Skocz do zawartości

Czy ten zestaw będzie dobry ?


Recommended Posts

Siemka zamierzam kupić pc taki na wypasie żeby starczył na kolejne lata i chciałbym się zapytać co sądzicie o tym koszyku co zmienić ? Czy wszystko będzie kompatybilne ? Potrzebuje się upewnić skoro mam troche postawić na ten sprzęt więc muszę mieć pewność że wszystko będzie dobrze :)

 

Link do koszyka xkom :

https://www.x-kom.pl/lista/ajbt2mjbq 

 

Procesor: Intel Core I7-12700k

Chłodzenie: NZXT Kraken X63 RGB 2x140mm

Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC LHR 8GB GDDR6 

Płyta główna: MSI PRO Z690-A DDR4

Ram: Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black RGB 

Zasilacz: be quiet! Straight Power 11 750W 80 Plus Gold 

Dysk: Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980

Monitor: Gigabyte M32Q HDR KVM 

Obudowa: MSI MPG Velox 100R

 

 

Edytowane przez Lezzy
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem zestaw strasznie przestrzelony. Wydatek ponad 11 000 zł i RTX 3060 Ti jako karta na "kolejne lata" na wypasie pod 1440p? 

Wydajność tej karty to przyzwoite minimum tu i teraz do 1440p. 

 

https://proline.pl/koszyk/8cecb82f

 

Praktycznie ten sam budżet. Masz dysk SSD 2TB na gierki, bo 1TB szybko się zapcha. Procesor 10 rdzeni i 16 wątków do gier, to CPU na wypasie na lata do grania i i7 nic tutaj nie wniesie. Grafika RX 6800 XT to RTX 3080 przy czym nie pobawisz się tutaj za bardzo z RT, bo AMD słabo sobie z tym radzi. Czysta wydajność w tej cenie jednak zdecydowanie na plus. Jak coś pod zabawy z RT, to taniej masz RTX 3070 Ti albo wtedy już dopłata do RTX 3080

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-vision-oc-8gb-gddr6x-gv-n307tvision-oc-8gd-p8078704

 

Procesor 12600K zostawiasz sobie nawet na B660 bez OC, bo samo OC jakoś wielkiej przewagi nie robi. Jeżeli jednak byś chciał do gierek podkręcić, to wtedy mobo na Z690. 

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem komputer jaki sobie złożyłeś jest bardzo dobry. Zastanowił bym się nad kartą graficzną, czy nie lepiej dołożyć do 3070-tki ( pod warunkiem że potrzebujesz drogiej i aż tak wydajnej karty do grania, bo ja nie ). Dysk jest bardzo dobry i polecam go jako dysk systemowy. Do tego koniecznie dokup drugi jakiś najtańszy na M2 nawet Kioxia 1TB. Co do płyty głównej widzę że sporo podrożała ale ma swoje zalety. Jak 4 szybkie porty M2, sporo możliwości z wentylami ARGB i oprogramowaniem MSI Center które działa poprawnie. Nie sprawia żadnych problemów z moim znacznie slabszym prockiem. A dla czego wybrał bym RTX-a ? Dla DLSS i po części dla RT. Resztę podzespołów możesz pozostawić po swojemu, to twój hajs :)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

W końcu mam chwilę więc mogę powiedzieć coś więcej.. Chyba muszę doprecyzować o co mi chodzi :Dzależy mi na pc na którym będę mógł spokojnie przesiedzieć te parę lat ponieważ jestem osobą która woli kupić raz a porządnie :D Właśnie zależy mi na tym rtxie jeśli chodzi o rt więc chyba dopłacę i wezmę 3070ti.. ten Radeon 16gb wydaje mi się bardzo pusty porównując do nawet tej 3060 to jedyne co ma lepsze to te 16gb przy czym 6gb vram jest wystarczające żeby grać na ultra ustawieniach. Wole unikać radeonów :D Monitor czas reakcji 5ms ? Już ten mój z teraz ma 1ms więc raczej postawie na tego gigabyte. Tak też gram w fpsy :P ogólnie komputer ma być do każdych gier więc nie zależy mi jakoś super żeby było wszystko na ultra ale na to żeby starczył na te parę lat żeby pograć na poziomie :D Dysk 1tb starczy zawsze jak coś ogram to usuwam jeszcze podzielę go na partycje osobną na system

Ehh okej dajmy ta 3070ti wygląda to teraz tak:

.... Jednak po przemyśleniu finalnie koszyk wygląda tak.. raz a porządnie..

https://www.x-kom.pl/lista/ajbt2mjbq

Czy macie jakieś uwagi jeszcze ? Trochę w tym nie siedziałem ale myślę że powinno być dobrze proszę piszcie co byście jeszcze poprawili

 

Edytowane przez Lezzy
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Lezzy napisał:

Czy macie jakieś uwagi jeszcze ?

Korzyści z i7 w grach długo mieć nie będziesz o ile w ogóle będziesz jakieś mieć w przyszłości w 1440p - moim zdaniem nie będziesz nic z tego miał przez kolejne lata. Zrozum, że w 1440p różnice pomiędzy procesorami spadają praktycznie do zera, a za wydajność w grach odpowiada tam karta graficzna. Cena chłodzenia, to porażka. 

 

W ogóle zamierzasz kręcić tego i7? Jest to bardzo mało opłacalne a w 1440p takie OC nie da kompletnie nic. 

 

Jak chcesz mieć już większą ilość rdzeni i wątków, to postaw to może na non-K, z 32 GB DDR4 oraz SSD 2TB w tej samej cenie z ekranem na nanoIPS

https://proline.pl/koszyk/f095b342

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...