Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko

W końcu nadszedł czas aby złożyć sobie nowego kompa. Całość będzie siedziała w obudowie DeepCool Quadstellar.

Mam już ogólnie plan co będzie siedziało w środku i prosiłbym was o ocenę, czy wszystko będzie współgrało ze sobą.

Budżet tak w granicach 1,5 tyś Euro lub 7 tyś PLN

GPU już posiadam i nie wlicza się do ogólnego budżetu i jest to RX 6900 XT

Tak, wiem, niektóre rzeczy są przepłacone ale liczy się też dla mnie wygląd.

MOBO - Asus ROG Strix B550 F Gaming

CPU - AMD Ryzen 7 5800X - niedługo ma wyjść wersja X3D ale na chwilę obecną pozostaję przy standardowej opcji.

RAM - G.Skill Trident Z Royal 2x16 3600 MHz

SSD - Samsung m2 980 1TB

AIO - MSI MAG Coreliquid C240 - jedyne mi znane chłodzenie z pompką wbudowaną w radiator

PSU - Seasonic Focus GX 850

Wybrałem połączenie AMD CPU + GPU ze względu na SAM. Co do AIO i tego czemu chcę z pompką w radiatorze to ze względu, że chłodnica będzie na dole pod procesorem i myślę, że nie będzie to takie szkodliwe położenie. Oddzielny temat założyłem już na dziale Chłodzenie.

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, marcinz8 napisał:

Wybrałem połączenie AMD CPU + GPU ze względu na SAM.

Darowałbym sobie to. A tak poza tym, to na Intelach, kartach nV też masz obecnie obsługę SAM. 

5800X do gier raczej nie ma sensu, z Vcache zapewne będzie miał

 

CORELIQUID od MSI szału nie robią i nie wiem czy warto się w to pchać. 

 

Obudowa niezły rodzynek. Jakie tam chłodnice wchodzą i jak z kompatybilnością w przypadku grubszych? 

 

https://proline.pl/koszyk/502dcbc5 za 5800 zł gdzie możesz zejść do i5 12600K i jesteś jeszcze 500 do przodu a i w grach wydajniej.

 

Zostaje kwestia AiO oraz zapewne podświetlenia pamięci ram. 

8 godzin temu, marcinz8 napisał:

chłodnica będzie na dole pod procesorem i myślę

Jeżeli pompka będzie najwyżej umiejscowionym elementem chłodzenia AiO, to będzie to problematyczne - pompka będzie dostawać w czapę - to normalne, a druga sprawa, że mogą wydobywać się z tak zamontowanego układu dziwne dzwięki. Zdecydowanie nie polecałbym takiego rozwiązania. 

 

GX850 od Seaosnica masz teraz w promo o 20% taniej 

https://proline.pl/?n=tniemy-ceny-20-na-wybrane-modele-zasilaczy-komputerowych-od-seasonic

 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, kajtek. napisał:

 

CORELIQUID od MSI szału nie robią i nie wiem czy warto się w to pchać. 

 

Obudowa niezły rodzynek. Jakie tam chłodnice wchodzą i jak z kompatybilnością w przypadku grubszych? 

Przyznaję, że trochę pomieszałem w poście. Mianowicie chodziło mi oto, że MSI Coreliquid to jedyny znany mi model który ma pompkę w chłodnicy, czyli przy takim układzie jaki chce zastosować i pompka i chłodnica byłyby na dole. 

Co do obudowy to na przód wchodzi 120, 240 i 360 mm, dół i góra po 240mm o max grubości 28mm. Jak zainstaluję chłodnicę na przodzie to będę musiał wymontować wiatraki z obudowy a przez to będzie temperatura w budzie rosła. Góra odpada ze względu na montaż karty i zostaje tylko dół. Miejsce na przodzie przeznaczone jest bardziej na chłodnicę w wypadku budowy Custom Loopa. W większości filmów które oglądałem na temat pozycjonowania AIO wszyscy mówili o klasycznych układach a nikt nie poruszył kwestii układu gdzie pompka jest umieszczona w chłodnicy.

 

Link to post
Share on other sites

Możesz dać grubsze AiO na front?

W dniu 18.03.2022 o 15:26, marcinz8 napisał:

Jak zainstaluję chłodnicę na przodzie to będę musiał wymontować wiatraki z obudowy

 

A jest opcja dać tam wentyle na top i obrócić po prostu obieg powietrza? 

 

W dniu 18.03.2022 o 15:26, marcinz8 napisał:

MSI Coreliquid to jedyny znany mi model który ma pompkę w chłodnicy,

Ta pompa jest umiejscowiona i tak dość wysoko zaraz pod wężami - nie bez przyczyny. Pompka będzie się męczyć pompując ciągle ciecz do góry - praw fizyki nie oszukasz i to, że jest to zamontowane w radiatorze niczego nie zmienia - chociaż wiesz, fizykiem nie jestem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...