Skocz do zawartości

T420 vs T430 który lepszy


Recommended Posts

Posiadam obecnie Lenovo Thinkpad T400 (core2duo T9600 2x 2.8Ghz 6MB cache, 8GB DDR3, wifi 5Ghz i modem lte cat.4), bateria jednak w nim trzyma krótko (2 godziny, sprawność baterii wg systemu to 99%) i jednak procesor części instrukcji już nie wspiera np nie odpali ETS2, nie odpali redream. Jest trochę za słaby do odtwarzania Youtube 1080/60. Z czasem myślę nad zmianą na T420 lub T430. Chciałbym by nowy model jednak miał matrycę HD+, docelowo 16GB RAM, fajnie jakby miał czytnik SD, no i ogólnie posłużył przynajmniej kilka(naście) lat. By miał możliwość przełożenia obecnego modemu LTE lub wsadzenia nowszego modemu, ale chyba żaden z obu tych modeli nie ma nowszego złącza by obsłużyć modemy powyżej cat.6. Thinkpad T400 ma zainstalowany BroadMobi BM806U-E1 GSM/UMTS/LTE USB-mPCIe Module
(Qualcomm MDM 9225) pod to laptopowe mpci.

Z thinkpadami jest jednak problem, że często mają te whitelisty, w T430 dodatkowo trzeba wymienić klawiaturę na tą z modelu T420, ale z kolei ma SATA3. Który model tutaj może być najmniej problematyczny po zakupie?

Link to post
Share on other sites

Chcesz zmienić grata na drugiego grata i ma starczyć na kilkanaście lat ? Dobrze zrozumiałem ? 16gb ramu niewiele zmieni w temacie . Akurat ma dwa lapki z tej epoki . No i jeszcze dają radę do przeglądania neta lub starcza na proste gierki . Ale żeby jeszcze kilkanaście lat miało to działać ?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, jakub1t napisał:

Chcesz zmienić grata na drugiego grata i ma starczyć na kilkanaście lat ? Dobrze zrozumiałem ? 16gb ramu niewiele zmieni w temacie . Akurat ma dwa lapki z tej epoki . No i jeszcze dają radę do przeglądania neta lub starcza na proste gierki . Ale żeby jeszcze kilkanaście lat miało to działać ?

T400 ma 14 lat i nadal działa dobrze bez większych problemów. Jedynie to ten youtube 1080/60 i wchodzi do niego mało RAM (8GB max). 16GB jest już ok, 8GB jest łatwo zapchać. Innego wyboru i tak nie ma. Chyba, że dell ma coś podobnego w ofercie podobnej cenie, z opcją modemu i nie rozsypie się za 5 lat sam z siebie.

U mnie pc i laptop robią głównie pod internet, hbo go, pocztę. Ale jakby redream działał to by były rewelacyjnie. Laptop też służy do ściągania ciężkich plików. Wygrywa nad pc energiooszczędnością. I na wyjazdy, więc to lte musi byc.

Edytowane przez Hammond
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Hammond napisał:

16GB jest już ok

Pewnie że ok , tylko  8 czy 16 to w takim starociu to naprawdę bez różnicy  .  

 

Ojciec ma lapka z core2 duo . Dołożyłem mu ssd , ale ten proc i tak jest  za słaby nawet do przeglądania neta .  Leży jako awaryjny , raz na miesiąc odpalany .

 

Widocznie masz małe wymagania . rób jak uważasz tylko po co ten temat ? 

Odnośnie LTE , to każdy ma teraz telefon z netem , wystarczy udostępnić transmisję .

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, jakub1t napisał:

Pewnie że ok , tylko  8 czy 16 to w takim starociu to naprawdę bez różnicy  .  

 

Ojciec ma lapka z core2 duo . Dołożyłem mu ssd , ale ten proc i tak jest  za słaby nawet do przeglądania neta .  Leży jako awaryjny , raz na miesiąc odpalany .

 

Widocznie masz małe wymagania . rób jak uważasz tylko po co ten temat ? 

Odnośnie LTE , to każdy ma teraz telefon z netem , wystarczy udostępnić transmisję .

To jaki to jest ten core2duo? Na tym T400 internet, youtube, hbo go spokojnie działa. Nawet sprawniej od laptopa hp brata z 2019 roku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...