Skocz do zawartości

Starcraft II wydajność


Recommended Posts

Witam!

Mam taki problem że podczas gry ustawiam ustawienia na full detale na rozdzielczości 1360x768. I wyciągam od 45 do 60 FPS, ale niestety gra wyłącza tzw. odbicia które dają najwiekszy efekt. Bez tych "odbic" nie widze np: płomienia z miotacza wypalacza. Gra wyłącza tą opcję gdyż twierdzi że jest za mało pamieci. Wyskakuje taki komunikat "Twojemu komputerowi skończyła się wolna pamieć, grafika i jakość tekstur może ulec pogorszeniu". A FPS nie wiele się zmieniają. (górna granica pozostaje taka sama, tylko dolna jest dochodzi do 50 FPS).

Mój sprzęt:

Intel i5 760 2.8Ghz @3.08 Ghz

Asus P7P55D-E

RAM Kingston 2x 2Gb 1600Mhz HyperX (niestety blue)

ASUS EAH4850 512mb (HD4850)

OCZ Stealth XStream 600W

 

Da się jakoś zablokować to aby ustawienia się nie zmieniały?? Użycie pamięci grafiki to 100% podczas gry. Mierzone w GPU-Z, w tabeli GPU load (nie wiem czy o odpowiednia kolumna).

Link to post
Share on other sites

Masz zainstalowane w miare nowe sterowniki do GPU? Postaraj sie powylanczac rzecyz ktore koryzstaja z pamieci karty graficznej, SC2 umozliwia dobra konfiguracje ustawieniami, cienie i inne pierdoly mozesz smialo wylaczyc. np: w nawiasach podane czy te efekty bardizej korzystaja z CPU czy GPU

Shaders (GPU) (low, medium, high, ultra, extreme) – jakość HDR, wygładzanie cieni, efekty okluzji otoczenia

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Ustawienia_graficzne-3009/strona/9816.html --> wiecej tu ^^

P.S podaj swoj nick i code moze pogramy co 1vs1? :)

Link to post
Share on other sites

Ale właśnie w tym jest problem że wszystko jak jest na maxa oprócz tych odbić to jest git. A jak te odbicia włącze to pogram minutę i komputer jest sam wyłącza. Głupie troche. Mój Nick to SgtSmigiel a code #229. Nie lubie grać jeden na jeden, bardzo lubie Battlecruisery ale niestety sie nie opłacają :/

 

Witam ,prawdopodobnie Twoja karta graficzna ma za malo pamieci do tej gry.

 

Też tak myślałem ale czytałem na forach gdzie wypowiadali sie ludzi z taką samą grafiką i mieli super wyniki na wysokich detalach. Nawet wymagania zalecane mówią że512mb wystarczy :( Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiscie moze ta grafa tzn jej pamieć bo komp naprawdę mocny a SC2 ma Śmieszne wymagania...albo cos sie gryzie poprstu:)

 

Kolega na zintegrowanej gral na maxa ale na wyższej rozdziczosci..to po prostu mulilo a nie wywalalo.

Edytowane przez chester86
Link to post
Share on other sites

W SC2 procesor gra większą rolę, bo nawet i5 760 na 2,8 stock potrafił nie dac rady w bitwie 4v4 i zmulić fps poniżej 20 na gtx580 co jest paranoją. Blizzard dziwnie napisał grę i tu jest problem, a nie, że procki są za słabe, czy karty. Mój kop 2razy więcej niż zalecają a i tak potrafi przyciąć, inna sprawa to mulenie BN2.0 ja mam neta 6mb a i tak potrafi spąść nagle fps z 60 do 20 i za chwilę wrócić do 60 z powrotem. Skoro komp ciągnie Wiedźmina2 i Crysis2 na full detalach, a w SC2 są problemy to nie tu leży problem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

hee od dluzszego czasu ogladam streamy z sc2 i powiem szczerze bardziej mi sie to podoba niz mecze pilki kopanej :) chcialem dzisiaj kupic ta gre :) (pod reka 150pln) ok odwiedzam moj ulubiony sklep wybieram SC 2 do koszyka formy platnosci dostawy itd.... i co widze do zaplaty 170pln :)) no way dobra szukam tanszego sklepu dalej to samo cenna istnei z uniwersum SC2 czyli z kosmosu ponad rok od premiery NIE MOZNA DOSTAC TEJ GRY W PL TANIEJ NIZ ZA 160PLN!!!!!!!!!! a wersje elektroniczne klucze itd mnie nie interesuja a tym bardziej ten shit z allegro nic odpuszczam sobie ta gre po prostu nie stac mnie na ten tytul

 

dowiaduje sie,ze jest mozliwosc sciagniecia dema SC2 z battlenetu nie zastanawiam sie ani chwili dluzej zakladam konto na Battleneci i zaczynam pobierac wszystko byloby OK gdy te demo nei wazylo ponad 7gb a ten go*****y blizzardowski downloader pobieral szybciej niz 20-40kb!!!! patrze na czas do zakaczenia 60-80godz przy obecnym transferze

 

 

moze za rok znow zdecdyduje sie na kupno SC2

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Kolego po 1: jesli chcesz kupic gre na DVD to musisz pamietac ze cena zawsze bedzie wyzsza niz za sam KEY, i ZAWSZE bedzie oscylowac w granicy 149 zl: http://allegro.pl/starcraft-ii-wings-of-liberty-pc-dvd-gratis-i1759159394.html --> tak jak tu 149 + koszt wysylki

 

http://www.pckom.pl/produkt/31077,cdatastarcraft-ii-wings-of-liberty-pc-blizzard.html --> tutaj znalazlem troche taniej: 134 zl + koszt wysylki.

 

Nie rozumiem jednak dlaczego nie chcesz kupic samego klucza? Klucz jest wgrywany w twojoe konto battlnet i nigdy go nie stracisz, a sciagniecie gry to juz inna sprawa,

Link to post
Share on other sites

Wiesz, niektórzy, np. manioux albo ja, jak kupujemy gry MUSIMY mieć pudełko na półce, nawet jeżeli najważniejszy jest tylko klucz.

 

 

Jeżeli, ja, kupowałbym ( a mam taki zamiar) kupić dodatek do BF: BC2, Vietnam i tak kupiłbym pudełko, mimo, że znalazł bym w nim tylko karteczkę z kluczem. :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...