Skocz do zawartości

Gigabyte RTX 3060Ti Gaming OC - artefakty tylko w przeglądarce, uh


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzyhox,

Recommended Posts

Witam na początku specka:

 

Ryzen 3600 bez OC

Gigabyte 3060Ti Gaming OC

16GB RAM 3000MHz

Zasilacz 650W SilentiumPC Supremo L2 Gold

Płytka B450 Tomahawk

SSD 1TB NVMe

Obudowa Silentium

Karta dźwiękowa Asus Xonar DX

Windows 10

Monitor MSI 1080p 144Hz (będzie zmieniany na 1440p 144Hz)

 

Kartę mam od trochę ponad miesiąca, kupiona jako nowa (niestety cena absurdalna ale takie czasy :banan:). W grach działa idealnie, ale w przeglądarce raz na jakiś czas rzucany jest artefakt graficzny albo nawet szachownica na dosłownie jedną klatkę obrazu, najczęściej jak jest jakiś film na YouTube właczony choć czasami też na losowych stronach. Czy ktoś posiadający kartę Ampere też czasami miewa takie problemy? Sterownik aktualizowany, windows formatowy, nie pomogło, na poprzednim RTX 2060 takich problemów nie miałem.

 

Wtf? Ktoś ma pomysł? Nie przeszkadza mi to w życiu, ale no jest to trochę słabe

 

Pozdrawiam

Edytowane przez thegoghe
Link to post
Share on other sites
  • thegoghe zmienił tytuł na Gigabyte RTX 3060Ti Gaming OC - artefakty tylko w przeglądarce, uh

zrób czystkę programem DDU i ładuj od nowa najnowsze drivery lub polecane drivery z numerku

, ja u siebie używam sterowniki 472.12 dla RTX3090 + RTX3080 + GT710 i stabilne są od dłuższego czasu

 

tak btw. z tą grafiką to pamięci i proca kręć do oporu, żeby w grach procesorowych bottlenecka zmniejszyć, albo najlepiej wymień na ryzen 5000 + pamięci 3600+

Link to post
Share on other sites

Ja bym dla testu wbił tryb awaryjny najpierw i na nim sprawdził czy jest to samo.


Drugi test to zmniejszenie taktowań rdzenia i pamięci do oporu, sprawdzając co jest problemem.


Trzeci to próba dovoltowania jej i power limit do oporu.

Coś może to powie, bo brzmi to jakby trochę napięcia nie dochodziło i raczej do pamięci.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...