Skocz do zawartości

Recommended Posts

Płyta: ASRock A320M-HDV

Procesor: AMD Ryzen 7 5800X

RAM: DDR4 Apacer Nox Gaming 16GB (2x8GB) 3200MHz

Zasilacz: be quiet! SYSTEM POWER 9 600W

Grafika: Radeon RX 580 GAMING 8GB

 

Ostatnio podczas przeglądania neta nagle zgasł obraz na monitorze (brak sygnału). Po ponownym uruchomieniu komputera, wszystkie wiatraczki się kręcą prócz tego od karty graficznej i nie ma obrazu. Przy dwóch innych kartach graficznych jest to samo. Po kilku próbach przyjrzałem się zasilaczowi i zobaczyłem jakby coś rozlanego w środku. Jak się przyłoży nos to śmierdzi spalenizną. Co to może być?

vvdzvdfas.jpg

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, khan napisał:

Płyta: ASRock A320M-HDV

Procesor: AMD Ryzen 7 5800X

Ciekawe połączenie , takie bez sensu .

 

36 minut temu, khan napisał:

Jak się przyłoży nos to śmierdzi spalenizną. Co to może być?

Może spalony zasilacz . 

 

Podepnij jakikolwiek sprawny zasilacz , aby sprawdzić czy to jego wina . Będziesz miał odpowiedź . Beqiet  robi dobre zasilacze , jest szansa , że nie uszkodził kompa .  

 

Polecam zmienić płytę , za starą weźmiesz kilkadziesiąt zł , i od  200 z hakiem kupisz normalną do tego proca . Nawet Coś takiego za 270 już ratuje w miarę sytuację https://www.euro.com.pl/plyty-glowne/msi-plyta-glowna-msi-b550m-pro-vdh-am4-matx.bhtml?gclid=CjwKCAjw0a-SBhBkEiwApljU0sUYV4nYBNkR8IW2w6yjaYqhsujXinxZ_xYIyG0QnUZ24eyoBJ70URoCIDYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds 

Link to post
Share on other sites

No wiem, że połączenie niezbyt pasuje, bo musiałem bios aktualizować do tego procka, ale to jest sprzęt kolegi więc za bardzo wpływu na to nie miałem. Postaram się go namówić na zmianę płyty. ;)

Wracając do problemu, teraz podłączyłem ten komputer do mojego monitora za pomocą mojego kabla od zasilacza i normalnie jest obraz. 

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, jakub1t napisał:

Tu chodzi o przegrzewanie się sekcji zasilania i spowalnianie procesora . 

Płyta główna zakupiona.

Po udanym włączeniu komputera sprawdziłem zasilacz w programie OCCT i przeszedł testy. Prawdopodobnie przejściówka od monitora się spieprzyła, bo na innym monitorze wszystko śmiga, a jak tylko podłączę do starego to problem wraca. Więc temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...