Skocz do zawartości

Potrzebuję komputer biurowy do Internetu - wymagany SSD i w miare przyzwoity CPU, 8 GB RAM oraz licencja Win 10/11


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

Tak jak w temacie, potrzebny tani biurowy pecet z systemem. Najlepiej poniżej 1600 zł. Ktoś coś może wie o takich maleństwach?

Ewentualnie mogę złożyć tego peceta i kupić gdzieś licencję:

https://www.x-kom.pl/lista/abtgjgt2z

Te i3-10100 w boxie mają chłodzenie?

https://pl.gvgmalls.com/microsoft-windows-11-home-oem-cd-key-global.html Legalny windows?

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, wrobel_krk napisał:

No za tyle nic lepszego się nie złoży jak ta lista, 10100 box ma w zestawie chłodzenie. Licencja windows z nieznanego źródła to lepiej bez licencji. 

A na tej płycie pójdzie w ogóle Win 11? Bo pamiętam, że tam jest jakiś wymóg. Sam zmieniałem pod to bios w Z390.

Link to post
Share on other sites

h510 i 10100 ma zgodność z win11

30 minut temu, Barszczu napisał:

Pytanie czy starczy mu Athlon 200ge co ma 2rdzenie/4watki, gdzie i3-10100 to już 4/8

Wtedy można złożyć nówkę na Athlonie będzie taniej

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jakub1t napisał:
1 godzinę temu, Wik-Mar napisał:

Teraz to minimum 6 rdzeni a dwa to sobie darować

Ja mam 4 rdzenie , miałem ostatnio 10r20t nie za stare i jakoś różnicy wielkiej nie zauważyłem korzystając z kompa na co dzień . 

Kolego Jakubie... na tym portalu jest może z jeden procent ludzi pracujących biurowo... A nawet jak piszą o "biurze" to potem się okazuje że to dla żony czy córki udającej że pracuje i "dobrze by było, jakby gry uciągnął..." Do prawdziwego biura (czyli w10, dwie aplikacje na krzyż i szlus) to wciąż wystarczające są stare 4 watki typu i3- 4xxx i 8gb ramu. Jak do tego przełożyć SSD to już wypas... Byle przekonać informatyka, że >4 gb ramu to nie jest rozpusta - a to czasem bywa trudne. Bywali tacy co do 4/8 czy 6/6 tylko 4gb wsadzali a potem był dramat, że "ale to gówniane i ledwo chodzi, trza intela 10400 minimum może będzie w końcu działać"... I najlepiej to dziesięć takich na jednym switchu setce hehehe

Także ten... :-)

Link to post
Share on other sites

Kolego Barszczu pewnie , że są różne potrzeby . Ja siedzę na ryzenie 3 1200 bo nawet do prostych gier typu WOT  jest wystarczający w nadmiarze a co dopiero do obsługi windowsa .  Tylko coś by się zakrztusił od razu bym go wymienił , ale nie ma takiej potrzeby . I5 10400 to za 3 lata kupię ;) 

Link to post
Share on other sites

@up

Przeczytałem wątek na szybko - zamówiłeś koszyk z 1 linku???

 

Na tej płycie AsRock H510M-HVS???

Ja tam nie widzę złącza M.2 pod ssd który wybrałeś???

Najtańsza płyta z m.2 jaką widzę na xkom to

Gigabyte H510M H - Płyty główne socket 1200 - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

Napisz maila nie zmienią zamówienie zanim wyślą paczkę.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, olo163 napisał:

@up

Przeczytałem wątek na szybko - zamówiłeś koszyk z 1 linku???

 

Na tej płycie AsRock H510M-HVS???

Ja tam nie widzę złącza M.2 pod ssd który wybrałeś???

Najtańsza płyta z m.2 jaką widzę na xkom to

Gigabyte H510M H - Płyty główne socket 1200 - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

Napisz maila nie zmienią zamówienie zanim wyślą paczkę.

Dzięki za czujność, nie wiem dlaczego tak się stało. Widziałem slot na m.2 na zdjęciu, które oglądałem ale pewnie przypadkowo innej płyty xD

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Wik-Mar napisał:

A procesor 4 rdzeniowy w dzisiejszych czasach to już naprawdę minimum, teraz  to podstawa 6 rdzeni

Do czego podstawa ? 

Różnice miedzy ryzen 3 1200 a i9 7920x były prawie niezauważalne dlatego go sprzedałem bo to było by marnowanie sprzętu . Kto co potrzebuje . W biurze nic więcej jak 4 rdzenie na pewno nie jest potrzebne , a to też pewnie kwestia oprogramowania bo i dwa by wystarczyły zapewne . 4k 120hz hdr do tej pory nie widziałem , a mam nawet taki tv co to obsłuży .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...