 MHz bo więcej nie uciągnie kontroler CPU. Dodatkowo to i tak będzie pracować w górnych trybach Gear, co też nie ma sensu w porównaniu do DDR4 w Gear1. Tutaj nie potrzeba Ci taktowań co po prostu ilości. 

 

Ogólnie na plus masz lepszy CPU, więcej pamięci, zdecydowanie lepiej rozegrane z dyskami, zdecydowanie lepszy NAS, lepsze AiO, lepszy zasilacz, bardziej praktyczne rozwiązanie z uchwytem na ekrany i WIFI oraz BT

 

Rozważyłbym też https://proline.pl/iiyama-prolite-xub3493wqsu-b1-34-cali-uwqhd-ips-75hz-5ms-freesync-pivot-z-gwarancja-iiyama-3-lata-zero-martwych-pikseli-30-dni-p6715124 do pracy z wideo na timelinie w proporcjach 21:9 tylko wtedy uchwyt do zmiany

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za sugestie @kajtek.

Monitory do pracy może i nie przydadzą się powyżej 60Hz ale po pracy coś mógłbym pograć ;) zastanawiam się czy nie wziąć przyszłościowo 2x 4k albo jeden 4k 60Hz i drugi 1440p z np tymi 144Hz lub więcej? Najlepiej oba 27'' bo nie chcę polowy pokroju zająć ekranami.

Czy cpu potrzebuję z igpu skoro i tak będzie mocny rtx?

Faktycznie lepiej będzie zostać na ddr4.

Czy zasilacz lepszy tzn że lepsza marka czy tylko kwestia większej mocy? Swego czasu interesowałem się bardziej sprzętem ale Seasonic jakoś się nie widywałem w propozycjach, jakaś nowa marka?

Kartę wifi i bt mam już w sumie całkiem dobre. Ogarnia 100% światłowodu 600Mb a poza tym i tak będę na kablu.

NAS widzę bez dysków 2k? Ssd tsm może być jako pamięć czy tylko jako cache?

 

 

 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, qszyq napisał:

Czy cpu potrzebuję z igpu skoro i tak będzie mocny rtx?

 

Pod wideo w Adobe się przyda bo będziesz miał akcelerację na timelinie w H264/H265, a NVENC póki co takiej akceleracji nie daje. 

7 godzin temu, qszyq napisał:

Czy zasilacz lepszy tzn że lepsza marka czy tylko kwestia większej mocy? Swego czasu interesowałem się bardziej sprzętem ale Seasonic jakoś się nie widywałem w propozycjach, jakaś nowa marka?

 

Seasonic to jedna z lepszych marek od lat

7 godzin temu, qszyq napisał:

NAS widzę bez dysków 2k? Ssd tsm może być jako pamięć czy tylko jako cache?

 

Dyski trzeba dorzucić, najlepiej WD Red Plus czy coś podobnego

 

Z monitorami możesz pokombinować, jeden z wyższym odświeżaniem pod gierki, drugi już niekoniecznie, może być z niższym do pracy. Dobrze dobra dwa takie same żeby to jakoś wyglądało. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...