Skocz do zawartości

monitor, switch VGA i adapter - problem z FHD


Recommended Posts

Witam,

 

sytuacja wygląda tak:

mam monitor LG 23MP65, w którym wiele lat temu rozwaliłem wejście HDMi, wiec byłem skazany na zwykłe VGA.

Rok temu spaliła mi się GPU, a że gram tylko na konsoli to kupiłem po znajomości GTX 960, który nie ma VGA więc używam adaptera VGA-DisplayPort.

 

Obecnie mam pracę w pełni zdalną, mam firmowego laptopa i monitor oraz stację dokującą. 

Firmowy monitor jest podpięty do stacji dokującej poprzez DP. Stacja ma jeszcze wyjście VGA.

 

Chciałem w pracy używać mój prywatny monitor (jako 3ci) i móc łatwo się przełączać pomiędzy laptop-komputer.

Więc zakupiłem switch VGA (https://allegro.pl/oferta/switch-przelacznik-vga-2-x-1-monitory-fullhd-9895708058).

Czyli mam sytuację, że prywatny monitor jest wpięty w output switcha, a w input mam stację dokującą oraz kompa.

Z poziomu laptopa wszystko jest cacy tzn. mam ekran laptopa, służbowy monitor oraz mój prywatny. Jedyne co zauważyłem to na prywatnym FHD nie jest oznaczone jako domyśle, ale obraz jest ok, jest ostry.

Problem jest po przełączeniu na komputer. Domyślne max rozdzielczość to 1240. W panelu Nvidia dodałem niestandardową rozdzielczość FHD, ale obraz nie jest ostry, ciężko oczytać tekst.

Po ponownym uruchomieniu pojawiło się FHD, ale chyba ze względu na ten panel nvidii, ale dalej to samo - obraz nie jest ostry.

Po pominięciu switcha - wszystko ok.

 

Odinstalowałem sterowniki poprzez driver display uninstaller, zainstalowałem ponownie, ale bez rezultatu. 

Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze?

Ewentualnie istnieje inne rozwiązanie do max 100 zł?

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...