Skocz do zawartości

Wymiana procka + płyta głowna


Recommended Posts

J/W ludzie piszą, że na nowszych biosach idzie pod 4000 Gear1. Ja mam info sprzed 2-3 mcy niestety. 

 

Jeśli już coś brać z potencjałem na OC to Vipery 4000/17 (tańsze od 4400/19), a bez problemu w razie W zrobisz na nich 3600/15

Link to post
Share on other sites

W piątek będe wszystko składać i dam znać, z tego co widzę musze zacząć od aktualizacji boisu na tej płycie :D 

Mam pytanko odnośnie undervoltingu tego intela, dotychczas używałem Ryzena i po prostu zbijałem napięcia manualnie i tyle w intelu widzę że wybiera się profil offset mode i zmienia się nie samo napięcie tylko właśnie to CPU cache Voltage Offset, potrzebuje informacji dlaczego tak się robi i jak to dokładnie dzisja widziałem że offset daje się -0,060 do nawet -0,140

Link to post
Share on other sites

override - ustawiasz vcore ile ma być i tyle będzie cały czas.

adaptive offset ustawiasz napięcie Vcore potem Offset - ile ma odjąć od tego co ustawisz, czyli ustawiasz np 1.25v wrzucasz jakiś bench co dojedzie procka (np na szybko cinebench23, na dłuższe testy takie finalne prime95 small ffts z avx)  i patrzysz ile on tam sobie tego napięcia ustawi obstawiam ze przy llc auto będzie to dużo za dużo, dlatego w offset ludzie ustawiają max przy jakim komputer jest stabilny stąd różne wartości bo każdy procesor jest inny. Adaptive offset daje to że procek będzie zrzucał napięcia jak nie będzie go potrzebował, przy override zawsze masz to napięcie takie ustawiłeś dajesz np 1.18v i zapominasz o temacie. Przy Adaptive najlepiej w pierwszej kolejności znaleźć najniższe stabilne Vcore i potem sobie ustawić ten offset tak żeby przy 100 load komputer był 100% stabilny, czyli np dajesz np 1.25 offset - 0,100 i wtedy i idle i load od maksymalnej wartości V core będzie odejmowane to -0,100v. Tyle w skrócie.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

nie ma jednego słusznego napięcia dla każdego procesora, do tego dużo też zależy od LLC, pamiętaj też o napięciach CPU SA i VDDQ żeby ich do codziennej pracy za bardzo nie podbijać.

 

Jeżeli dajmy na to ustawisz 1.25v -0,100 płyta zbije napięcie przy load i jeżeli będzie to za mało żeby procesor był stabilny to zobaczysz bluescreen.

 

u mnie wygląda to np tak

 

obraz.png.1f14d1c32d4432c1784e2cc23dac1afa.png

 

Ale tak jak napisałem wyżej, to że u mnie działa nie znaczy że u Ciebie takie ustawienia też będą stabilne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...