Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Piszę z prośba o poradę co zrobić w takim przypadku jak poniżej.
Generalnie mam procka Ryzen 7 3700X oraz płytę MSI x570 GAMING PRO CARBON. Podkręciłem procka lekko do 4GHz przy 1,25V. Wszystko działa stabilnie. Procek pracował na ORI chłodzeniu od AMD, ale przy gierce typu NFS HEAT strasznie się grzał. Obniżałem taktowania itp, ale bez zmian. Zakupiłem zatem AIO od MSI czyli MAG CORE LIQUID 360R w nadziei na duże lepsze chłodzenie i możliwość większego podniesienia zegara procka. Niestety przeliczyłem się i procek grzeje się jak do tej pory. Wymieniłem zatem pastę na Grizzly, temp spadły o jakieś 20st. Niestety (kolejny raz) po jakimś czasie odpaliłem znowu NFS HEAT i temp skoczyły masakrycznie do góry, do momentu kiedy limiter temp odciął zasilanie od kompa. Wszystko z zestawu AIO zamontowane zostało b. dobrze na moje oko. Bawiłem się w ustawieniach biosu i gniazda pump_fan1 na którym siedzi zasilanie pompki. Ustawiłem tam sztywne 12V, ale dalej bez zmian. Zauważyłem też, że chłodnica jakoś specjalnie się nie nagrzewa. Wąż od ciepłej cieczy do chłodnicy jest wyczuwalnie dosyć ciepły. Będzie to jakiś problem z pompką? Możecie coś doradzić? Reklamować ten sprzęt?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem.. wydaje mi się, że ta pompa coś nie bangla tak jak trzeba.
image.thumb.png.ddded3a10cb177c78980c23c1bae41cd.png

Na foto test na OCCT 20min. Temperatury skaczą od 78 do 82, ale widzę że cały czas lekko w górę się podbijają. W spoczynku jest to jakieś 40-48st.

Z tego co wyczytałem to trzeba ustawić na gnieździe pompy 12V, przełączyłem tryb gniazda na DC i ustawiłem sztywno 12V. Nic to nie zmieniło niestety.

 

51 minut temu, tokacz napisał:

to aio od msi to podobno straszny badziew i mocno awaryjny. Jak możesz to zwróć i kup coś innego

Raczej nie będę mógł zwrócić po używaniu... :) 

Link to post
Share on other sites

Jak wspomniano wyżej, chłodzenie badziew. Przerabiałem u klienta temat, bo też kiedyś się uparł na aio. Oddaj albo reklamuj z tytułu rękojmi z rządaniem zwrotu kasy i kup jakiegoś dobrego towera, a gwarantuje Ci że jedynym problem przyt chłodzeniu bedą te nieszczęsne druciki to zapinania wentylatorów 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, tokacz napisał:

to aio od msi to podobno straszny badziew i mocno awaryjny. Jak możesz to zwróć i kup coś innego

badziew jak każdy inny Asetek , czy to MSI czy NZXT czy Corsair ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...