Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość t.luk

A ja tak spytam o coś innego...Jakie są Twoje wymagania co do obudowy? Patrzysz wyłącznie na wentylację czy wolisz ciszę? Jeśli to pierwsze, to zainteresować się powinieneś także Fractal Design Arc Midi Tower (obudowa ta jest solidniejsza od 690 II i ma lepiej przemyślane filtry przeciwkurzowe oraz miejsce na chłodzenie wodne) a jeśli to drugie, to w grę wchodzi tak naprawdę tylko Fractal Design Define R3 ;)

Link to post
Share on other sites

CM Storm Scout Gaming Case

czyli taka:

 

http://www.proline.pl/pic/cm-storm-scout_0.jpg

 

albo: Aerocool PGS Vx-E Pro Battle Edition , czyli taka:

 

http://www.proline.pl/pic/aer-pgs-vx-e-pro-be_0.jpg

 

Obudowa obudowie nierówna i jest z czego wybierać. :wariat:

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Jasne, pytaj o co tylko chcesz ale już na wstępie Ci powiem, że ma grubszą blachę (minimum jakie zmierzyłem to 0,86 mm (ale większość pomiarów była w okolicy 0,9 mm), więcej miejsca na kable pod tacką, więcej miejsca na chłodnicę na górze obudowy, solidne filtry z przodu, na górze i na dole oraz trzy ciche wentylatory w zestawie (przód, tył i góra). Przepusty na kable są lepsze niż w Define R2 / R3, masz ten wyjmowany / obrotowy górny koszyk na dyski a ponadto w każde sanki na dysk wchodzą zarówno dyski 3.5" jak i 2.5" ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

zaczynam się do tego fractala przekonywać ,nie widziałem go na żywo tylko w internecie,u mnie ma stać na widoku co sądzicie o wyglądzie.

Obudowa ma się podobać przede wszystkim Tobie a wrażenia z wyglądu każdy może mieć inne ;) Pracuję teraz nad jej recenzją i z jej kilku szczegółów mogę powiedzieć tak:

  • blacha minimum 0,86 mm (aczkolwiek więcej jest miejsc gdzie jest ponad 0,9 mm)
  • ponad 30 cm na kartę graficzną (po wyjęciu koszyka na dyski jest ponad 45 cm)
  • ponad 20 mm na kable pod tacką na płytę główną
  • filtry ma z przodu, na górze i na dole czyli wszędzie gdzie potrzeba
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:) Witam wszystkich.Mam pytanie jaka obudowa do 400zł.Jestem za cooler master dominator690ale nie wiem czy to dobry produkt .Proszę o wasze opinie.

 

Miałem CM 690 II Adv, mój brat ma obecnie CM 690 II Lite. Obie obudowy posiadają pewne wady - np. za mały otwór backplate, filtr pod zasilaczem wewnątrz obudowy (nie wyciągniesz go, nie wyjmując zasilacza), ale poza tym - moim zdaniem jedne z najlepszych obudów w tym przedziale cenowym.

Wersja Lite ma kilka wad więcej - brak zaślepki 3,5'' i konwertera (np. nie mogliśmy u brata zainstalować regulatora obrotów 3,5'' - poszedł w miejsce przeznaczone dla dysków twardych).

Ogólnie brałbym CM 690 II Adv. Zaletą są moim zdaniem BARDZO przyzwoite wentylatory. Niczym nie ustępują takim magmom, a są znacznie lepsze od fioletowo-niebieskich noiseblockerów.

 

Fractal NIE JEST cichszy od CM-a. Do dzisiaj żałuję przesiadki z CM 690 II Adv na Fractala R2. Do tego jest to obudowa o wyraźnie gorszej jakości wykonania (blachy, lakier, wentylatory). Ma lepiej pomyślany otwór backplate i filtr pod zasilaczem, ale poza tym - jest gorsza. Brak hot swapa, gorsze wentyle, maty się odklejają, miękkie śrubki, terkoczące wentyle, mało miejsca za tacką...

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

a ty znowu swoje, było reklamować, jak ci się feler trafił, a nie teraz objeżdżasz na każdym kroku, fakt R2 miała swoje wady i nie da się tego ukryć, ale nie z każdą sztuką jest tak źle jak opowiadasz

zresztą R2 to przeszłość i w R3 pozbyli się większości felerów

Link to post
Share on other sites

A czemu nie miałbym? Dziwne, że inni użytkownicy mieli podobne opinie (Redguy etc.). Dziwne, że akurat u mnie WSZYSTKIE te elementy były do bani. Zbieg okoliczności? Chyba trochę za dużo tego jak na zbieg okoliczności.

Jednym wolno polecać, innym wolno odradzać. Obudowę mam w domu z wymienionymi wentylatorami na Magmy, a i tak wolałbym swojego wcześniejszego CM-a (nawet ze stockami).

 

Mówisz: mogłeś reklamować. No mogłem. Tylko gdzie bym wtedy trzymał podzespoły? Komputera nie kupowałem po to, żeby leżał rozmontowany w kartonach, a na pająka nie mam miejsca. Druga sprawa, że wymienili by mi obudowę i... pewnie byłoby tak samo.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ Saiya-jin

1. Owszem, Fractal Design R2 / R3 jest cichszy i zostało to udowodnione.

2. Trafiłeś na wadliwą sztukę, to mogłeś to śmiało reklamować a nie teraz psioczyć na forum. Jeśli nie wiesz to każdy kto się swojego czasu zwrócił do serwisu dystrybutora mógł liczyć na pomoc. Nie chciało Ci się to twoja sprawa...

3. Od CM 690 II teraz znacznie lepszym wyborem jest Fractal Design Arc Midi Tower (więcej miejsca w środku i na kable pod tacką, solidniejsza blacha, łatwiejszy montaż dysków 2.5", lepsze możliwości wentylacyjne i łatwiejsze wodowanie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...