Skocz do zawartości

Recommended Posts

Godzinę temu, krzyhox napisał:

To chyba mam coś nie tak z płytą. No trudno dzięki :)

Ale trochę  mnie to dziwi bo na forum zagranicznym, ktoś kto miał taką samą  płytę też miał opóźnienie.

https://www.overclock.net/threads/problem-with-msi-pro-z690-a-ddr4-board.1797261/post-28955183

 

Bios najnowszy ? sprawdziłeś na default bez XMP na pamięciach, może robi długi test ramu za każdym razem i dlatego tak zamula.

 

2 godziny temu, Rebelmind napisał:

@krzyhox wstaje od razu, za każdym razem. 

 

@r1023 podpowiedziałbyś co masz w biosie ustawione dla OC swoich pamięci? Bo tu jest o wiele więcej opcji niż przy Ryzenie :D

 

Ustawione chyba wszystko co ma jakis wpłw.

Bez xmp, 40x100 Gear 1

napięcia CPU SA 1.25v , VDDQ 1.2v , DRAM 1.41

Timigi to wiadomo pierwsze  16 16 16 28 trfc 300, w drugich duży wpływ na wydajność mają)TRRD_L TRRD_S TFAW  w trzecich są takie standardowe ustawienia dla Bdie których możesz spróbować jak nie pójdzie to w góre trochę podnosić. obraz.png.e22e4a52fbb5221f0f6c7cef0881c1be.png

 

advanced Dram Configuration nie ruszaj chyba że coś grubo nie działa, przeważnie ruszenie napięciami w górę wystarczy.

Edytowane przez r1023
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, r1023 napisał:

Bios najnowszy ? sprawdziłeś na default bez XMP na pamięciach, może robi długi test ramu za każdym razem i dlatego tak zamula.

 

Robiłem już wszystko, nawet inne pamięci wkładałem i na 3 zaislacach.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

No jak, przecież słychać na koniec wyraźnie jeden beep = DRAM refresh failure. 

 

Wyciągnij kość ze slotu #4, odpal jeszcze raz. 

(bo zakładam, że to dźwięk z głośniczka). 

Edytowane przez Rebelmind
Literówka
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@krzyhoxa miałbyś jakiś inny Ram DDR4 na testy? 

 

Wczoraj miałem chwilę w końcu to usiadłem do pamięci. Z Xmp #2 ruszyło 4266 cl19 Gear2, ale dla tych samych timingów wywala się CB R23 z ramem 4000 Gear1. Testowałem manualne 3800 cl16 i na razie stabilnie, może uda się 3900 cl16... 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...