Skocz do zawartości

Pad XBOX One - dwa sparowane urządzenia i przełaczanie isę pomiędzy nimi


Recommended Posts

Cześć. Czytałem jakiś czas temu o next-genowej aktualizacji padów do XONE i pomyślałem, ze warto spróbować rozwiązać irytujący mnie od jakiegoś czasu problem. Mianowicie na padzie gram też w niektóre gry na PC i do tej pory musiałem wtykać adapter od pada do PCta, parować go w komputerem i w przypadku chęci pogrania na konsoli parować go z konsolą od nowa. Podobno aktualizacja wprowadziła funkcje z XSX umożliwiająca podpięcie jakby dwóch urządzeń i przełączanie się pomiędzy nimi po szybkim dwukrotnym naciśnięciu przycisku parowania. No to spróbowałem i nie działa, bo nie powinno działać, albo źle to rozumiem. 

 

1. Konsola sparowana i sparowany PC przez adapter do pada (adapter Xbox oryginał) - nie działa, jest dalej albo konsola, albo PC

2. Konsola sparowana i pad sparowany z laptopem przez BT - tu o dziwo działa. Mogę dwuklikiem przełączyć się między konsolę (wykrywa odłączonego pada po chili), albo ponownie po dwukrotnym wciśnięciu z laptopem (wnioskuje, ze działa skoro widać jako sparowane urządzenie i mogę przerzucać się po ekranie, niestety gier tam nie mam).

 

W związku z tym pytanie, czy ja coś źle robię, czy to działa tak, ze ten pad potrafi zapisać dwa urządzenia, ale konsolę i jedno urządzenie BT. Adapter od PC od XBOX jest jakby "emulatorem" konsoli (nie działa po BT, nie wiem na fale radiowe(?)) i pad traktuje zarówno PC z adapterem, jak i konsolę jako urządzenie tego samego typu? Dobrze myślę? Ktoś rozwieje wątpliwości? Innymi słowy, musze wyposażyć PCta w BT i to rozwiąże konieczność posiadania adaptera, który będzie mi zbędny?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...